زیر و بم اجاره خودرو در کیش

سال‌هاست که داشتن وسیله‌ی نقلیه در مقصد دیگر یک رویا نیست و امکان اجاره خودرو در بسیاری از شهرهای توریستی دنیا به عنوان یکی از خدمات رایج گردشگری کشورها درآمده است. شما با رزرو آنلاین خوردو موردنظر خود، آن را در فرودگاه تحویل می‌گیرید و در هر مکان دیگری که انتخاب کنید تحویل می‌دهید. در کشور ما این خدمت نوپاست و در معدود شهرهایی مانند کیش شما می‌توانید خودرو موردنظر خود را اجاره کنید.

راهنمای اجاره ماشین در کیش

اجاره خودرو شرایطی در کیش
عکس از:‌mykonosrentacar.com

در جزیره‌ی کیش که جزء مناطق آزاد به حساب می‌آید به‌راحتی می‌توانید -با هزینه‌ی مناسب- یک خودروی لوکس اجاره کنید و در کیش به هر کجا که می‌خواهید برانید. اولین سوالی که برای شما پیش می‌آید این است که اجاره ماشین در کیش چقدر آب می‌خورد؟

قیمت اجاره ماشین در کیش

اجاره خودرو های لوکس در کیش
عکس از: forbes.com

شرکت‌های اجاره‌ی اتومبیل زیادی در کیش وجود دارند و گزینه‌های متنوعی از خودروهای لوکس را اجاره می‌دهند. قیمت اجاره‌ی خودرو در این شرکت‌ها متفاوت است. اگر قصد دارید در کیش خودرو اجاره کنید، بهتر است نگاهی به فهرست ماشین‌های موجود در کیش بیندازید و سپس در شرکت‌های اجاره‌ی ماشین ارزان‌ترین قیمت‌ها را جست‌و‌جو کنید.
با هم قیمت‌های اجاره‌ی برخی از خودروها را ببینیم. این قیمت‌ها مربوط به اجاره‌ی ماشین برای مدت ۲۴ ساعت است.
• اجاره‌ی BMW Z4: 500 تا ۶۰۰ هزار تومان
• اجاره‌ی هامر: ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان
• اجاره‌ی کادیلاک CTS: 400 تا ۶۰۰ هزار تومان
• اجاره‌ی مزدا ۶: ۱۴۰ تا ۲۰۰ هزار تومان
• اجاره‌ی تویوتا کمری: ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان
• اجاره‌ی کروت: ۴۵۰ هزار تومان تا ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان
• اجاره‌ی فورد ایج: ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان
• اجاره‌ی اینفینیتی: ۳۵۰ تا ۵۰۰ هزار تومان
• اجاره‌ی پورشه پانامرا: یک میلیون تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان
این را هم بگوییم که هزینه‌ی سوخت به عهده‌ی اجاره‌کننده است.

بیشتر بخوانید :   در کیش کجا بریم غواصی؟

محل تحویل خودرو

می‌توانید خودرو را در هتل و محل اقامت یا حتی فرودگاه دریافت کنید و در همان مکان تحویل دهید. بدیهی است که در خود شرکت نیز امکان دریافت و تحویل خودرو وجود دارد.

مدارک لازم برای اجاره ماشین در کیش

• اصل گواهینامه‌ی معتبر
• اصل کارت ملی
• صدور یک فقره چک به ارزش خودرو یا ارائه‌ی وجه نقد به عنوان ضمانت که نزد شرکت اجاره‌دهنده‌ی خودرو می‌ماند. میزان وجه نقد با توجه به نوع خودرو تعیین می‌شود و دست‌کم یک میلیون تومان است.
همچنین شرکت اجاره‌‌دهنده‌ی خودرو مبلغ ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزارتومان –امانت- بابت خلافی‌های احتمالی دریافت می‌کند. پس از این‌که میزان خلافی مشخص شد (در بیشترین زمان یک‌ماه طول می‌کشد) این مبلغ به اجاره‌کننده‌ی خودرو برگردانده می‌شود.

قوانین رانندگی در کیش

قوانین و مقررات رانندگی در کیش
عکس از: mykonosrentacar.com

• جریمه‌های رانندگی در کیش دو برابر جریمه‌ در دیگر شهرهای ایران است.
• بیشترین سرعت در مکا‌ن‌های تفریحی و خط ساحلی کیش ۵۰ کیلومتر بر ساعت است.
• ایجاد آلودگی صوتی -به‌ویژه صدای زیاد موسیقی- در جزیره‌ی کیش ممنوع است.
• بستن کمربند ایمنی الزامی است.
• بوق‌زدن در تمام مسیر‌ها ممنوع است و جریمه دارد.
• بیرون‌ریختن زباله از ماشین ممنوع است و این کار هم جریمه دارد.
• بازرسان و دوربین‌های کنترلی، سرعت اتومبیل‌ها را رصد می‌کنند -معمولا برای کنترل سرعت اتومبیل‌ها در کیش قطعه‌ای آهن زیر پدال‌ها قرار می‌دهند.

احتیاط‌ها، هشدارها و مراقبت‌های مربوط به اجاره ماشین در کیش در رانندگی بیشتر از همیشه دقت کنید. اگر آسیبی به خودرو وارد شود، مسئولیت جبران خسارت با شماست.

در انتخاب بیمه، احتیاط کنید

اگر می‌خواهید ماشین اجاره‌ای را بیمه کنید، احتمالا باید مبلغ بیشتری پرداخت نمایید. بخش مهمی از قرارداد اجاره‌ی خودرو در کیش مربوط به تصادف و مقصر آن است. قبل از اجاره‌ی ماشین، بررسی‌های لازم را انجام دهید و بهترین نوع بیمه را پیدا کنید. توجه داشته باشید که بیمه‌ی انتخاب شده، سرنشینان ماشین‌های اجاره‌ای را هم شامل شود.

بیشتر بخوانید :   هتل داریوش کیش برویم یا ماریناپارک؟

هنگام پارک‌کردن خودرو ایمنی را رعایت کنید

هنگام پارک‌کردن و ترک خودروی اجاره‌ای موارد ایمنی را رعایت کنید تا از آسیب‌های احتمالی جلوگیری شود.

ماشین اجاره‌ای را در اختیار دیگران نگذارید

ضمانت و سلامت خودروهای اجاره ای
عکس از: unsplash.com

اگر به هر دلیلی بخواهید خودرو را به دیگران واگذار کنید، ریسک بزرگی را پذیرفته‌اید. مسئول هر اتفاق احتمالی شما هستید و به‌خاطر گران‌بودن خودروهای اجاره‌ای کیش، میزان هزینه‌ی خسارت بسیار بالا خواهد بود.

ماشین را دقیق بررسی کنید

هنگام دریافت خودرو، همه‌ی قسمت‌های ماشین را به دقت بررسی کنید. اگر آسیبی به هریک از بخش‌های خودرو وارد شده، بهتر است از آن عکس بگیرید و شرکت را از آن آگاه کنید تا هنگام تحویل خودرو دچار مشکل نشوید.

از گزینه‌های اضافی اجتناب کنید

شرکت‌های اجاره‌ی ماشین در کیش ممکن است گزینه‌هایی اضافی را به شما پیشنهاد دهند. این گزینه‌ها وسوسه‌کننده‌اند؛ اما هزینه‌های زیادی دارند. پیشنهاد می‌کنیم قبل از اقدام به اجاره‌ی خودرو تمام هزینه‌ها را از شرکت اجاره‌ی ماشین جویا شوید.

رسید بگیرید

رسید بازگشت خودرو نشان می‌دهد ماشین را در تاریخ مشخص، با مسافت پیموده‌شده‌ی ثبت‌شده و میزان بنزین مشخص به شرکت تحویل داده‌اید. این رسید می‌تواند ای‌میل، پیامک یا کاغذی باشد.

اصالت شرکت اجاره ماشین را بررسی کنید

توجه کنید شرکتی که از آن خودرو اجاره می‌کنید عضو مجمع رنت‌کاران کیش باشد. این موضوع کمک می‌کند هنگام اجاره‌ی ماشین در کیش با دردسرهای ناخواسته‌ مواجه نشوید. درصورتی که تمایل دارید با یک تور ویژه به کیش سفر کنید، می‌توانید از تور کیش هیپوتریپ استفاده کنید و برای اجاره‌ی خودرو نیز از راهنمایی تورلیدرهای مجرب هیپوتریپ، کمک بگیرید. 

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

back to top