چگونه برای اولین سفر دونفره برنامه‌ریزی کنیم؟

اولین سفر دونفره برای هر زوجی مطبوع و عاشقانه است؛ اما اگر برای این سفر برنامه‌ریزی مناسبی انجام ندهید، شاید ایام سفر به کام‌تان شیرین نشود و خاطره‌ی خوشی در ذهن‌تان باقی نماند. کمی هیجان و استرس برای برنامه‌‌ریزی اولین سفر دونفره طبیعی است. هماهنگی‌ها و شناخت عادت‌های طرفین آزمونی ا‌ست که نیاز به آمادگی و برنامه‌ریزی دارد.

مواردی که پیش از اولین سفر دونفره باید به آن فکر کنید

چگونه سفر دو نفذره بهتری داشته باشید
عکس از: unsplash.com

مقصدی برای دو نفر

برای اولین سفر دونفره مقصدی را انتخاب کنید که هر دو به آن علاقه دارید. احتمالا هردوی شما مکان‌هایی را در ذهن دارید که با نوشتن‌شان روی کاغذ، اشتراکاتی بین آنها پیدا می‌کنید. برای اولین سفر دونفره این مقصدهای مشترک را بیابید و از بین آنها انتخاب کنید. دو یا سه مکان را در نظر بگیرید و آنها را اولویت‌بندی کنید. حالا مراحل بعد را انجام دهید تا مقصد نهایی را برگزینید.

نکات سفر دو نفره
عکس از: travelnoire.com

آب و هوای دونفره

پس از آن‌که مقصد سفر را انتخاب کردید، وارد جزئیات شوید و محل مورد نظر را از جنبه‌های گوناگون بسنجید. آب وهوا و تفریحات مقصد را بررسی کنید و ببینید با آن‌چه شما نیاز دارید هم‌خوانی دارد یا نه. اگر یکی از شما به آب وهوایی خاص حساس است، اهمیت دارد که در مورد مقصد سفر اطلاعات آب‌و‌هوایی بگیرید. اگر شریک شما تفریحات مشخصی را می‌پسندد، هنگام انتخاب مقصد به این نکته دقت کنید.

تعیین بودجه‌ سفر

مسائل مالی نباید سنگی پیش پای سفر شما باشد. اگرچه در اولین سفر دونفره مسائل مالی به حاشیه می‌رود و شور و اشتیاق بیش از هر چیز خودنمایی می‌کند، اما بهتر است برای آن‌که در مسافرت دچار مشکل نشوید هنگام برنامه‌ریزی برای انتخاب مقصد به بودجه‌تان توجه کنید و با توجه به آن فرایند انتخاب مقصد و محل اقامت را پیش ببرید. مثلا هزینه‌ی اقامت اهمیت زیادی است و می‌تواند به تصمیم شما سمت‌و سویی دیگر بدهد. بنابراین از پرداختن به مسائل مالی نترسید و مطمئن باشید اگر این مورد را پیش از سفر مدیریت کنید، مسافرت‌تان به خوبی و خوشی و بدون دلخوری‌های احتمالی پیش خواهد رفت.

بیشتر بخوانید :   با این فیلم ها سفر کنید

کمپ دو‌نفره ممنوع!

زمانی که سفر دو نفره میروید، کمپ زدن ممنوع
عکس از: videoblocks.com

اگر اهل مسافرت‌های کمپینگی هستید و علاقه‌ی زیادی به این نوع سفر دارید، هنگام برنامه‌ریزی برای اولین سفر دونفره این علاقه را کنار بگذارید و کمپ‌زدن را فراموش کنید. نیازی به گفتن نیست که مسافرت‌های کمپی چه مشکلات و دردسرهایی را ممکن است برایتان داشته باشد. در سفرهای بعدی و پس از آشنایی بیشتر با خُلق‌و‌خوی هم می‌توانید با خیال راحت به کمپینگ فکر کنید. پس بهتر است این ریسک را از اولین سفر دونفره خود بگیرید.

مواردی که در طول اولین سفر دونفره باید رعایت کنید

کنترل انتظارات

در اولین سفر دونفره، از شریک خود انتظار بیش از حد نداشته باشید. جمله‌ی معروفی هست که می‌گوید «آدم‌ها را در مسافرت بهتر می‌توان شناخت.» پس در اولین سفر دونفره این جمله را در نظر داشته باشید و بپذیرید که ممکن است شریک شما عادت‌ها یا خلق‌و‌خوی خاصی در سفر داشته باشد. اگر در طول مسافرت ذهن‌تان آماده باشد، بسیاری از کج‌خلقی‌ها و بحث‌‌و‌جدل‌های لحظه‌ای از بین می‌رود و لذت سفر دوچندان می‌شود. از سوی دیگر نباید انتظار داشته باشید شریک شما با زیر‌و‌بم سفر آشنا باشد و برای هر مشکلی راه‌حلی از آستین خود بیرون بکشد. خستگی، بیماری، گم‌کردن مسیر و پیدا نکردن مقاصد گردشگری در سفر عادی و چاشنی سفر است.

تفریحات دونفره

از مهم‌ترین بخش‌های لذت‌بخش اولین سفر دونفره، تفریحاتی است که می‌توانید با همراهی یکدیگر انجام دهید. به‌هیچ‌وجه این فرصت را از دست ندهید و در برنامه‌ریزی سفرتان، زمان مشخصی را به این تفریحات اختصاص دهید.

نکات سفرهای دو نفره
عکس از: unsplash.com

غذای سالم

ممکن است در طول سفر چشم‌تان به خوراکی‌های رنگارنگی بیفتد و همدیگر را به امتحان‌کردن آنها تشویق کنید. کنار لذت‌بخش‌بودن این کار به سلامت مواد غذایی دقت زیادی کنید. اگر مصرف خوراکی‌ها بیمارتان کند، از لذت سفر به شدت کاسته می‌شود و آن‌قدری که می‌خواهید خوش نمی‌گذرد.

بیشتر بخوانید :   چگونه همیشه در سفر باشیم؟

سلفی‌های دونفره

این‌روزها سلفی‌گرفتن جزئی از سفرهای دونفره شده است و بدون آن انگار مسافرت ناقص است. شما هم وقتی اولین سفرتان را با هم تجربه می‌کنید، برای عکس و فیلم گرفتن با همراه‌تان مشورت و ایده‌های جذاب و پُرهیجان را مشخص کنید و عکس بگیرید.

یادگاری فراموش نشود!

برای آن‌که اولین سفر دونفره را ماندگار کنید، یک یادگاری مخصوص –سوغاتی کوچکی که می‌توان به‌راحتی خرید- برای آن سفر تدارک ببینید و در انتهای سفر به همراه‌تان بدهید. این یادگاری هرچیزی می‌تواند باشد، مهم این است که خاطره‌های دونفره‌ی آن سفر را زنده کند.

مطالب مرتبط :

نظر در

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

back to top