تب جام ملت‌های آسیا در شهرهای امارات

جام ملت‌های آسیاِ، مهم‌ترین رویداد فوتبالی قاره کهن، از ۱۵ دی تا ۱۲ بهمن در کشور امارات برگزار خواهد شد. این رویداد فوتبالی که هر چهار سال یک بار برگزار می‌شود با حضور ۲۴ تیم و در شش گروه کار خود را آغاز خواهد کرد.

در سال‌های گذشته مسابقات جام ملت‌های آسیا با حضور ۱۶ تیم انجام می‌شد. اما امسال و برای اولین بار این مسابقات با حضور ۲۴ تیم برگزار می‌شود تا رقابت‌های جام ملت‌های آسیا نیز مانند جام ملت‌های اروپا و جام جهانی (که از سال ۲۰۲۶ با ۴۸ تیم برگزار خواهد شد) با تعداد تیم‌های بیشتری کار خود را آغاز کند.

تیم ملی فوتبال ایران در گروه چهارم این رقابت‌ها با کشورهای عراق، ویتنام و یمن هم‌گروه است. برگزاری این رقابت مهم در کشور همسایه و حضور تیم ملی فوتبال کشورمان در این مسابقات فرصت مناسب و جذابی را برای سفر به امارات ایجاد کرده است تا بتوانید هم از دیدن مسابقه‌های فوتبال لذت ببرید و هم بازدیدی از جاذبه‌های گردشگری این کشور داشته باشید.

امارات پیش از این و در سال ۱۹۹۶ نیز میزبان جام ملت‌های آسیا بوده و این دومین باری است که این مسابقات در این کشور برگزار می‌شود. جام جهانی فوتبال در رده‌ی سنی زیر ۱۷ سال و چهار دوره از مسابقات باشگاه‌ّ‌های جهان نیز در این کشور حاشیه‌ی خلیج فارس به انجام رسیده است.

تورهای ورزشی؛ تجربه‌ی تماشای فوتبال و دیدنی‌های کشورها در گوشه و کنار دنیا

تورهای ورزشی فرصت فوق‌العاده‌ای فراهم می‌کنند تا با یک تیر دو نشان بزنید. تماشای مسابقات فوتبال و حال و هوای فوتبالی شهرها در کنار دیدن مقاصد گردشگری تجربه‌ی جذابی برای شما خواهد بود. تور جام ملت‌های آسیا نیز فرصتی عالی است برای تماشای مهم‌ترین مسابقات فوتبال قاره‌ی کهن و از همه مهم‌تر بازی‌های تیم ملی فوتبال ایران. صد البته که در امارات جاذبه‌های گردشگری زیاد دیگری نیز وجود دارد تا در کنار مسابقات فوتبال سفر شما را به سفری تمام عیار تبدیل کنند.

در سال‌های گذشته و در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل و ۲۰۱۸ روسیه نیز گردشگران زیادی به تماشای مسابقات فوتبال رفتند تا گردشگری ورزشی به مقوله‌ای جدی در کشورمان تبدیل شود. جدا از بازی‌ها حال و هوای فوتبالی شهرها و تماشاگرانی که از کشورهای مختلف به محل برگزاری مسابقات آمده‌اند تجربه‌ی جذابی برای گردشگرانی خواهد بود که با تور جام ملت‌های آسیا به این کشور سفر کرده‌اند.

ابوظبی

نمایی از شهر ابوظبی
ابوظبی، پایتخت امارات متحده عربی | عکس از: internations.org

ابوظبی پایتخت کشور امارات متحده عربی و بزرگ‌ترین امارت این کشور است. برخی از ساختمان‌های این شهر با معماری خاص و چشم‌ نوازی طراحی شده‌اند که جلوه زیبایی به این شهر داده است. مسجد شیخ زاید، سومین مسجد بزرگ جهان پس از مسجدالحرام و مسجدالنبی نیز در این شهر واقع شده است.

پارک تفریحی دنیای فراری یا Ferrari World نیز در این شهر قرار گرفته که میزبان سریع‌ترین ترن هوایی دنیاست و از جاذبه‌های گردشگری شهر محسوب می‌شود.

سه ورزشگاه در شهر ابوظبی میزبان جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۱۹ خواهند بود. ورزشگاه زاید، بزرگ‌ترین استادیوم ورزشی امارات، با ظرفیت بیش از ۴۳ هزار نفر مهم‌ترین استادیوم شهر ابوظبی است که بازی فینال جام ملت‌های آسیا در آن برگزار خواهد شد.

نمایی از ورزشگاه زاید ابوظبی دبی
ورزشگاه زاید شهر ابوظبی | عکس از: en.wikipedia.org

استادیوم محمد بن زاید با ظرفیت حدود ۴۲ هزار نفر دیگر ورزشگاه شهر ابوظبی است که هفت مسابقه در آن برگزار خواهد شد. این ورزشگاه میزبان یکی از بازی‌های مرحله نیمه نهایی نیز خواهد بود. همچنین بازی تیم ملی فوتبال ایران مقابل یمن در این ورزشگاه انجام خواهد شد.

ورزشگاه آل نهیان سومین استادیوم شهر ابوظبی است که در جام ملت‌های آسیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ورزشگاه نسبت به دو ورزشگاه دیگر این شهر کوچک‌تر است و تنها ظرفیت حضور ۱۲ هزار تماشاگر را دارد. نکته مهم برای ما ایرانیان بازی تیم ملی کشورمان در مقابل ویتنام است که در این ورزشگاه انجام خواهد شد.

دوبی

نمایی از آسمان خراش دوبی
تصویر هوایی هیجان انگیز از آسمان خراش‌های دوبی | عکس از: forbesmiddleeast.com.

دوبی یکی از شهرهای مهم امارات متحده عربی و یکی از مقاصد گردشگری پرطرفدار در بین گردشگران کشورهای مختلف است. دوبی توریستی‌ترین شهر امارات است و همچون برخی دیگر از شهرهای حاشیه خلیج فارس ترکیبی از سنت و مدرنیته را می‌توان در آن دید که به طرز عجیبی در هم آمیخته شده‌اند.

مراکز خرید پرتعداد و جذاب دوبی در کنار دیدنی‌های دیگری مانند برج خلیفه (بلندترین ساختمان دنیا با ارتفاع ۸۳۰ متر) مسجد حمیرا، برج العرب (بلندترین هتل دنیا)، جاده شیخ زاید، محله‌های قدیمی و خانه‌های تاریخی و در نهایت ساحل‌های زیبا این شهر را به مقصدی جذاب تبدیل کرده‌اند.

دو ورزشگاه در شهر دوبی میزبان بازی‌های جام ملت‌های آسیا خواهند بود. ورزشگاه مکتوم بن راشد آل مکتوم که میزبان پنج مسابقه خواهد بود و استادیوم آل مکتوم که شش مسابقه در آن برگزار خواهد شد. مهم‌ترین مسابقه‌ی ایران در مرحله گروهی رقابت‌ها که بازی مقابل عراق است در ورشگاه آل مکتوم به انجام خواهد رسید.

العین

العین میزبان جام ملت های اسیا
العین، شهری آرام و خلوت که میزبان جام ملت‌های آسیا خواهد بود | عکس از: desertsafaridubaipackages.com

العین دیگر شهر میزبان جام ملت‌های آسیاست. این شهر همچون ابوظبی و دوبی چندان توریستی نیست و ما ایرانی‌ها بیشتر آن را با تیم باشگاهی‌اش می‌شناسیم. العین در امارت ابوظبی و در نزدیکی مرز عمان و امارات متحده عربی قرار دارد.

کشور امارات در حال توسعه این شهر برای جذب بیشتر گردشگر است. آب و هوای خشک این شهر باعث شده مردم ابوظبی برای فرار از هوای شرجی این شهر آخر خفته‌ها به العین سفر کنند. به عبارتی العین چیزی شبیه به مناطق شمالی ایران برای تهرانی‌هاست!

دو ورزشگاه در شهر العین در فهرست ورزشگاه‌های میزبان جام ملت‌های آسیا قرار دارند. یکی از آن‌ها ورزشگاه هزاع بن زاید، ورزشگاه خانگی تیم فوتبال العین، است که گنجایش بیش از ۲۵ هزار تماشاگر را دارد. دیگر ورزشگاه شهر العین خلیفه بن زاید است که پیش از این و در سال ۱۹۹۶ نیز میزبان مسابقات جام ملت‌های آسیا بوده است. این ورزشگاه در سال‌های اخیر بازسازی شده تا با کیفیت بهتری از بازی‌های جام ملت‌های آسیا میزبانی کند.

شارجه

نمایی از شهر شارجه
شارجه، همسایه‌ی آٰرام دوبی | عکس از: trover.com.

شارجه شهری در نزدیکی دوبی است که تنها حدود ۳۰ کیلومتر از این شهر فاصله دارد. شارجه پس از دوبی و ابوظبی سومین شهر بزرگ و پرجمعیت امارات است. بسیاری از گردشگران دوبی را به عنوان مقصد اصلی‌شان در سفر به امارات انتخاب می‌کنند و به همین دلیل شارجه فضای آرام و خلوت‌تری نسبت به دوبی دارد.

بازارهای سنتی٬ چند موزه و سواحل زیبا بخشی از جاذبه‌های گردشگری شارجه هستند.

استادیوم شارجه که ورزشگاه خانگی تیم باشگاهی شارجه است میزبان شش بازی جام ملت‌های آسیا خواهد بود. این ورزشگاه میزبان هیچ‌یک از بازی‌های تیم ملی ایران نیست، اما نزدیکی شارجه به دبی و جاذبه‌های دیدنی این شهر در کنار گالری‌های فرهنگی و هنری، فرصت مناسبی برای طرفداران تیم ملی فراهم می‌کند تا ضمن همراهی و تشویق تیم‌شان از دیدنی‌های بی‌نظیر این شهر نیز لذت ببرند. برای انتخاب محل اقامت مناسب مطلب هفت هتل برتر شارجه برای اقامت در زمان جام ملت ‌های آسیا و  و معرفی بهترین هتل ‌های دبی برای همراهی تیم ملی در جام ملت ‌های آسیا را مطالعه کنید. برای اطلاع از نرخ بلیط‌های چارتری و تور دبی می‌توانید از سایت هیپوتریپ بهره ببرید. 

                  

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

back to top