در کیش سوئیت اجاره کنیم یا بریم هتل؟

آیا قصد سفر به کیش دارید و مشغول برنامهریزی برای سفر هستید؟ برای اقامت‌تان چه فکری کرده‌اید؟ هزینه‌ها‌ی اقامت را مقایسه کرده‌اید؟ هنگام سفر به کیش پرسش‌های زیادی مطرح می‌شود اما بیشترین و مهم‌ترین سوال مسافران این است که در کیش سوئیت اجاره کنیم یا برویم هتل؟

راهنمای اقامت در کیش

هتل پنج ستاره و لوکس کیش
عکس از:‌ samita.com

اولین کار بعد از پیاده‌شدن از هواپیما یا هر وسیله‌ی نقلیه‌ی دیگر روانه‌شدن به محل اقامت، استراحت، رفع خستگی و آماده‌شدن برای گشت‌و‌گذار در کیش است. اما بهترین محل اقامت کجاست؟ اگر گزینه‌ی اول‌تان هتل است، بدانید که هزینه‌ی سفر به کیش –در مقایسه با شهرهای دیگر ایران- بسیار متفاوت است و در صورتی‌که بدون اطلاع از قیمت‌ها برنامه‌ریزی کنید، ممکن است غافلگیر شوید. قیمت و امکانات هتل‌های لوکس و متوسط کیش چقدر است؟ اگر قصد سفری کاملا اقتصادی را دارید، هزینه‌ی آن چقدر میشود؟

هتل های لوکس کیش

هتل لوکس کیش
عکس از: hoteliran.ir

9 هتل بسیار لوکس و مجلل در کیش وجود دارد. این هتل‌های لوکس و پنج ستاره امکانات متنوعی دارند و براساس آخرین فناوری‌ها و استاندارد‌های جهانی هتل‌سازی طراحی شدهاند. این هتلها معماری زیبایی دارند که توجه هرکسی را به خود جلب میکند و اتاق‌هایشان برای سلیقه‌های مختلف طراحی شده، به همین دلیل مسافران استقبال زیادی از آن میکنند. آنها در مجاورت ساحل قرار گرفته‌اند و فاصله‌ی زیادی تا مراکز خرید ندارند. اما زمانی می‌توانید این هتل‌ها را در انتخاب اول‌تان قرار دهید که هزینه‌ی اقامت در آن برای شما اهمیت نداشته باشد.

هتل های متوسط کیش

هتل های متوسط کیش
عکس از: persiaexpedition.com

کیش شهری کاملا توریستی است، پس هتل‌های چهار ستاره و پنج ستاره -هتلهای لوکس و متوسط- تنها در جزئیات و برخی امکانات جزئی و آموزش کم‌تر کارکنان متفاوتند. تعداد ستارههای هتل بیشتر در قیمت تاثیرگزار است و اختلاف قیمت زیادی بین هتلهای چهارستاره و پنج‌ ستاره وجود دارد. هرچند اگر قرار است با تور کیش هیپوتریپ سفر کنید، نیازی نیست که نگران کیفیت و هزینه‌ی محل اقامتتان باشید. هیپوتریپ تضمین می‌کند که با پرداخت هزینه‌ای معقول، اقامتتان را در هتلی باکیفیت بگذرانید. 
بسیاری از هتلهای لوکس زمین تنیس، استخر و اسکلههای تفریحی دارند و به مراکز دیدنی نزدیکترند. هتلهای متوسط ممکن است تعدادی از این امکانات را نداشته باشند اما در تمام این هتلها می‌توان منظره‌ی زیبای دریا و بی‌انتها را مشاهده کرد و بیشترشان دارای فضای سبز و مکانی دلانگیز برای پیاده‌روی و قدم‌زدن هستند.این هتلها گزینه‌ی مناسبی برای کسانی‌اند که به ستارههای هتل اهمیت میدهند و در عین حال تا حدی اقتصادی فکر میکنند.

بیشتر بخوانید :   قشم برای خرید بهتر است یا کیش

 هتل های اقتصادی در کیش

هتل های اقتصادی کیش
عکس از: vidahotel.ir

قیمت هتلهای چهار ستاره و سه ستاره در کیش تفاوت زیادی ندارد. هتل‌های سه‌ ستاره ها به مراکز دیدنی و تفریحی کیش نزدیکند و اغلب سوئیتهایی دارند که قیمت-هایشان برای سفرهای دسته‌جمعی مناسب است و هزینهها را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

اجاره سوئیت در کیش

سوئیت های کیش
عکس از: farstay.com

اگر می‌خواهید هزینه‌هایتان کم‌تر شود یا دل‌تان می‌خواهد زمان بیشتری در کیش بمانید و در عین حال دنبال محیطی متفاوت با هتل هستید، پیشنهاد می‌کنیم به اجاره‌ی سوئیت فکر کنید. سوئیت‌های کیش در تمام نقاط جزیره پراکنده‌اند. اگر از آن دسته آدم‌هایی هستید که محل اقامت‌شان باید به مراکز تفریحی نزدیک باشد تا بی‌دغدغه به خرید بروند یا دوست دارید صبح که از خواب برمی‌خیزید -برای پیاده‌روی- به ساحل نزدیک بروید، گزینه‌های زیادی پیش رویتان است.اجاره‌ی سوئیت برای کسانی که دائم در سفرند هم گزینه مناسبی است. زمان و روزهای طولانی سفر باعث می‌شود آنها هزینه‌هایشان را تا حد قابل توجهی کاهش دهند و به گزینه‌های ارزان‌تر و در عین حال راحت فکر کنند.

سوئیت یا هتل، انتخابی کاملا سلیقه‌ای

کنار تمام چیزهای گفته شده باید اضافه کنیم که سلیقه‌ی آدم‌ها هم نقش مهمی در انتخاب محل اقامت‌شان دارد.خیلی از مسافران دوست دارند مکانی را برای اقامت در کیش انتخاب کنند که فضایی شبیه به خانه داشته باشد و مثلا بتوانند در آن آشپزی کنند و با این کار هم هزینه‌ی سفر را کاهش دهند و هم صمیمیت خانه را داشته باشند. اما بسیاری هم هستند که فضای هتل را ترجیح میدهند. آنها -با برنامه‌ریزی برای یک سفر کوتاهِ چندروزه در هتل- می‌خواهند آسودگی گردشگری بدون دغدغه را تجربه بکنند.

بیشتر بخوانید :   هتل داریوش کیش برویم یا ماریناپارک؟

جزیره کیش و بررسی شرایط آب و هوایی

جزیره‌ی کیش -با مساحت ۹۱ کیلومتر مربع- بر آبهای کم‌عمق و گرم خلیج فارس قرار گرفته است. ساحل دلنشین و آرام و درخشش آب‌های آبی زیر نور خورشیدِ جزیره آن را به مروارید خلیج فارس تبدیل کرده است. کرانه‌های این جزیره -به‌خاطر مسطح‌بودن و اختلاف ارتفاع کمی که در بالاترین و پایینترین نقطه وجود دارد- با شیب ملایم به دریا منتهی میشوند. کیش آب‌و‌هوای بسیار گرم و مرطوب دارد، اختلاف دمای شب و روز در این جزیره -به دلیل هم‌جواری با خلیج فارس- کم است و در سردترین و گرم‌ترین روز سال حدودا ۱۶ درجه‌ی سانتی‌گراد است. بهترین زمان برای سفر به کیش اوایل دی تا اواسط اردیبهشت است؛ هوا در این بازه‌ی زمانی بهاری و خنک است.

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

back to top