در مالزی با دست چپ‌ غذا نخورید!

آداب غذایی هر کشور بخش مهمی از فرهنگ آن به شمار می‌آید. با این‌که امروزه اغلب سنت‌ها در طول زمان تغییر کرده‌اند، در برخی کشورها همچنان سنت‌های گذشته رعایت می‌شود و به آنها احترام می‌گذارند. آشنایی با آداب غذا خوردن در هر کشور، به‌ویژه برای ملاقات‌های کاری اهمیت زیادی دارد و سرگرم‌کننده و جذاب است. و این دقیقا همان چیزی است که یک ماجراجوی واقعی به دنبالش است؛ آشنایی با فرهنگ‌های جدید و تجربه‌ی سبک زندگی تازه‌ای که قبل از آن هرگز تجربه نکرده است.
ممکن است رعایت‌نکردن آداب غذایی یک کشور شما را به دردسر نیاندازد، اما رعایت‌کردن آنها قطعا احترام و ارزش شما را در نظر میزبان و همکاران‌تان بالا خواهد برد

آداب غذا خوردن در کشورهای مختلف

آداب غذا خوردن در کشورهای مختلف
عکس از: sunset.com

مالزی

با دست چپ در مالزی غذا نخورید
عکس از: blog.tourism.gov.my

فرض کنید شما چپ‌دست هستید و اغلب کارهایتان را با دست چپ انجام می‌دهید. برای ملاقاتی کاری به کوالالامپور می‌روید و هنگام خوردن غذا از دست چپ‌تان استفاده می‌کنید. نگاه متعجب همکاران مالزیایی‌تان روی شما ثابت می‌ماند؛ نگاهی حاکی از تعجب و نفرت! چون شما با دست کثیف‌تان غذا خوردید!
یکی از قوانین غذاخوردن در مالزی، استفاده از دست راست برای خوردن غذاست. در مالزی و بیشتر کشورهای آسیایی دست چپ –به‌خاطر کاربردش در توالت- نجس محسوب می‌شود و غذاخوردن با آن جایز نیست! برای آگاهی از تور مالزی کلیک کنید.

ایتالیا

آداب غذا خوردن در ایتالیا
عکس از: macaro-ni.jp

کشور خوش‌مزه‌ترین غذاها، عطر روغن زیتون و پنیرهای متنوع… اما حواس‌تان باشد پنیر اضافی درخواست نکنید! اگر در یک رستوران ایتالیایی از سرآشپز درخواست کنید روی پیتزا یا پاستایی که سفارش دادید پنیر بیشتری بریزد، احتمالا با نگاه‌های بد سرآشپز مواجه می‌شوید. در مورد غذاهای دریایی این قانون سخت‌تر هم می‌شود. اگر قصد دارید بعد از غذا نوشیدنی گرم سفارش دهید، بهتر است از نوشیدنی‌های شیردار مثل لاته دوری کنید؛ چرا که در هضم غذا مشکل ایجاد می‌کنند. ایتالیایی‌ها معمولا برای نوشیدنی بعد از غذا اسپرسو را انتخاب می‌کنند.

‌تایلند

آداب خورد غذا در تایلند
عکس از: tripsavvy.com

در سفر به تایلند غذاهای خوش‌مزه و متنوع زیادی را می‌توانید امتحان کنید. آداب غذایی در این کشور به استفاده از چوب غذاخوری محدود نمی‌شود. تایلندی‌ها -بسته به نوع غذا- از چوب غذاخوری، قاشق و چنگال یا دست استفاده می‌کنند؛ آنها برای غذاهای برنجی و نودل خشک (بدون سوپ) قاشق و چنگال به‌کار می‌برند و قاشق در خوردن این غذاها نقش مهمی دارد. چوب غذاخوری معمولا برای خوردن سوپ نودل یا غذاهای کشورهای آسیایی دیگر مثل چین و ژاپن استفاده می‌شود.
استفاده از دست برای خوردن غذا بیشتر در شمال شرقی تایلند مرسوم است. در این مناطق تایلندی‌ها برای خوردن برنج نرم و چسبنده از دست راست‌شان استفاده می‌کنند. برای آگاهی از قیمت تور تایلند اینجا را مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید :   زیباترین جزیره‌های دنیا

فرانسه

دونگی غذا را پرداخت نکنید
عکس از: pluspack.com

یکی از مهم‌ترین نکاتی که برای غذاخوردن با همکاران فرانسوی‌تان باید بدانید این است که نباید سهم خودتان را از صورتحساب جدا کنید.
در فرانسه دونگی حساب نکنید! این کار بسیار غیرمؤدبانه است. بهتر است یا پیشنهاد پرداخت کل صورتحساب را بدهید یا منتظر بمانید شخص دیگری این کار را انجام بدهد.
بهتر است دست‌هایتان را تا مچ روی میز قرار بدهید و بالاتنه‌تان را به میز نچسبانید. نان کنار غذا باید روی میز قرار بگیرد نه در بشقاب‌تان. نان را گاز نزنید و برای تکه‌کردن آن از دست‌هایتان استفاده کنید.

‌چین

حتما از چوب استفاده کنید
عکس از: Matador Network

آداب غذایی کشور چین با بسیاری از کشورهای آسیایی دیگر مثل ویتنام، هنگ کنک و تایوان مشترک است. تاریخچه‌ی استفاده از چوب غذاخوری در چین مانند ژاپن است؛ بنابراین آداب استفاده از چوب غذاخوری نیز نقش پررنگی در این کشور دارد. یکی از مهم‌ترین مواردی که سر میز غذا باید رعایت کنید این است که نگذارید سر چوب‌های غذاخوری‌تان با میز برخورد کند.
در چین برای خوردن هرچیزی باید از چوب غذاخوری استفاده کنید و حتی اگر قصد دارید ماهی را تکه کنید باید با استفاده از آن، این کار را انجام بدهید. پس از اتمام یک غذا نباید چوب غذاخوری‌تان را برای غذای بعدی نگه دارید. هر غذایی با چوب غذاخوری مخصوص خودش سِرو می‌شود.
نکته‌ی جالب اینکه هورت‌کشیدن سوپ کار مؤدبانه‌ای نیست، اما هورت‌کشیدن چای سبز معمولا مانعی ندارد!

اسپانیا

آداب جالب غذا در اسپانیا
عکس از: hellofresh.com

در اسپانیا معمولا از کارد و چنگال برای خوردن غذا استفاده می‌شود. کارد را در دست راست و چنگال را باید در دست چپ‌تان بگیرید. شکل دردست‌گرفتن کارد و چنگال در بیشتر کشورهای اروپایی به همین صورت است. حواس‌تان باشد در طول غذاخوردن کارد یا چنگال را با دست دیگر خود نگیرید. یکی از رفتارهای غیرمؤدبانه سر میز این است که نان را در سوپ بزنید. بهتر است نان را با دست تکه کنید و آن را جدا همراه سوپ میل کنید.
اگر هنوز غذایتان را تمام نکرده‌ایدِ کارد و چنگال را کنار هم و در گوشه‌ی راست بشقاب‌تان قرار دهید. قرار دادن کارد و چنگال در دو سمت بشقاب به این معنی است که دیگر نمی‌خواهید به غذاخوردن ادامه بدهید.

بیشتر بخوانید :   عجیب ترین مراسم های عروسی در کشورهای دیگر

کره جنوبی

آداب غذا خوردن در کره جنوبی
عکس از: discoversg.com

آداب غذاخوردن در کره جنوبی شباهت بسیاری با دیگر کشورهای آسیایی -به‌ویژه کشور چین- دارد. استفاده از چوب غذاخوری در این کشور بسیار رایج است. درست مانند چین برای خوردن هر غذایی در این کشور باید از چوب غذاخوری استفاده کنید -حتی برای برداشتن کوچک‌ترین اجزای غذا.
به هیچ‌وجه در میهمانی‌های رسمی از دست‌تان برای برداشتن قسمتی از غذا استفاده نکنید. قراردادن چوب‌های غذاخوری به طور موازی در ظرف غذا و ناتمام گذاشتن غذا از رفتارهای غیرمؤدبانه سر میز است.

کانادا

غذاخوردن در کانادا معمولا راحت و غیررسمی است، اما آداب غذاخوردن در کبک کمی سخت‌گیرانه‌تر‌ است. در دورهمی شام، چه رسمی و چه غیر رسمی، بهتر است آرنج‌هایتان را روی میز قرار ندهید و خودتان را زیاد به میز نچسبانید.
اگر از غذای میزبان خوش‌تان نیامده است، بهتر است کمی از آن را بخورید و این موضوع را مستقیما اعلام نکنید.

اردن

فرهنگ غذا خوردن در اردن
عکس از: Blaine Harrington

اگر به کشور اردن سفر کردید و به نوشیدن قهوه دعوت شدید، با اتفاق جالبی روبه‌رو می‌شوید. در این کشور اگر در مقابل پرسش میزبان برای پُرکردن دوباره‌ی فنجان‌تان «نه» بگویید، او فنجان‌تان را باز پُر می‌کند! در واقع گفتن جمله‌ی «نه، ممنونم» در این‌جا کاربردی ندارد. زمانی که به اندازه‌ی کافی نوشیدید و قصد داشتید به میزبان نه بگویید، باید فنجان خالی را به چپ و راست تکان بدهید.

ژاپن

آداب غذا خوردن به سبک ژاپنی
عکس از: nationalgeographic

در برخی از کشورهای آسیایی مثل ژاپن افراد برای ادای احترام به درگذشتگان خود چوب‌های کوچکی را که سرشان سوزانده شده به طور عمودی در ظرفی قرار می‌دهند. بنابراین قراردادن عمودی چوپ غذاخوری در کاسه‌ی غذا -در این کشور- نماد مرگ است. این موضوع در مورد دست‌به‌دست‌ کردن غذا با چوپ غذاخوری نیز صدق می‌کند؛ چرا که بعد از مراسم سوزاندن اجساد، خاکستر فرد بین افراد خانواده دست‌به‌دست می‌شود.

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

back to top