ویزای تضمینی و دروغ‌های درباره آن

حتما شما هم در سایت‌ها و آگهی‌های متفاوت آژانس‌ها، عنوان «ویزای تضمینی» را بارها شنیده‌اید؛ ویزای تضمینی کانادا، ویزای تضمینی استرالیا، اخذ ویزای شینگن (اینجا) با تضمین صددرصد و … عناوینی که مسافران را وسوسه می‌کند تا شانس ویزا گرفتن‌شان را از طریق این آژانس‌ها و اشخاص امتحان کنند. درحالی‌که در واقع این تضمین‌ها جملاتی هستند برای جلب توجه مشتری و دریافت مبلغ‌های بالا.

آیا ویزای تضمینی واقعی است؟

ویزای تضمینی چیست
عکس از: bloomberg.com

ویزای تضمینی چیست؟

وقتی از ویزای تضمینی صحبت می‌کنیم، یعنی ضمانت می‌کنیم که مسافر صددرصد برای سفر به کشوری خاص ویزا دریافت می‌کند و پاگذاشتن به این کشورها قطعی است. معمولا آژانس‌ها یا اشخاصی خاص، با آوردن دلایل و اسناد مختلف و با نشان‌دادن آگاهی به روند ویزا دادن سفارت‌های مختلف، مسافران را متقاعد می‌کنند که می‌توانند به‌صورت تضمینی ویزای این کشورها را دریافت کنند. اما چقدر این ماجرا حقیقت داد؟

آیا ویزای تضمینی وجود دارد؟

عکس از: campusfrance.org

معمولا عنوان ویزای تضمینی را به مقصد‌ها و کشورهایی می‌چسبانند که دریافت ویزایشان دشوار است و تا لحظه دریافت پاسپورت مشخص نمی‌شود سفارت به شما ویزا داده است یا خیر. کشورهایی مثل کانادا، استرالیا، آمریکا و کشورهای عضو شینگن بیشترین مقصدهایی هستند که با عنوان ویزای تضمینی‌ برایشان مواجه می‌شوید. اما واقعیت این است که ویزای هیچ‌کدام از این کشورها و حتی کشورهای دیگری که روند صدور ویزایشان راحت است، تضمینی نیست. همیشه سفارتخانه‌ها هستند که تصمیم می‌گیرند برای شخص ویزا صادر کنند یا خیر و تا لحظه آخر هیچ اطمینانی از صدور ویزا وجود ندارد. البته کامل‌بودن مدارک مورد نیاز دریافت ویزای هر کشور و درست گذراندن مراحل اخذ ویزا، شما را به دریافت ویزا نزدیک می‌کند، اما در نهایت سفارت است که با بررسی مدارک، درباره رد یا قبول درخواست ویزای شما تصمیم می‌گیرد.

دروغ‌های ویزای تضمینی را شناسایی کنید

به‌جز این‌که شما باید همیشه به عبارت «ویزای تضمینی» شک کنید، مواردی هم هستند که با شنیدن‌شان مطمئن می‌شوید کاسه‌ای زیر نیم‌کاسه است. بنابراین برای سپردن اخذ ویزا به کارگزارهای مختلف، گوش‌تان را به این حرف‌ها حساس کنید:

بیشتر بخوانید :   با این کتاب‌ها به دور دنیا سفر کنید

اگر ویزای شینگن ندارید، ما به شما لیبل صوری ویزای شینگن می‌دهیم

آیا ویزای تضمینی وجود دارد؟
عکس از: occrp.org

برای دریافت ویزای بعضی از کشورها مثل کانادا و استرالیا، دارا بودن حداقل یک ویزای شینگن در پاسپورت ضمانت صدور ویزا را بیشتر می‌کند. اما این به معنای آن نیست که اگر تابه‌حال ویزای شینگن در پاسپورت‌تان ثبت نشده باشد، دریافت ویزای این کشورها را از دست می‌دهید. خیلی وقت‌ها سفرهای شما به کشورهای مختلف دنیا، شانس اخذ ویزا را به اندازه ویزای شینگن بالا می‌برد. متاسفانه بعضی از آژانس‌ها به همین بهانه، به شما وعده چسباندن لیبل صوری ویزای شینگن در پاسپورتتان را می‌دهند. لیبل ویزای شینگن فقط توسط سفارت صادر می‌شود و هر لیبلی که از طریق آژانس‌ها و شرکت‌ها دریافت کنید، صددرصد تقلبی است. دریافت لیبل صوری یک جعل سند است و این کار هم از نظر قانونی شما را درگیر خواهد کرد و هم شانس دریافت ویزا را قطعا از شما می‌گیرد.

به شما دعوت‌نامه می‌دهیم

ارائه دعوت‌نامه برای دریافت ویزای بعضی از کشورها یک امتیاز مثبت به حساب می‌آید؛ اما این به معنای آن نیست که اگر دعوت‌نامه نداشته باشید، ویزا نمی‌گیرید یا اگر دعوت‌نامه داشته باشید، قطعا برای شما ویزا صادر می‌شود. بعضی از کارگزاران اخذ ویزا به شما این وعده را می‌دهند که یک دعوت‌نامه به پرونده‌تان اضافه می‌کنند. درحالی که دعوت‌نامه باید از یک شخص معتبر در کشور مقصد ارائه شود که ترجیحا ضمانت مالی شما را هم برعهده بگیرد. دعوت‌نامه دروغین آژانس‌ها نه تنها به دریافت ویزا کمک نمی‌کند، بلکه شانس صدور ویزا را از بین می‌برد.

در سفارت آشنا داریم

فراموش نکنید که هیچ آشنایی در سفارت نمی‌تواند دریافت ویزا را تضمین کند؛ مامور بررسی پرونده برای صدور ویزاهای سخت هرگز مشخص نیست و هیچ‌کس نمی‌تواند متوجه شود چه کسی پرونده شما را بررسی می‌کند. بنابراین هرنوع وعده پارتی‌بازی در سفارت دروغین است.

بیشتر بخوانید :   5 وسلیه ای که خانم ها در سفر به آن نیاز دارند!

ما برایتان ویزای فوری می‌گیریم

چگونه ویزای معتبر دریافت کنید
عکس از: alethajane.com

بعضی از سفارت‌ها در شرایط خاص با دریافت هزینه بیشتر، ویزای فوری صادر می‌کنند، اما این درباره همه کشورها وجود ندارد. مثلا برای دریافت ویزای کانادا یا استرالیا، زمان دریافت ویزا مشخص نیست و از ۲ هفته تا ۳ ماه باید منتظر بمانید. بنابراین، تا زمانی که درباره صدور ویزای فوری از طرف سفارت مورد نظر مطمئن نشده‌اید، این حرف را باور نکنید.

لازم نیست مدارک مالی‌تان واقعی باشد

ارائه مدارک مالی مثل گردش حساب، برای دریافت ویزای خیلی از کشوها ضروری است، اما صحت این مدارک حرف اول را می‌زند. جعلی بودن مدارک، بعد از استعلام سفارت‌ها مشخص می‌شود و نه تنها درخواست ویزای شما رد می‌شود، بلکه ممکن است تا مدت‌ها اجازه درخواست ویزای مجدد آن کشور را نداشته باشید.

با پرداخت این مبلغ ویزای تضمینی دریافت کنید

هزینه اخذ ویزای کشورهای مختلف در سایت سفارتخانه آن کشور موجود است؛ اگر دریافت ویزایتان را به کارگزار می‌سپارید، مبلغ مشخصی به هزینه ویزا اضافه می‌شود که درواقع دستمزد کارگزار است. اما این مبلغ اگر بیشتر از حد معمول و با وعده دریافت ویزای تضمینی باشد، به‌معنی کلاه‌برداری و سودجویی کارگزار است. متاسفانه برخی افراد و آژانس‌های غیرمعتبر، به بهانه گرفتن ویزای صددرصدی، مبالغ میلیونی از مسافران دریافت می‌کنند و در بعضی از مواقع، بعد از پرداخت، دیگر نمی‌توانید پیدایشان کنید. این در حالی است که برای دریافت بعضی از ویزاها، مثل ویزای شینگن، حتی نیاز به کارگزار نیست و مسافر می‌تواند شخصا با مطالعه راهنمای دریافت ویزای شینگن و مدارک مورد نیاز ویزای شینگن، به سفارت مراجعه کند.

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

back to top