چگونه بی دردسر همسفر پیدا کنیم؟

شاید شما هم از هماهنگ‌نشدن برنامه‌ی خود و دوستان‌تان برای سفر دسته‌جمعی ناامید شده باشید. پیدا نکردن همسفر مناسب و ناهماهنگی برای سفر ممکن است شما را مدت‌ها از سفر رفتن بازدارد و بهانه‌ای شود برای ادامه‌دادن زندگی روزمره‌. اما نکته این‌جاست که همسفر حتما نباید از مبدا مشخص باشد!

جهانگردان بسیاری تنها و کوله‌بردوش دنیا را زیر پا می‌گذارند، اما چنین مسافری الزاما در طول سفر تنها نمی‌ماند. شاید باور کردن این مسئله کمی سخت باشد اما ممکن است به تنهایی به سفری بروید و در حین سفر با کسی آشنا شوید که تا سال‌های سال دوست صمیمی شما باقی بماند. مطمئنا جهانگردان بسیاری وجود دارند که این حرف را تایید کنند. ممکن است در ابتدا محقق شدن این اتفاق کمی سخت و غیر عادی به نظر برسد اما مطمئن باشید که امکان‌پذیر است. در این مقاله راه‌هایی را معرفی می‌کنیم که حتی اگر به طور انفرادی سفرتان را آغاز می‌کنید، دست‌کم در طول سفر تنها نمانید.

بهترین روش های پیدا کردن همسفر

روش پیدا کردن همسفر
عکس از: airbnb.com

اگر به مناطق توریستی سفر کنید، حتما با گردشگران زیاد دیگری مواجه می‌شوید که به تنهایی یا گروهی مشغول بازدید از جاذبه‌های گردشگری‌اند. یک سوال کوتاه همراه لبخند به راحتی باب گفت‌وگو را باز خواهد کرد. پس از کمی صحبت ممکن است دست‌کم بخشی از روز خود را با دوست یا دوستان جدیدتان بگذرانید. به ویژه اگر ملیت متفاوتی با طرف مقابل‌ داشته باشید حتما حرف‌های زیادی برای گفتن خواهید داشت. علاوه بر این می‌توانید راجع به جاذبه‌های گردشگری محلی که به آن سفر کرده‌اید نیز صحبت کنید تا اطلاعات تازه‌ای از اماکن دیدنی و خاص به دست بیاورید. مطمئن باشید که در شهرهای توریستی معروف افراد بسیاری هستند که مانند شما از داشتن یک هم‌صحبت و همسفر خوب بدشان نمی‌آید!

اقامت در خوابگاه برای یافتن همسفر
عکس از : airbnb.com

می توانید به هاستل بروید

کوج سورفینگ برای پیدا کردن همسفر
عکس از : coachsurfing.com

برای انتخاب محل اقامت همیشه گزینه‌های متنوع و پُرتعدادی پیش روی شماست؛ از رفتن به هتل تا اجاره‌ی آپارتمان. اما در سفرهای خارجی گزینه‌ی جذاب دیگری به نام هاستل نیز وجود دارد. اساس کار هاستل اختصاص‌دادن یک اتاق به چند نفر است. هر اتاق تعداد مشخصی تخت دارد که شما در زمان اقامت‌تان صاحب یکی از آنها خواهید شد. اما این اتاق تمام آن چیزی نیست که بابتش پول پرداخت می‌کنید. علاوه بر تخت می‌توانید از آشپزخانه‌ی مشترک و تمام امکانات آن -ظرف‌ها، گاز، یخچال، قهوه‌ساز و حتی گاهی ماشین لباس‌شویی- فضای گپ‌‌وگفت مشترک، اتاق تلویزیون و امکانات دیگری نیز بهره‌مند شوید. ممکن است در نگاه اول چنین فضایی کمی ناامن به نظر برسد اما ماجرا آن‌طور که به نظر می‌رسد نیست. بیشتر هاستل‌ها یک کمُد اختصاصی را به هر مسافر اختصاص می‌دهند تا فرد بتواند وسایلش در آن قرار دهد. به‌ طور کلی نیز افرادی که در هاستل اقامت می‌کنند کسانی‌اند که قصد دارند با بودجه‌ی نسبتا کم نقاط مختلف دنیا را ببینند و به قصد دزدی به هاستل نیامده‌اند! هرچند که نمونه‌هایی از برخی اتفاقات تلخ -به ویژه در کشورهای ناامن مانند کشورهای آمریکای جنوبی- وجود دارد، اما با کمی احتیاط می‌توانید با خیال آسوده هاستل را برای محل اقامت‌تان انتخاب کنید. بسیاری از هاستل‌ها اتاق اختصاصی نیز دارند و می‌توانید با پرداخت هزینه‌ی بیشتر اتاق شخصی خودتان را داشته باشید. اگر فردی شما را در سفر همراهی می‌کند، این گزینه مقرون‌به‌صرفه‌تر می‌شود. هاستل هزینه‌های سفر شما را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. علاوه بر این فرصت خوبی دارید تا مسافرانی را از نقاط مختلف دنیا ملاقات کنید. در هتل‌ها معمولا ارتباط یا گفت‌وگویی بین مسافران شکل نمی‌گیرد. اما فضای هاستل‌ها اغلب بسیار صمیمانه و دوستانه است. کافی‌ست سر میز صبحانه یا در تراس هاستل بنشینید تا کسی سر صحبت را با شما باز کند و این آغازی باشد بر صحبت‌های تمام‌نشدنی دیگر. کافی‌ست خوش‌رو باشید و لبخند بزنید. نکته‌ی دیگر آن که حتما نباید منتظر آغاز گفت‌وگو از جانب دیگران باشید. این کار را خودتان نیز می‌توانید انجام دهید! گاهی یک پرسش‌و‌پاسخ کوتاه، آغازی می‌شود برای صحبت‌های طولانی بعدی.

بیشتر بخوانید :   وی اف اس گلوبال چیست و چه کار می‌ کند؟

استفاده از کوچ‌ سرفینگ برای پیدا کردن همسفر

سایت کوچ‌سرفینگ Couchsurfing.com با ایده‌ی بسیار جذاب و انسان‌دوستانه‌ا‌‌ی که بر پایه‌ی اعتماد دوطرفه بنا شده کار خود را آغاز کرد. قابلیت اصلی این سایت یافتن کسانی‌ست که می‌توانند در طول سفر میزبان شما باشند؛ آن هم به صورت رایگان و کاملا بر پایه‌ی اعتماد دوطرفه. کافی است در این سایت عضو شوید و شهر مقصد را وارد کنید تا افرادی را که در این شهر زندگی می‌کنند و در سایت عضو هستند پیدا کنید. مرحله‌ی بعد، ارسال درخواست است که اگر با آن موافقت شود چند شبی را میهمان خانه‌ی اهالی شهر خواهید بود. شنیدن قصه‌های مسافرانی که از این سایت استفاده کرده‌اند شما را تا حد زیادی مجاب می‌کند که امتحانش کنید. برخی از میزبان‌ها حتی کلید خانه‌ی خود را در اختیار مسافر قرار می‌دهند و زحمت درست‌کردن غذا را نیز به‌ عهده می‌گیرند. برای بررسی شرایط خانه و فردی که میزبان شماست می‌توانید نظرهایی (Review) که افراد مختلف راجع به او نوشته‌اند، مطالعه کنید. اما کوچ سرفینگ قابلیت‌های دیگری نیز دارد. شما می‌توانید با جست‌وجوی مقصد، لیست مسافران دیگری را که قصد سفر به شهر مورد نظرتان دارند مشاهده کنید. بسیاری از این افراد به تنهایی سفر می‌کنند و شاید بدشان نیاید که حداقل چند ساعتی را با دوست و همسفری جدید همراه شوند. علاوه بر این در سایت کوچ سرفینگ می‌توانید از رویدادهایی که در شهر مورد نظرتان برگزار می‌شوند، باخبر شوید و اگر دوست داشتید در آنها شرکت کنید. اغلب این رویدادها رایگان هستند؛ از پیاده‌روی در شهر تا قرار در کافه‌ها.

بیشتر بخوانید :   دنگ سفرهای گروهی را چگونه حساب کنیم؟

تورهای پیاده‌روی رایگان

تقریبا در تمام شهرهای توریستی جهان برنامه‌هایی با عنوان تور پیاده‌‌روی رایگان (Free Walking Tour) برگزار می‌شود. در چنین برنامه‌ای می‌توانید هنگام پیاده‌روی همراه یک راهنما و مسافران دیگر از مکان‌های دیدنی شهر بازدید کنید. علاوه بر این گاهی راهنمای محلی شما را با جاهایی آشنا خواهد کرد که چندان توریستی نیستند و حس‌و‌حال زندگی مردم بومی شهر را می‌توان در آن‌ها دید. در پایان تور نیز با توجه به این‌که چقدر از توضیحات و برخورد راهنما خوش‌تان آمده، می‌توانید به او انعام دهید. این هم راه دیگری است برای آشنایی با افراد جدید و دوست پیداکردن.

مطالب مرتبط :

نظر در

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

back to top