۱. از بین گزینه‌های «رفت»، «رفت‌وبرگشت» یکی را انتخاب کنید.

انتخاب پرواز

مرحله انتخاب مسیر رفت و برگشت

۲. بعد از انتخاب نوع سفر، با توجه به نکته‌های زیر هرکدام از ردیف‌ها را تکمیل کنید:

در انتخاب «فقط رفت» مبدأ و مقصد پرواز، تاریخ رفت و تعداد مسافران را (با توجه به گروه سنی) انتخاب کنید.

انتخاب شهر وتعداد مسافران

انتخاب تاریخ و شهر

در انتخاب «رفت و برگشت» علاوه بر مواردی که در بالا گفته شد، تاریخ برگشت را نیز مشخص کنید.

نکته: اگر گزینه‌ی «فقط رفت»، فعال باشد و روی «برگشت» کلیک کنید، گزینه‌ی «رفت و برگشت» به صورت خودکار فعال خواهد شد

انتخاب مقصد برگشت

۳. پس از وارد کردن اطلاعات، بلیط‌های موجود نمایش داده می‌شوند.

صفحه جست و جوی پرواز هیپوتریپ

صفحه‌‌ی نمایش نتایج جست‌وجو

در این قسمت می‌توانید از قیمت بلیط، خط پروازی، ساعت پرواز، ساعت فرود و همچنین ظرفیت آن پرواز آگاه شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر هر پرواز مانند سیستمی یا غیرسیستمی بودن بلیط، شماره پرواز، کلاس پروازی، شرایط و هزینه‌ی بار، قوانین و مقررات پرواز و… می‌توانید به بخش جزئیات هرکدام مراجعه کنید

جزئیات جست و جو پروازجزئیات پرواز

در ستون سمت راست با استفاده از فیلتر‌ها، نتایج جست‌و‌جوی خود را با توجه به نیازتان محدودتر کنید.

ستون جزئیات در سرچ

ستون فیلتر نتایج

در قسمت بالای صفحه، می‌توانید ترتیب نمایش نتایج را براساس اولویت خود تنظیم کنید. مثلا اگر اولویت شما قیمت بلیط است، با انتخاب گزینه‌ی «ارزان‌ترین»، نتایج به ترتیب از ارزان‌ترین بلیط نمایش داده می‌شوند. درصورتی که می‌خواهید در تاریخ سفر یا درمبدا، مقصد یا تعداد مسافران تغییراتی داشته باشید از گزینه اصلاح جست‌وجو استفاده کنید.

باکس اصلاح جست و جو

فیلتر نتایج

فعال‌سازی گزینه‌ی «اطلاع از تغییر قیمت‌ها» شما را از تغییرات قیمت‌ بلیط‌ها مطلع می‌کند. این گزینه در سمت راست نتایج و بالای ستون فیلتر‌ها قرار دارد. با فعال کردن این گزینه هرگونه تغییر قیمت این پرواز از طریق ایمیل یا پیامک به شما اطلاع داده خواهد شد.

اصلاح از تغییر قیمت

۴. بعد از انتخاب پرواز شما به صفحه‌ی ثبت سفارش و پرداخت هدایت می‌شوید.

اطلاعات مسافر

  1. a) چنانچه پیش از این در سایت ثبت نام نکرده‌اید، ابتدا ثبت‌نام و سپس در بخش «اطلاعات خریدار» ایمیل یا شماره تلفن همراه و رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید.
  2. b) در بخش «اطلاعات مسافران» باید اطلاعات مسافرانی را که برای آنها بلیط خریداری شده، وارد کنید. نکته: برای پرواز داخلی درج کد ملی مسافر و برای پروازهای خارجی درج اطلاعات گذرنامه ضروری است.
  3. c) پس از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز، نوع پرداخت را مشخص و بعد از مطالعه‌ی قوانین و مقررات و پذیرفتن آنها روی کلید «تایید اطلاعات» کلیک کنید.

۵. بعد از بازشدن پنجره‌ی تایید اطلاعات، می‌توانید روی گزینه «رزرو بلیط و پرداخت» کلیک کنید تا به صفحه‌ی درگاه بانک هدایت شوید و پرداخت نهایی را انجام دهید.

مرحله تایید قبل از ورود به درگاه۶. به یاد داشته باشید که هیپوتریپ مسئولیتی در قبال پرداخت شما از طریق درگاه بانک ندارد، از این‌رو برای پیش‌گیری از سوءاستفاده‌های احتمالی، هنگام ورود اطلاعات بانکی خود همه‌ی موارد امنیتی را بررسی و رعایت کنید.

۷. سابقه‌ی همه‌ی سفارش‌های شما در بخش «سفارش‌ها» در حساب کاربری‌تان قابل مشاهده است و با استفاده از گزینه‌ی دریافت بلیط می‌توانید آن‌ را دریافت کنید. اگر قصد دارید خریدتان را لغو کنید، گزینه‌ی درخواست ابطال را انتخاب کنید.

لیست سفارشات شما در سایت هیپوتریپ

❖ نمونه بلیط هیپوتریپ:

بلیط نهایی صادر شدهسفر خوش بگذره! 🙂