۰۲۱-۹۶۶۲۳۴۰۰

۱. از بین گزینه‌های «رفت»، «رفت و برگشت» و «چند سفره»، یکی را انتخاب نمایید.

انتخاب پرواز
۲. بعد از انتخاب نوع سفر، با توجه به نکات زیر هرکدام از فیلد‌ها را پرکنید:

در انتخاب «فقط رفت»، مبدأ و مقصد پرواز، تاریخ رفت و تعداد مسافران را (با توجه به گروه سنی) انتخاب کنید.

انتخاب تاریخ و شهر
در انتخاب «رفت و برگشت»، علاوه بر مواردی که در بالا ذکر شد، تاریخ برگشت را نیز مشخص نمایید.
نکته : در صورت فعال بودن گزینه «فقط رفت»، با کلیک بر روی فیلد برگشت، گزینه «رفت و برگشت» به صورت خودکار فعال خواهد شد.

پرواز برگشت
در صورتی که قصد سفرهای پی‌در‌پی به مقاصد مختلف دارید، گزینه «چندسفره» برای شما مناسب است. در انتخاب چند سفره، در سطر اول مبدأ و مقصد اولیه، تاریخ پرواز اول و تعداد مسافران را انتخاب نمایید و در سطر دوم اطلاعات پرواز دوم را وارد نمایید. با استفاده از گزینه‌ی «افزودن پرواز» مقصد بعدی را وارد نمایید. در این حالت شما قادر خواهید بود تا ۵ پرواز را انتخاب نمایید.

۳. پس از وارد کردن اطلاعات، بلیط‌های موجود نمایش داده می‌شوند.

صفحه نمایش نتایج جستجو
در این قسمت شما می‌توانید از قیمت بلیط، خط پروازی، ساعت پرواز، ساعت فرود و همچنین ظرفیت آن پرواز آگاه شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر هر پرواز مانند سیستمی و یا غیرسیستمی بودن بلیط، شماره پرواز، کلاس پروازی، شرایط نرخ و بار، قوانین و مقررات پرواز و… می‌توانید به بخش جزییات هرکدام مراجعه کنید.

جزییات پرواز
ستون سمت راست به شما این امکان را می‌دهد که با استفاده از فیلتر‌ها، نتایج جست‌و‌جوی خود را نسبت به نیار خود محدودتر کنید.

ستون فیلتر نتایج
در قسمت بالای صفحه، می‌توانید ترتیب نمایش نتایج را براساس اولویت خود تنظیم کنید. برای مثال چنانچه اولویت شما قیمت بلیط است با انتخاب گزینه «ارزان‌ترین»، نتایج به ترتیب از ارزان‌ترین بلیط نمایش داده می‌شود. درصورتی که می‌خواهید در تاریخ سفر خود و یا درمبدا، مقصد و یا تعداد مسافران تغییراتی داشته باشید از گزینه اصلاح جست‌وجو استفاده کنید.

فیلتر نتایج
با فعال‌سازی گزینه «اطلاع از تغییر قیمت‌ها» می‌توانید از تغییرات قیمت بلیط‌ها مطلع شوید. این گزینه در سمت راست نتایج و در بالای ستون فیلتر‌ها قرار دارد. با فعال کردن این گزینه، هرگونه تغییر قیمت این پرواز از طریق ایمیل یا پیامک به شما اطلاع داده خواهد شد.

اطلاع از تغییر قیمت ها
۴. بعد از انتخاب پرواز شما به صفحه‌ی ثبت سفارش و پرداخت انتقال داده می‌شوید.

اطلاعات مسافر
a) چنانچه قبلا در سایت ثبت نام نکرده‌اید، ابتدا ثبت نام نموده سپس در بخش «اطلاعات خریدار»، ایمیل یا شماره تلفن همراه و رمز عبور حساب کاربری خود را، وارد نمایید.
b) در بخش «اطلاعات مسافران»، شما باید اطلاعات مسافرانی را که برای آنها بلیط خریداری شده، وارد نمایید. نکته: برای پرواز داخلی درج کد ملی مسافر و برای پروازهای خارجی درج اطلاعات گذرنامه الزامی است.
c) پس از وارد کردن اطلاعات لازم نوع پرداخت را انتخاب و بعد از مطالعه قوانین و مقررات و قبول آنها، روی دکمه «تایید اطلاعات» کلیک کنید.

۵. بعد از بازشدن پنجره تایید اطلاعات شما با کلیک روی گزینه «رزرو بلیط و پرداخت» به صفحه درگاه بانک متصل شده و پرداخت نهایی را انجام دهید.

رزرو و پرداخت

۶. به دلیل آنکه پرداخت از طریق درگاه بانک و خارج از محدوده مسوولیت‌ها و اختیارات هیپوتریپ انجام می‌شود، جهت پیشگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی، در هنگام ورود اطلاعات بانکی خود در درگاه پرداخت اینترنتی، موارد ایمنی را رعایت فرمایید.

۷. با مراجعه به بخش سفارش‌ها در حساب کاربری خود می‌توانید تمام سفارشات خود را مشاهده نمایید و با استفاده از گزینه‌ی دریافت بلیط می‌توانید آن‌را را دریافت کنید. درصورتی که قصد لغو خرید خود را دارید، گزینه درخواست ابطال را انتخاب نمایید.

درخواست ابطال بلیط

❖ نمونه بلیط هیپوتریپ:

بلیط هواپیما

سفر خوش بگذره! 🙂