betaArrowalphaArrow
شروع کنید به تایپ
شروع سفر
تاریخ تولد
مسافر ۱
جامع‌ترین خدمات بیمه مسافرتی
جامع‌ترین خدمات بیمه مسافرتی
هیپوتریپ با پوشش تمامی بیمه‌­های مسافرتی، امکان خرید بیمه موردنظر را با توجه به برنامه سفرتان به صورت آنلاین برای شما فراهم می­کند.
پشتیبانی ۲۴ ساعته
پشتیبانی ۲۴ ساعته
گروه پشتیبانی هیپوتریپ به صورت ۲۴ ساعته، آماده پاسخگویی به سوالات و شنیدن نظرات شما می‌باشد، پس هر زمان که به راهنمایی و پشتیبانی نیاز داشتید، بلافاصله با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید.
خرید سریع و آسان
خرید سریع و آسان
با استفاده از پلتفرم جامع هیپوتریپ، پیدا کردن متنوع‌ترین و ارزان‌ترین بیمه­‌های مسافرتی به سادگی و راحتی چند کلیک می‌باشد.

بیمه‌ی سفر چیست؟

حتما جمله‌ی کلیشه‌ای «حادثه خبر نمی‌کند» را شنیده‌اید. جمله‌ای که آنقدر تکرار شده که اهمیت خود را از دست داده است، اما واقعیت همین است؛ حادثه خبر نمیکند -چه در منزل باشید، چه در حال رانندگی و چه در سفر.

در سفرهای خارجی امکان بروز اتفاقات ناگوار و غیرمنتظره‌ای مثل بیماری، گم شدن مدارک یا تاخیرهای طولانی مدت پروازها وجود دارد. اتفاقاتی که شاید نتوان از بروز آن‌ها جلوگیری کرد اما می‌توان با برنامه‌ریزی و استفاده از بیمه خسارات وارده را کاهش داد یا برطرف کرد. بدون بیمه‌ی مسافرتی شاید هزینه‌ی یک سرماخوردگی ساده یا مشکلات گوارشی بخش قابل توجهی از بودجه‌ی سفر شما را به خود اختصاص دهد. در حالی که با داشتن بیمه‌ی مسافرتی دیگر نیازی نیست چندان نگران این موارد باشید.

جدا از این مسئله برای دریافت ویزای برخی از کشورها داشتن بیمه‌ی مسافرتی الزامی است و بیمه یکی از مدارکی است که باید به سفارت تحویل دهید.

بیمه مسافرتی چه مواردی را پوشش می‌دهد؟

بسته به شرکت بیمه و طرحی که آن را خریداری کرده‌اید پوشش بیمه‌های مسافرتی متفاوت است. به همین ترتیب قیمت طرح‌ها نیز متفاوت است و این شمایید که باید تصمیم بگیرید تا با توجه به شرایط‌تان از کدام طرح و کدام خدمات استفاده کنید.

بیمه‌های مسافرتی معمولا هزینه‌های پزشکی و دندانپزشکی، پرداخت خسارت در صورت تاخیر وسیله‌ی نقلیه و پرداخت خسارت در صورت گم شدن یا دیر رسیدن بار را پوشش میدهند. البته به یاد داشته باشید که هر کدام از این موارد شرایط، سقف پرداخت و استثنائات متفاوتی دارد و برای اثبات آنها حتما باید مدارک لازم را از ارگان‌های مربوط دریافت کنید.

موارد دیگری نیز در برخی از طرح‌های بیمه وجود دارند. به طور مثال اگر شخص بیمه شده فوت کند و یا نیاز باشد تا بیش از ۱۰ روز بستری شود شرکت بیمه مقدمات و هزینه‌های سفر یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ی او را به کشور مقصد فراهم میکند. پیگیری و پرداخت هزینه‌های مربوط به مسایل حقوقی یکی دیگر از مزایای بیمه مسافرتی است که در صورت ایجاد مشکلات قانونی، مانند رعایت نکردن قانون و یا شکایت از فرد بیمه شده میتوان از آن بهره برد.

البته این‌ها تمام موارد تحت پوشش بیمه‌های مسافرتی نیست. پیشنهاد می‌کنیم در زمان مقایسه و خرید بیمه حتما تعهدهای طرح مورد نظرتان را مطالعه کنید و در نهایت با توجه به بودجه و مواردی که در نظر دارید انتخاب نهایی را انجام دهید.

چگونه در زمان حادثه از بیمه استفاده کنیم؟

به طور کلی دو راه برای پیگیری خسارت وجود دارد. در برخی موارد با تماس با شرکت بیمه در کشور مقصد کارها به جریان می‌افتد. در این حالت حتی این امکان وجود دارد که مثلا در زمان بیماری هزینه‌ها به صورت مستقیم توسط شرکت بیمه به بیمارستان پرداخت شود. یا این که خسارت در محل حادثه به فرد بیمه شده پرداخت میشود. اما گاهی باید به طور شخصی هزینه‌ها را پرداخت کنید و پس از رسیدن به ایران و با ارائه صورتحساب‌ها و مدارک به شرکت بیمه جبران هزینه‌های انجام شده را دریافت کنید.

هزینه‌ی درمان در برخی از کشورها بسیار بالاست، بنابراین پرداخت خسارت در محل حادثه از ویژگی‌های مثبتی است که بهتر است در زمان خرید طرح به آن توجه داشته باشید.

خرید بیمه‌ی مسافرتی از سایت هیپوتریپ

علاوه بر مراجعه به دفترهای اصلی و یا شعب بیمه در فرودگاه میتوانید بیمه‌ی مسافرتی خود را به صورت آنلاین نیز تهیه کنید. اتفاقی که در سالهای اخیر خرید بیمه‌ی مسافرتی را آسان کرده و امکان مقایسه‌ی طرح‌های شرکت‌های بیمه‌ی مختلف را فراهم کرده است.

سایت هیپوتریپ علاوه بر امکان رزرو هتل و خرید بلیط هواپیما خرید آنلاین بیمه‌ی مسافرتی را نیز میسر کرده است. برای این کار کافی است به بخش بیمه سایت هیپوتریپ مراجعه کنید و با وارد کردن کشور مقصد، زمان شروع سفر، تاریخ تولد و مدت زمان سفرتان طرح‌های بیمه را مشاهده کنید. در بخش جزئیات و در ستون تعهدات میتوانید اطلاعات بیشتری را درباره‌ی طرح کسب کنید و موارد تحت پوشش و سقف پوشش مربوط به هر حادثه را مشاهده کنید.

امکان مقایسه‌ی طرح‌های بیمه شرکت‌های مختلف و قیمت‌هایشان از مهمترین مزایای خرید آنلاین بلیط مسافرتی است.

بهترین طرح بیمه‌ی مسافرتی طرحی است که نیازهای شما را با توجه به شرایط‌تان برآورده کند. گاهی اختلاف قیمت طرحها زیاد است و این شمایید که باید تصمیم بگیرید کدام طرح حداقل نیازهای شما را برآورده میکند. ارزان‌ترین و یا گران‌ترین طرح‌ها همیشه بهترین نیستند.