رفت: ۳ فروردین برگشت : ۷فروردین ایرلاین ماهان
خدمات هتلدرجه هتل مدت اقامتقیمت (تومان)خدمات تور
GRAND MILANاتاق + صبحانهسه ستاره۴ شب و ۵ روز۳.۹۲۰.۰۰۰ترانسفر فرودگاهی، راهنما، بیمه مسافرتی، گشت شهری
SABENAاتاق + صبحانهسه ستاره۴ شب و ۵ روز۳.۹۲۵.۰۰۰ترانسفر فرودگاهی، راهنما، بیمه مسافرتی، گشت شهری
WHITE MONARCHاتاق + صبحانهچهار ستاره۴ شب و ۵ روز۴.۱۱۰.۰۰۰ترانسفر فرودگاهی، راهنما، بیمه مسافرتی، گشت شهری
DORAاتاق + صبحانهچهار ستاره۴ شب و ۵ روز۴.۱۹۵.۰۰۰ترانسفر فرودگاهی، راهنما، بیمه مسافرتی، گشت شهری
SANATاتاق + صبحانهچهار ستاره۴ شب و ۵ روز۴.۳۴۰.۰۰۰ترانسفر فرودگاهی، راهنما، بیمه مسافرتی، گشت شهری
GOLDEN AGEاتاق + صبحانهچهار ستاره۴ شب و۵ روز۴.۶۷۰.۰۰۰ترانسفر فرودگاهی، راهنما، بیمه مسافرتی، گشت شهری
DEDEMANاتاق + صبحانهپنج ستاره۴ شب و ۵ روز۴.۷۶۵.۰۰۰ترانسفر فرودگاهی، راهنما، بیمه مسافرتی، گشت شهری
GRAND HYATاتاق + صبحانهپنج ستاره۴ شب و ۵ روز۷.۱۰۰.۰۰۰ترانسفر فرودگاهی، راهنما، بیمه مسافرتی، گشت شهری

برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو تور مورد نظر اطلاعات خود را وارد کنید، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرند

برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو تور مورد نظر اطلاعات خود را وارد کنید، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرند

سالانه میلیون ها مسافر و گردشگر از اقصی نقاط جهان با تورهای شهر استانبول و یا به صورت انفرادی خود را به این شهر تاریخی با طبیعت زیبا و منحصر به فرد می‌رسانند. شهر استانبول به ‌مثابه تقابل جادویی شرق و غرب، همواره در تاریخ توجه زیادی را بخود جلب کرده است و امروزه نیز یکی از مقاصد مهم گردشگری در جهان به شمار می آید. اگر شما هم قصد انتخاب تور برای سفر خود دارد تور استانبول یکی از بهترین پیشنهادها است.
شهر استانبول در ۳۳۰ قبل از میلاد پایه گذاری شد و تاریخ جالبی دارد. استانبول امروزی ۱۴.۴ میلیون نفر جمعیت دارد که باعث شده جزء ۶ شهر بزرگ جهان شود. در سالهای اخیر استانبول تبدیل به یکی از مقاصد مهم تورهای گردشگری شده است. یک تور استانبول سه یا چهار روزه به شما این اجازه را می‌دهد تا زیبایی های آن را کشف کنید. در این مدت زمان کافی دارید تا از جاذبه‌های زیبای این شهر، از مسجد آبی (سلطان احمد) گرفته تا بازار بزرگ استانبول، دیدن نمایید و عاشق این شهر شوید. زیبایی و شگفتی‌های این شهر به حدی است که نه تنها خاطرات بسیار خوبی را برای شما خواهد ساخت، بلکه شما را عاشق این شهر خواهد کرد و باعث می‌شود تا بارها و بارها به این شهر سفر کنید.

ارزان ترین قیمت تور استانبول ویژه نوروز ۹۸

ارزان ترین نرح تور استانبول

اهمیت شهر استانبول در طول  تاریخ

یکی از نکاتی که باید هنگام تور استانبول به آن توجه کنید، اهمیت موقعیت تاریخی این شهر زیبا است. موقعیت استراتژیک استانبول باعث شده تا همیشه توجه نیروهای نظامی مهاجم در قرون متمادی به این شهر جلب شود. هنوز هم یادگارهایی از سربازان یونانی، رومی و ونیزی که قبل از غلبه عثمانی‌ها به شهر، به این شهر حمله کرده بودند، وجود دارد. اینکه استانبول شهری است که غرب را به شرق متصل می‌کند تنها دلیل اهمیت آن نیست، بلکه در زمان‌های قدیم آخرین مقصد جاده ابریشم بوده که آسیا و اروپا را به‌ هم متصل می‌نمود و بسیاری از بازرگانانی که از این منطقه دیدن می‌کردند، آنقدر به آن علاقه‌مند می‌شدند که تصمیم میگرفتند در آن بمانند. به همین دلیل استانبول روزگاران قدیم محل تقابل فرهنگ‌های متفاوت بوده که تا امروز نیز این امر ادامه داشته است. شما همواره در استانبول شاهد فرهنگ‌های متفاوت و هم چنین ادغامی از سنت و مدرنیته خواهید بود.

هنر و معماری در استانبول

در دوران باستان، ارتش‌های مهاجم ارتش‌های متخاصم به قصد غارت به یک شهر حمله می کردند، نه این‌که آن‌را با گنجینه‌های خود پر کنند. اما پس از بیزانس این امر تغییر کرد و آن‌ها به این‌که کلیساها را با نقاشی و موزاییک‌های زیبا تزئین کنند، علاقه داشتند. جانشین آنها، عثمانی ها، پس از فتح استانبول، به سرعت شروع به ساخت و ساز ساختمان‌های خارق‌العاده و مساجد تجملاتی و پراز تزئینات برای نمایش قدرت و شکوه امپراتوری خود، نمودند. در سال‌های اخیر نیز بانک‌ها و شرکت‌های بزرگ در استانبول، شروع به ساخت بنا‌های با شکوه همانند بناهای زمان عثمانی نموده‌اند و این امر باعث شده تا موزه‌ها و گالری‌ها و جشنواره‌های بسیاری در این شهر دایر باشند. پس قطعا یکی از مقاصد مهمی که شما در تورهای استانبول از آن‌ها دیدن خواهید کرد، بناهای زیبا و تاریخی این شهر خواهد بود که همه ی این بناها یادگار دوران قدیم هستند.

 زندگی محلی در استانبول

شهرهای باستانی همواره پر از جاذبه ها و آثار زیبایی هستند اما در مورد استانبول، علاوه بر بناهای باستانی و منحصر به فرد آن، مردم محلی این شهر نیز با وجود خون گرمی و مهربانی خود، به یکی از جاذبه‌های این شهر تبدیل شده‌اند. مردم استانبول، در زمان کار پرتلاش و در هنگام استراحت، خوشگذران هستند. خانواده دوست هستند و برای دوستی ارزش قائل اند و زندگی روزمره آن‌ها متشکل از سنت و مدرنیته در کنارهم است. در تور استانبول خود مطمئن شوید که حتما از هم نشینی با مردم این شهر لذت ببرید.

بازدید از مسجد آبی یا مسجد سلطان احمد (Blue Mosque)  در تور استانبول

یک سایت میراث جهانی، که تحت هیچ شرایطی نباید در تور استانبول خود این مکان را از قلم بیاندازید. چشم اندازاین بنا هم از داخل و هم از بیرون ، بخصوص در شب، فوق‌العاده است. مسجد آبی (سلطان احمد) در منطقه‌ی سلطان احمد استانبول و در نزدیکی بسیاری از بناهای مشهور این شهر قرار دارد. بهتر است حداقل نیم ساعت از داخل این بنای زیبا دیدن کنید. در بیرون بنا و روبه‌روی بنا نیمکت‌هایی وجود دارد که می‌توانید بر روی آن‌ها بنشینید و از زیبایی بنا لذت ببرید. مسجد آبی در سال‌های ۱۶۰۹ تا ۱۶۱۶ میلادی ساخته شده‌است و به‌ دلیل این‌که در تزئینات داخل مسجد از کاشی‌های آبی رنگ استفاده شده است، به مسجد آبی معروف است. نکته جالب مسجد آن است که در تقابل و روبه روی دیگر بنای مهم و تاریخی استانبول، یعنی بنای ایاصوفیه قرار دارد که این تقابل یکی از زیباترین چشم اندازها را به وجود آورده است.


تنگه بسفر (Bosphorus Strait) استانبول

پل گالاتا در نزدیکی بازار ادویه استانبول قرار دارد و در سمت راست پل شما می‌توانید بلیط قایق‌های تفریحی با گردش ۲ ساعته در رودخانه را بخرید. قایق‌های تفریحی بهترین راه برای رسیدن به بندر بسفر است. این بندر به بسیاری از مکان‌های گردشگری استانبول که در امتداد آن هستند، منتهی می‌شود؛ مانند کاخ دولمباخچه، کاخ سیراگان، مسجد اورتاکوی، کاخ بییلربای، کوچوکسو کاسری (سکوی ماهیگیری) و در حال حاضر پلی به نام یاووز سلطان سلیم که درحال ساخت است.

تنگه بسفر در تور استانبول

پل گالاتا (Galata Bridge)

این پل یکی از مقاصد مهم گردشگری برای تورهای استانبول است. پل گالاتا به ‌دلیل پیاده روی و ماهی‌گیری در کنار این پل و همچنین قایق‌های تفریحی آن معروف است. هم زمان که افرادی با قایق تفریحی از رودخانه گذر می‌کنند عده ای نیز در کنار پل به ماهی‌گیری می‌پردازند. اگر در پایین پل پیاده‌روی کنید، رستوران‌های غذاهای دریایی وجود دارند که بعضی از آن‌ها جزو بهترین‌های ترکیه هستند. پل گالاتا در اصل در سال ۱۸۴۵ ساخته شد و تابه‌حال پنج بار بازسازی شده است. پلی که در حال حاضر وجود دارد در دهه ۱۹۹۰ تکمیل شده‌‍است. جالب است بدانید که از این پل در کتاب مارک تواین هم نام برده شده است و گفته شده می‌توانید روی یک طرف آن ایستاده و آسیا را ببینیند و در غرب آن می‌توانید شاهد اروپا باشید.

پل گالاتا (Galata Bridge) استانبول

مسجد ایاصوفیه (Hagia Sophia Museum / Church) استانبول

ساخت و ساز بنای ایاصوفیه در سال ۵۳۷ بعد از میلاد تکمیل شد. در ابتدا، تا سال ۱۴۵۳ ایاصوفیه یک کلیسا بود و بعدها به مسجد تبدیل شد. تا سال ۱۹۳۵ ایاصوفیه موزه بود و امروزه، تبدیل به یک میراث تاریخی و جهانی شده است. طبق آمار منتشر شده در سایت موزه، این بنا در سال ۲۰۱۳ حدود سه میلیون و سیصدهزار بازدید کننده داشته است و تعداد گردشگرانی که سالانه با تور استانبول سفر می‌کنند و از این بنا دیدن می‌کنند، به سرعت در حال افزایش است. بخاطر داشته باشید که در تور استانبول خود این بنای شگفت انگیز را ازدست ندهید. در این بنا تصاویر مذهبی بر روی دیوارها و سقف و هم‌چنین نقاشی‌های وایکینگ‌ها در طبقه بالا وجود دارد. در حال حاضر بنا در حال بازسازی است و احتمال دارد زمانی که شما با تور استانبول از آن دیدن می‌کنید، داربست‌های زیادی وجود داشته باشد. ایاصوفیه روبه‌روی مسجد آبی (مسجد سلطان احمد) است و این تقابل چشم‌انداز نفس گیر و زیبایی را موجب شده است. نیمکت‌ها و آبنمایی در بین این دو بنا وجود دارد و به شما اجازه می‌دهد تا در طول روز بر روی آن‌ها نشسته و از تماشای منظره‌ی زیبای هر دو بنا لذت ببرید و در شب نیز تغییر رنگ فواره‌های آب‌نما نظاره کنید.

مسجد ایاصوفیه (Hagia Sophia Museum / Church) استانبول

پارک گلخانه (Gulhane Park)

یکی از مکان‌هایی که در تور استانبول از آن بازدید خواهد شد، پارک گلخانه استانبول می‌باشد. این پارک در ابتدا باغ بیرونی قصر توپکاپی بوده و تنها افراد خاندان سلطنتی ترکیه به آن دسترسی داشتند. در سال ۱۹۱۲ بخش بیرونی باغ قصر توپکاپی توسط شهرداری استانبول به روی عموم باز شد و مردم عادی نیز به این باغ دسترسی پیدا کردند و میتوانند از آن دیدن ‌کنند. در ابتدا پارک شامل منطقه‌ی تفریحی، تعدادی قهوه خانه و زمین بازی بود و نکته جالب این است که اولین مجسمه آتاتورک در سال ۱۹۲۶ در این پارک نصب شد.
این پارک از چشم اندازهای زیبا و گل‌های زیبای منحصر به فردی دارد. از سمت شمال شرقی پارک در «ست اوستو چای باغچه‌سی» (Set Üstü Çay Bahçesi)، چشم انداز بی‌نظیری به بندر بسفر، دریای مرمره و جزیره «پرنس» دارد.
پارک گلخانه به تازگی بازسازی ‌های اساسی داشته و باغ وحش و شهربازی و مکان‌هایی که برای پیک نیک بوده اند حذف شده اند. به مسیرهای گردش نظم و ترتیب داده شده و استخر بزرگ آن به سبک مدرن بازسازی شده است.

کاخ توپکاپی (Topkapi Palace)

در تورهای استانبول، برجسته ترین نقطه سفر کاخ توپکاپی خواهد بود. کاخ توپکاپی یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری برای مسافرانی است که با تور‌های استانبول به این شهر سفر می‌کنند. این بنا توسط سلطان محمد دوم (Sultan Mehmet II) در بین سال‌های ۱۴۶۶ تا ۱۴۷۸ ساخته شد. این بنا بر روی یک شبه جزیره کوچک ساخته شده است. در قسمت شمالی آن دماغه طلایی شهر استانبول و در جنوب آن نیز دریای زیبای مرمره قرار گرفته است. در شمال شرقی آن تنگه بسفر (Bosphorus) قرارگرفته که زیبایی دوچندان به این مکان می‌بخشد. این کاخ در قرون ۱۵ تا ۱۹ میلادی مرکز سیاسی امپراطوری عثمانی بوده است.

خیابان استقلال (Istiklal Street) استانبول

خیابان استقلال نیز یکی از مقاصد گردشگری مهم برای تورهای استانبول است که بدون شک یکی از بهترین تجربه‌های سفر را برای شما رقم خواهد زد. اکثر گردشگرانی که از این خیابان دیدن می‌کنند هم زمان هم عاشق خیابان استقلال (Istanbul Istiklal Caddesi) می‌شوند و هم این‌که بخاطر شلوغی بیش از حد آن آزرده خاطر می‌شوند. این خیابان قلب شهر استانبول است و روزانه حدود ۳ میلیون نفر در آن رفت و آمد دارند. این خیابان پراز فروشگاه‌های زنجیره‌ای و فست فود است. میدان تاکسیم (Taksim Square) در شمال این خیابان است. در مرکز میدان نیز مجسمه‌ی آتاتورک، بنیان گذار ترکیه امروزی، به عنوان نماد قدرت، قرار گرفته است.

بازدید از خیابان استقلال در تور استانبول

اسکله امینونو (Eminonu)

امینونو یکی از معروف‌ترین و زیباترین محله‌های استانبول است که در منطقه‌ی سلطان احمد قرار گرفته است. کشتی‌ها و قایق‌های بادی زیادی از اقصی نقاط جهان وارد این منطقه می‌شوند. در این اسکله شما می‌توانید خوراکی‌های بسیار خوشمزه مثل ساندویج های ماهی، ذرت کبابی و صدف سرخ شده پیدا کنید و از طعم بی نظیر آن‌ها لذت ببرید. کشتی‌های کوچکی درکنار اسکله وجود دارند که آشپزخانه های کوچکی هستند و خوراکی های خوشمزه‌ای در آن‌ها پخت می‌شود. پل گالاتا بین اسکله امینونو و اسکله ی کاراکوی قرار گرفته است و با عبور از پل از یک سمت به اسکله امینونو و از سمت دیگر به بندر کاراکوی می‌رسید. این بندر که همواره از اهمیت خاصی برخوردار بوده است، در زمان عثمانی‌ها مرکز تجاری و صنعتی بسیار مهمی برای آن‌ها به شمار می‌آمده است. امروزه کشتی‌های تفریحی بسیاری توریست ها و گردشگران زیادی را با خود از استانبول به این بندر می‌رسانند.

اسکله امینونو (Eminonu) استانبول

حمام خرم سلطان (Ayasofya Hurrem Sultan Hamami)

حمام های تاریخی یکی از جاذبه های مهم گردشگری استانبول هستند که یکی از مهم ترین این حمام ها حمام خرم سلطان است. این حمام در اواسط قرن ۱۶ میلادی ساخته شده است و از لحاظ موقعیت بین مسجد سلطان احمد و ایاصوفیه واقع شده است. این حمام به عنوان یکی از لوکس ترین حمام های سنتی ترکیه شناخته میشود که به درخواست همسر سلطان سلیمان عثمانی که یکی از برجسته ترین پادشاهان عثمانی بوده، ساخته شده است. این بنا می‌تواند چشم هر بیننده ای را به خود خیره کند. این بنا به دست معمار برتر عثمانی، سنان ساخته شده است و دارای بخش های جداگانه برای خانم ها و آقایان، دالان های شاهانه و اتاق های چوبی است. بخش مربوط به آقایان در شمال بنا و بخش بانوان در جنوب بنا قرار گرفته است و همچنین ورودی مردان در شمال و ورودی بانوان در غرب بنا قرار گرفته است.

حمام خرم سلطان (Ayasofya Hurrem Sultan Hamami)

برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو تور مورد نظر اطلاعات خود را وارد کنید، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرند

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو