رفت۱فروردین به برگشت ۷فروردین
نام هتلخدمات هتلدرجه هتل مدت اقامتپروازقیمت (تومان)خدمات تور
The Heritage Hotel Sathornاتاق + صبحانهسه ستاره۷ شب و ۸ روزماهان۸.۱۴۰.۰۰۰ترانسفر فرودگاهی، لیدر، بیمه مسافرتی، گشت شهری، ویزا، سیم‌کارت
H2 Hotelاتاق + صبحانهسه ستاره۷ شب و ۸ روزماهان۸.۱۴۰.۰۰۰ترانسفر فرودگاهی، لیدر، بیمه مسافرتی، گشت شهری، ویزا، سیم‌کارت
The Patra Suvarnabhumiاتاق + صبحانهچهار ستاره۷ شب و ۸ روزماهان۸.۸۶۰.۰۰۰ترانسفر فرودگاهی، لیدر، بیمه مسافرتی، گشت شهری، ویزا، سیم‌کارت
The Heritage Bangkokاتاق + صبحانهچهار ستاره۷ شب و ۸ روزماهان۹.۰۵۹.۰۰۰ترانسفر فرودگاهی، لیدر، بیمه مسافرتی، گشت شهری، ویزا، سیم‌کارت
AVANI Atrium Bangkokاتاق + صبحانهپنج ستاره۷ شب و ۸ روزماهان۱۰.۵۸۴.۰۰۰ترانسفر فرودگاهی، لیدر، بیمه مسافرتی، گشت شهری، ویزا، سیم‌کارت
Ramada Plaza Bangkok Menam Riversideاتاق + صبحانهپنج ستاره۷ شب و ۸ روزماهان۱۱.۲۳۶.۰۰۰ترانسفر فرودگاهی، لیدر، بیمه مسافرتی، گشت شهری، ویزا، سیم‌کارت

برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو تور مورد نظر اطلاعات خود را وارد کنید، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرند

برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو تور مورد نظر اطلاعات خود را وارد کنید، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرند

کشور تایلند کشوری در جنوب شرقی آسیا است و در شبه جزیره هندوچین قرار گرفته است. تایلند از شمال با برمه و لائوس، از شرق با لائوس و کامبوج و از جنوب با مالزی مرز مشترک خشکی دارد و در جنوب آن خلیج تایلند و در غرب آن دریای آندامان قرار گرفته است. زبان رسمی این کشور تایلندی است و مذهب بیش از ۹۴ درصد مردم بودایی است. این کشور از سال ۱۹۳۲ به یک کشور مشروطه سلطنتی تبدیل شد و طبق قانون اساسی آن قدرت سیاسی در دست نخست وزیر و پارلمان این کشور است. پادشاه به عنوان رئیس حکومت است و جایگاهی در خور احترام و عبادت دارد. مقام سلطنت در تایلند از جایگاه خاص و محبوبیت زیادی در نزد مردم تایلند برخوردار است و حتی دارای قداست ویژه‌ای در نزد مردم است.

مساحت کشور تایلند در حدود ۵۱۳ هزار کیلومتر است و در حدود ۶۹ میلیون نفر جمعیت دارد. آب و هوای این کشور گرمسیری است و سه فصل گرم و خشک، بارانی و خنک دارد. فصل گرم و خشک از اسفند ماه شروع می‌شود و تا اردیبهشت ماه ادامه دارد و رطوبت هوا در این فصل تا ۷۵ درصد افزایش می‌یابد. فصل بارانی از ماه خرداد آغاز شده و تا مهر ماه ادامه دارد و رطوبت هوا به ۸۷ درصد می‌رسد و فصل خنک نیز، از آبان ماه تا دی ماه است. این کشور در شمال دارای طبیعتی کوهستانی با جنگل‌های فراوان، در مرکز دارای شالیزارهای سرسبز است و در غرب و شرق آن نیز باغ‌های میوه و درخت‌های کائوچو به وفور یافت می‌شود.

بانکوک پایتخت کشور تایلند است و در جنوب این کشور و در نزدیکی خلیج تایلند قرار گرفته است. در سالهای اخیر این شهر به دلیل وجود جاذبه‌های متعدد طبیعی و تاریخی و گردشگری، به یکی از مقاصد مهم گردشگری در دنیا تبدیل شده است. شهر بانکوک در حدود ۱۶۰۰ کیلومتر مربع مساحت دارد و با بیش از ۹ میلیون نفر جمعیت، ۱۲.۶ درصد کل جمعیت کشور تایلند را تشکیل می‌دهد.
شهر بانکوک در ساحل شرقی رود چائو فرایا (Chao Phraya) قرار گرفته است و از ۵۰ منطقه تشکیل شده که ۳۵ منطقه در بخش شرقی رود چائو فرایا و ۱۵ منطقه در بخش غربی قرار گرفته اند. این کشور یکی از مقاصد مهم توریستی جهان به شمار می‌رود و سالانه در حدود ۱۶ میلیون نفر به این شهر سفر می‌کنند. این شهر، مرزی میان گذشته و حال است و فرهنگ آن ترکیبی از مدرنیته و سنت است. تقابل بین بخش باستانی و مدرنیته شهر یکی از جذابیت‌های تور  بانکوک است و معابد باستانی و مراکز خرید مدرن از شاخصه‌های اصلی بانکوک هستند.

اگر می‌خواهید با تور بانکوک سفر کنید بهتر است بدانید که بهترین زمان سفر به این شهر در ماه‌های آبان تا فروردین است و در این ماه رطوبت هوا در کم‌ترین حد ممکن قرار دارد. جاذبه‌های گردشگری بسیار متنوعی در این شهر وجود دارد که شامل بناهای خاص و زیبا، مکان‌های تفریحی، چشم‌اندازهای طبیعی زیبا، مراکز خرید جذاب و خاص و جشنواره‌های دیدنی و متنوع در شهر، می‌شود. گردشگرانی که به این شهر سفر می‌کنند به عنوان سوغات وسائلی مانند پارچه و شال، صابون‌های معطر و وسائل اسپا، لباس‌های سنتی تایلند و وسائلی با طرح فیل، زیور آلات نقره و… خریداری میکنند.

هیپوتریپ, برگزار کننده ارزانترین تور بانکوک

کاخ بزرگ بانکوک (Bangkok Grand Palace) در تور بانکوک

کاخ بزرگ بانکوک (Bangkok Grand Palace)

این کاخ بیش از ۱۵۰ سال محل زندگی خانواده سلطنتی تایلند و و همینطور بارگاه سلطنتی و مقر اجرای دولتی بوده است و در سال ۱۷۸۲ تاسیس شد. امروزه این بنا به یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری شهر بانکوک تبدیل شده است و هنوز هم بعضی از مراسم رسمی سلطنتی نیز در این مکان برگزار می‌شود. یکی از مهم‌ترین معابد کشور تایلند، یعنی معبد وات پراکه (WAT PRAKEAW) در محوطه‌ی این کاخ قرار گرفته است.
کاخ بزرگ بانکوک در میان مردم بومی با نام ‏Phra Borom Maha ‎Ratcha Wang‏ شناخته می شود و دستور ساخت آن را پادشاه رامای اول، پادشاه وقت تایلند در سال ۱۷۸۲ صادر نمود. این کاخ بزرگ از چندین ساختمان با بخش‌های متفاوت تشکیل شده است که هرکدام در گذشته کاربرد به خصوصی داشته‌اند. این بنا در ساحل غربی رودخانه چائو فرایا قرار گرفته است و برای مردم تایلند محل مقدسی به شمار می‌رود. برای محافظت از کاخ و خانواده‌ی سلطنتی تایلند، دیواری به طول ۱۹۰۰ کیلومتر دور تا دور کاخ را فرا گرفته است.
مساحت این کاخ در حدود ۲۱۹ هزار متر است و ساختمان‌های متعدد آن شامل هال‌ها، پاویون‌ها و … می شود. علاوه بر ساختمان‌ها، بنای اصلی این کاخ شامل باغ‌هایی زیبا و گل و گیاهان و چمن‌های آراسته و همچنین حیات خلوت زیبایی نیز می‌شود. به طور کلی ساختمان اصلی کاخ شامل چهار بخش می‌شود که عبارتن از بارگاه بیرونی، بارگاه میانی، بارگاه درونی و معبد بودای زمردین که هر قسمت توسط دیوارها و درهای آهنی از یکدیگر جدا می‌شوند.
جالب است بدانید که قانون سخت گیرانه‌ای در مورد نوع پوشش برای بازدید کنندگان این کاخ اجرا می‌شود. در صورتی که در تور بانکوک خود قصد بازدید از این بنای زیبا را دارید، لازم است که پوشش مناسبی داشته باشید تا اجازه ورود به این کاخ را پیدا کنید. برای مردان لازم است که شلوار بلند به همراه لباس آستین دار بپوشند و در صورتی که صندل به پا دارند حتما باید جوراب نیز بپوشند و برای بانوان نیز لازم است که لباس آنها پوشیده باشد بطوری که شانه یا قسمتی از بدن آن‌ها پیدا نباشد. البته در صورتی که لباس شما مطابق با قوانین کاخ نباشد، در نزدیکی ورودی کاخ، به شما لباس‌های مناسبی خواهند داد تا به تن کنید.


معبد وات آرون (Wat Arun) در تایلند

این معبد در کرانه غربی رود چائو فرایا قرار گرفته است و یکی از زیباترین و خاص‌ترین معابد بودایی در بانکوک است. معماری خاص بنا و جایگاه آن در کنار رودخانه و همین‌طور معماری متفاوت بنا نسبت به ساختمان‌های اطراف، جلوه‌ی زیبایی به این منطقه بخشیده است. نام دیگر معبد وات آرون «معبد سپیده دم» است. معماری این بنا، بسیار رنگی است و و ظاهر معبد بصورت قلعه ای با عظمت و با شکوه و مستحکم، است. تزئینات داخلی بنا نیز شامل کاشی، سرامیک و شیشه‌های رنگ بسیار زیبا می‌شود که با الگوهایی خاص و بصورت ماهرانه در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند.
دلیل نامگذاری معبد نیز اینگونه بوده که در سال ۱۷۶۸، پادشاه تاکسین پس از مبارزه با آیوتا، در هنگام اتمام طلوع آفتاب به این معبد می‌رود و به همین دلیل نام معبد را به معبد سپیده دم تغییر می‌دهد. گفته می‌شود که تا قبل از تغییر پایتخت، این معبد پر از مجسمه‌های بودا بوده است و مجسمه زمردین نیز در این معبد قرار داشت. در سال‌های ۱۸۲۴ تا ۱۸۵۱ و در زمان سلطنت پادشاه رامای سوم، بنای معبد گسترش یافت و علاوه بر آن مناره‌های این معبد با کاشی‌های چینی مرمت شد تا در هنگام طلوع و غروب خورشید، معبد تابندگی بسیار زیادی داشته باشد. این بنا یکی از جاذبه‌های گردشگری بسیار مهم در بانکوک است که در صورتی که با تور بانکوک به این شهر سفر می‌کنید لازم است که حداقل یک ساعتی از زمان خود را به بازدید از این بنای خاص اختصاص دهید.

بازدید از بازار شناور در تور بانکوک

بازار شناور در شهر زیبای بانکوک

بازار شناور یکی از نمادهای کشور تایلند به شمار می‌آید. بازارهای شناور در حقیقت بازارهای عادی هستند که بر روی آب بنا شده‌اند و محصولاتی مانند میوه‌ها، سبزیجات و غذاهای پخته شده بر روی قایق فروخته میشوند. بازار شناور بانکوک یکی از جالب‌ترین و مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری بانکوک به حساب می‌آید و سالیانه تعداد زیادی گردشگر از این بازارها دیدن می‌کنند. بازار شناور بانکوک بر روی کانال آب شهر بانکوک بنا شده است و اگر با تور بانکوک به کشور تایلند سفر می‌کنید توصیه می‌شود که حتما از بازارهای شناور آن که یکی از شاخصه‌های این کشور هستند، دیدن نمایید.

خانه جیم تامسون (Jim Thompson House in Bangkok)

جیم تامپسون، تاجری آمریکایی تبار بوده است که بعد از اتمام دوران سربازی اش در سال ۱۹۴۶ در تایلند، تصمیم گرفت تا در تایلند بماند و زندگی کند. وی فرد مشهوری در کشور تایلند به شمار می‌آید که نقش بسیار مهمی در احیای صنعت ابریشم در تایلند داشته است و همینطور در صنعت مد نیز فعال بوده است. جیم تامپسون، به عنوان سرگرمی و تفریح، کلکسیونی از آثار هنری جنوب شرقی آسیا را در خانه‌ی بسیار زیبای خود گردآوری کرد. این خانه بعدها به یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر بانکوک تبدیل شد.
جیم تامپسون خانه‌ی خود را در سال ۱۹۵۸ ساخت و بنای آن شامل ۶ ساختمان است که جنس آن‌ها بطور کلی از چوب است و جالب است بدانید که در ساخت آن حتی از یک میخ هم استفاده نشده است. معماری این بنا تلفیقی از معماری آسیای شرقی (کشور تایلند) و معماری آمریکا است که تلفیق این دو فرهنگ در کنار یکدیگر به همراه نظم و ترتیب رعایت شده در خانه و انواع آثاری که در این بنا وجود دارد، این خانه را به یکی از جاذبه‌های مهم کشور تایلند تبدیل کرده است. طبق نقل قولی گفته می‌شود که جیم تامپسون در سال ۱۹۶۷ زمانی که برای تفریح به ارتفاعات کشور مالزی رفته بود، ناپدید شد و تا به امروز هم خبری از او نیست. اگر به معماری و فرهنگ علاقه دارید بازدید از این موزه خانه‌ی زیبا را در تور بانکوک خود قرار دهید.

معرفی جاذبه های دیدنی تور بانکوک

شهر تاریخی آیوتا معروف به شهر سوخته (Ayutthaya)
شهر تاریخی آیوتا معروف به شهر سوخته (Ayutthaya)

شهر بانکوک دارای جاذبه‌های خاص و زیبایی است که یکی از این جاذبه‌ها که باعث شگفتی و حیرت گردشگران می‌شود، شهر سوخته یا شهر تاریخی آیوتا است. این شهر در حدود چهار قرن (۴۱۷ سال) پایتخت کشور تایلند بوده و در زمان خود از بزرگ‌ترین شهرهای تایلند به حساب می‌آمده است. این شهر تاریخی در ۸۹ کیلومتری شمال شهر بانکوک قرار دارد و معماری آن ترکیبی از هنر و معماری کامبوج و هنر دوره‌ی سوخوتای است.
نام کشور تایلند در گذشته سیام بود و پادشاهی آیوتا در سال ۱۳۵۰ میلادی در این کشور شکل گرفت که شهر آیوتا پس از شهر سوخوتای (Sukhothai) دومین پایتختت این کشور بوده است. اوج قدرت این شهر و شکوفایی آن در قرن ۱۶ بود و در آن زمان این کشور به ثروت بسیار و فرهنگ غنی رسیده بود و قلمرو این کشور در آن زمان فراتر از کشورهای لائوس، کامبوج و برمه امروزی، گسترش یافته بود و حتی در این زمان، تایلند با کشور فرانسه (در زمان لویی چهاردهم) نیز در ارتباط بود.
شهر سوخته در سال ۱۹۹۱ جزء آثار جهانی یونسکو به ثبت رسید. پادشاهان زیادی در طول تاریخ در این شهر حکومت کردند و حدود ۳۳ پادشاه از خاندان مختلف در تاریخ تایلند، تا سال ۱۷۶۷، در این شهر حکومت کردند تا اینکه در اولیل قرن هجدهم میلادی و حمله‌ی برمه‌ای ها به این شهر و فتح آن، این شهر را تخریب کردند. در شهر آیوتا بیش از چهار صد معبد وجود داشت که امروزه نیز تنها مجموعه‌ای از معابد و مجسمه‌های بودا و معبد‌های تخریب شده در این شهر باقی مانده است. بازدید از این شهر تاریخی و زیبا را حتما در لیست کارهایی که در تور بانکوک خود انجا می‌دهید، قرار دهید.

خیابان خائوسان (Khao San Road)

این خیابان یکی از شلوغترین و پر رفت و آمد ترین خیابان‌های شهر بانکوک است. این خیابان در مرکز شهر و در شمال کاخ بزرگ بانکوک یا گراند پالاس قرار گرفته است و طول آن کوتاه و در حدود یک کیلومتر است. در این خیابان انواع اجناس ارزان قیمت و هتل‌هایی با قیمت مناسب وجود دارد و در آن میتوانید انواع لباس، کفش‌های متنوع و مد روز، لباس‌های مجلسی، زیور آلات متعدد و… پیدا کنید و در صورتی که قصد خرید سوغاتی دارید و مارک و برند برای شما اهمیتی ندارد و یا اینکه می‌خواهید اجناس با کیفیت و قیمت مناسب خریداری کنید، این خیابان گزینه‌ی بسیار مناسبی برای شما خواهد بود. علاوه بر اجناس، رستوران‌ها و غرفه‌های خوراکی فروشی بسیاری در این خیابان وجود دارد که انواع غذاهای سنتی و محلی بانکوک را با قیمتی مناسب به فروش می‌رسانند. پیشنهاد میکنیم در تور بانکوک خود، بازدید از خیابان خائوسان را فراموش نکنید.

پارک آبی تالاب فانتازیا بانکوک (Fantasia Lagoon)

چنان‌چه به تفریحات آبی علاقه دارید پارک آبی فانتازیا بانکوک Bangkok یکی از مکان‌هایی است که باید در تور بانکوک خود به آن بپردازید. این پارک بر روی پشت بام مرکز خرید بنگ کائی (Bang Khae) قرار گرفته است و در نزدیکی پارک آبی سیام است. این پارک برای گردشگرانی از هر سن و جنس مناسب است و با داشتن انواع وسائل آبی و تجهیزات تفریحی فراوان و همین‌طور وجود رستوران و کافی شاپ و نزدیک بودن به مرکز خرید، یکی از جاذبه‌های بانکوک است که بازدید از آن به شما توصیه می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو تور مورد نظر اطلاعات خود را وارد کنید، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرند

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو