رفت: ۱ فروردین- برگشت: ۵ فروردین
مدت اقامتپروازشروع قیمتخدمات
۴ شبتابان۲.۴۵۰.۰۰۰هتل ۳ ستاره کیمیا ۳ + صبحانه
۴ شبتابان۲.۵۰۰.۰۰۰هتل ۳ ستاره مارینا ۱ + صبحانه
۴ شبتابان۲.۴۵۵.۰۰۰هتل ۳ ستاره ساحل طلایی + صبحانه
۴ شبتابان۲.۸۲۰.۰۰۰هتل ۴ ستاره ارم + صبحانه
۴ شبتابان۲.۹۰۰.۰۰۰هتل ۴ ستاره فولتون + صبحانه
۴ شبتابان۳.۰۵۰.۰۰۰هتل ۴ ستاره آتامان + صبحانه

برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو تور مورد نظر اطلاعات خود را وارد کنید، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرند

برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو تور مورد نظر اطلاعات خود را وارد کنید، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرند

جزیره قشم یکی از جزایر جنوبی ایران و خلیج فارس است که به وسعت ۱۵۰۰ کیلومتر مربع در تنگه هرمز قرار گرفته است. این جزیره، بزرگترین جزیره در خلیج فارس است و وسعت آن از ۲۲ کشور مستقل جهان بیشتر است. قشم، سابقه تاریخی طولانی دارد و قدمت آن به پیش از اسلام می‌رسد. در زمان‌های قدیم با نام‌های قشم، کشم، کیش، تنب و سیری از آن یاد می‌شد. شواهدی هست که نشان می‌دهد ایلامی‌ها مدت بسیار طولانی در این جزیره اقامت داشتند که به سده‌های قبل از میلاد باز می‌گردد. هنوزهم آثار زیادی از تمدن ایلامی‌ها در این جزیره وجود دارد. بقایای آتشکده زرتشتیان در قشم نیز نشان‌دهنده آن است که این جزیره در زمان‌های قدیمی نیز مسکونی محسوب می‌شده است.
قشم به دلیل موقعیتی که داشته همواره در طول تاریخ از حمله ایلامی‌ها تا اشغال آن توسط پرتغالی‌ها، از گزند جنگ در امان نبوده است. آنچه که در کتب تاریخی نشان داده می‌شود حاکی از آن است که جزیره قشم هم در قبل از اسلام و هم پس از آن از رونق و اعتبار فراوانی برخوردار بوده و کشتی دریانوردان بسیاری در سواحل این جزیره پهنا می‌گرفته است. این جزیره در زمان آل بویه و دیلمیان از رونق زیادی برخوردار بوده و بسیاری از کشتی‌های تجاری از این جزیره به سواحل کشورهای چین، هند و نواحی آفریقایی رفت و آمد داشتند.
جزیره قشم بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت را در خود جای داده است و شامل ۶۰ آبادی و ۵ شهر بزرگ و کوچک ( قشم ، درگهان ، طبل ، رمچاه ، لافت و رمکان) می‌شود. عمده فعالیت مردم بومی این جزیره در زمینه‌های صیادی، لنج سازی، نخل داری و داد و ستد است. شهر قشم، که یکی از مقاصد مهم گردشگری در جنوب ایران است، در شرق جزیره قشم واقع شده است و در زمان‌های گذشته نیز یکی از پراهمیت‌ترین سکونتگاه‌های این جزیره محسوب می‌شده و امروزه نیز به عنوان پایگاه اصلی توسعه منطقه آزاد تجاری-صنعتی است که باعث شده تا این جزیره از اهمیت بسیاری برخوردار باشد.
از لحاظ آب و هوایی جزیره قشم جزء سرزمین‌های گرم و مرطوب شمرده می‌شود و رطوبت بسیار بالایی دارد. بارندگی در جزیره قشم تحت تاثیر شرایط مدیترانه‌ای است و همچنین در معرض باران های موسمی قرار دارد و فصل بارش در فصول نسبتا سرد سال است.
مهم‌ترین پوشش گیاهی این جزیره جنگل‌های حرا است که در این جزیره مشاهده می‌شوند و در حدود ۲ هزار کیلومتر مربع از مساحت جزیره را به خود اختصاص داده‌اند. از دیگر درختان این جزیره می‌توان به درختان کهور، چت، کرت و کنار اشاره کرد. البته در باغ‌های نخل این جزیره نیز درخت‌های نخل وجود دارند. جزیره قشم علاوه بر جانوران آبزی که در آّب‌های این جزیره سکنی گزیده‌اند، زیستگاه انواع مختلفی از جانوران اعم از خفاش، گونه‌های مختلفی از جوندگان، گونه‌های دوزیست و خزنده و پرندگان متفاوتی است. این جزیره شامل جاذبه‌های فراوان گردشگری است که باعث شده تا تور قشم به یکی از محبوب‌ترین تورهای جنوب کشور تبدیل شود. در ادامه تعدادی از این جاذبه‌ها را معرفی می‌کنیم.

تور قشم، مقصدی خیال انگیز در خلیج فارس

بازدید غار خربس در تور قشم هیپوتریپ
بازدید از غار خربس در تور قشم هیپوتریپ

این غار در ۱۰ کیلومتری غرب جزیره قشم و در روستای خربس قرار گرفته است. غار خربس به همراه دیگر پدیده‌ها و کوه‌ها دنباله‌ی چین خوردگی‌های زاگرس است. این غار یکی از پدیده‌های بسیار قدیمی زمین شناسی محسوب می‌شود و پس از گذشت هزاران سال از زیر آب سر بیرون آورده است. روستای خربس که این غار بخشی از آن محسوب می‌شود و امروزه به خرابه ای تبدیل شده است، قدمتش به دوران ساسانیان باز می‌گردد و در آن زمان روستایی آباد و پر تردد بوده است. دور تا دور روستا، تپه‌های کوتاه و بلند مرجانی، به صورت دایره وار قرار گرفته اند.
غار خربس در ارتفاع ۲۰ تا ۳۰ متری کوکه قرار گرفته است. این غار در طول تاریخ تغییرات بسیاری داشته و آثار تمدن‌های متفاوت را می‌توان در ان مشاهده کرد. غار خربس از دهلیزها و تالارها و اتاق‌های متعددی تشکیل شده که ابعادشان در حدود ۴ در ۵.۵ متر است. علاوه بر آن چشمه‌ها و روزنه‌های بسیاری در دو بخش شمالی و جنوبی غار قرار گرفته‌اند.
یکی از جذابیت‌های این غار ساختار تو در تو غار است که نشانی از تمدن انسانی در این غار است. به عقیده برخی وجود این غارها به خاطر نیاز مردم به پناهگاه در دوران قدیم بوده است تا بتوانند مال و جان خود را از گزند دزدان دریایی حفظ نمایند و این غارها به این شکل برای اقامت کوتاه مدت آن‌ها ساخته شده بودند. غار خربس یکی از جاذبه‌های طبیعی جذاب قشم است که نباید آن را در تور قشم خود از دست بدهید.

بازدید از دره ستاره ها قشم

دره ستاره ها یکی از شگفت انگیزترین شاهکارهای طبیعت است که در جزیره قشم قرار گرفته و حتما در تور قشم خود زمانی را برای بازدید از آن اختصاص دهید. این دره در غرب روستای برکه خلف و در ۵ کیلومتری از ساحل جنوبی جزیره قشم قرار گرفته است. قدمت دره ستاره ها شگفت انگیز است که به دو میلیون سال می‌رسد و بر اثر فرسایش خاک، باد و باران و رگبار به شکل امروزی‌اش در آمده است.
اسم جزیره ناشی از باور مردمان بومی است که اعتقاد دارند که روزگاری ستاره‌ای از آسمان بر روی خاک جزیره افتاد و باعث شد تا اشکال عجیبی را در خاک و سنگ و ماسه ایجاد کند. به همین دلیل به این مکان استاره افته و یا استار افتیده هم گفته می‌شود و این نام بر روی این دره باقی مانده است. البته جالب این است که برخی از بومیان نیز عقیده دارند که با فرا رسیدن شب و تاریک شدن دره، اجنه و روح‌ها در این دره به رفت و آمد می‌پردازند.
از لحاظ علمی دلیل شکل گیری این دره به صورتی که امروزه وجود دارد، فرسایش طبیعی و وزش بادهای تند و گردش هوا در دره است که این امر باعث ایجاد صدا در دره می‌شود. دره ستاره ها بخشی از ژئوپارک جزیره قشم است که در سازمان یونسکو به ثبت جهانی رسیده است. دره ستاره ها به همراه دره چاه کوه، جزء پدیده‌های جذاب و شگفتی آور موجود در جزیره قشم است که از فرسایش سنگ‌های رسوبی ایجاد شده است.

تنگه چاهکوه جزیره قشم

بازدید از تنگه چاه کوه جزیره قشم

دره یا تنگه چاه کوه، یکی دیگر از جاذبه‌های شگفتی آور جزیره قشم است که از فرسایش سنگ‌های طبیعی به وجود آمده است. این تنگه زیبا در قسمت شرقی جزیره قشم قرار گرفته است و فرسایش طبیعی در این منطقه باعث شده تا دره‌ای زیبا به عمق ۱۰۰ متر به وجود بیاید و صحنه‌ای ایجاد کند که انگار در سرزمینی خیال انگیز قرار گرفته‌اید. این دره با نام دره مقدس چاه کوه نیز معروف است چرا که در گذشته محلی برای ذخیره آب به شمار می‌رفته و عنصر آب در نزد پیشینیان از تقدس به خصوصی برخوردار بوده است.
نام این دره به این دلیل چاه کوه انتخاب شده که دارای چاله‌ها و حفره‌های بسیاری است و مشخصه اصلی آن حلقه‌های چاهی هستند که به صورت طبیعی در این دره به وجود آمده‌اند. دلیل اصلی استفاده از نام چاه کوه احتمالا به این موضوع باز می‌گردد که در نقطه آغار این دره زیبا ۴ حلقه چاه قرار گرفته است که توسط ساکنان روستای چاهو که در نزدیکی دره قرار دارد، برای هدایت آب ایجاد شده‌ بودند. این چاه‌ها هم آب حاصل از نزولات جوی را در خود ذخیره می‌کردند و منبع تامین آب شیرین مردم این منطقه به حساب می‌آمدند. این چاه‌ها و کانال‌های باریک جوی مانند آن در حدود ۴۰۰ سال قدمت دارند.

بازدید از جزایر عجیب ناز

یکی از عجایب جزیره قشم جزایر ناز هستند که در نزدیکی ساحل جنوب شرقی جزیره قشم، در مسیر جاده ساحلی جنوبی و نرسیده به اسکله ساحلی سوزا، قرار گرفته‌اند. این جزایر با تمام جزایری که تا به حال دیده‌اید تفاوت دارند. در هنگام جذر جزایر ناز از طریق جاده‌ای باریک به جزیره قشم متصل می‌شوند و می‌توانید تا یک کیلومتر روی آن پیاده روی کنید بدون اینکه پای شما خیس شود. در هنگام جذر آّب دریا، باریکه‌ای از شن‌های درخشان سر از آب بیرون می‌آورند و این جزایر سر از آب بیرون آورده را به قشم متصل می‌کنند.
برخی اعتقاد دارند که در گذشته این جزایر استراحت گاهی برای ماهی گیران به شمار می‌رفته است. امروزه جزیره ناز دارای امکانات تفریحی و گردشگری بسیار زیادی است و می‌توانید به پیاده روی روی آب، آفرود سواری، تفریحات هوایی مانند پاراگلایدر، کایت بورد و… بپردازید. جالب است بدانید دره ستارگان و غاره خربس نیز در نزدیکی این جزیره‌ی شگفت انگیز قرار گرفته‌اند که می‌توانید در سفر با تور قشم خود در یک زمان از تمام این شگفتی‌ها دیدن نمایید.

جنگل حرا در تور قشم

بازدید از جنگل حرا در تور قشم

جنگل حرا نام جاذبه‌ای شگفت انگیز در جزیره قشم است که بازدید از آن را حتما در برنامه تور قشم خود قرار دهید. جنگل حرا، در فاصله بین شمال جزیره قشم و بندر خمیر قرار گرفته است و وسعتی در حدود ۲۰۰ کیلومتر مربع دارد.
درختان حرا در آب شور زیست می‌کنند و در قدیم اعتقاد داشتند که این درخت اسطوره‌ای، از اشک چشم انسان روییده است. این جنگل زیستگاه مناسبی برای نرم تنان، سخت پوستان و ماهیان است که این جانداران منبع غذایی مهمی برای آبزیان و پرندگان وحشی منطقه هستند. از راه خشکی راهی به درون این جنگل‌ها وجود ندارد و برای دیدن آن باید از راه آبی استفاده کنید. برای بازدید از جنگل شگفت انگیز حرا باید با ناخدایانی پرتجربه همراه شوید چون آن‌ها آبراهه‌های کوچک و متعدد جنگل حرا را می‌شناسند و شما را به دل این جنگل‌ها راهنمایی می‌کنند.

بازدید از غار نمکدان

در جزیره قشم کوه نمکی وجود دارد که نتیجه‌ی فعالیت‌های طبیعی است و چندین غار در آن وجود دارد که طول بزرگ‌ترین این غارها به ۶.۴ کیلومتر می‌رسد. این جاذبه شگفت انگیز در فاصله ۹۰ کیلومتری جنوب غربی جزیره قشم و در نزدیکی ساحل جنوبی آن قرار گرفته است. غار نمکدان طولانی‌ترین غار این کوه است که طول آن به ۶۴۰۰ متر می‌رسد و این امر باعث شده تا طولانی‌ترین غار نمکی در جهان محسوب شود. در کف این غار جریان آب نمک وجود دارد و منظره‌ی شگفت انگیزی را برای بازدیدکنندگان ایجاد کرده است.
نمک‌های این غار در ابتدا به صورت تک لایه در زیر زمین وجود داشته اند و بعد از گذشت زمان به سطح‌های بالاتر از زمین راه یافته‌اند. نمک به دلیل سبک‌تر بودن نسبت به سنگ‌های اطرافش، آن سنگ‌ها را کنار زده و به بخش‌های بالایی نفوذ می‌کند و باعث ایجاد رگه‌های نمک در کوه و… می‌شود. این کوه و غارهای جذاب موجود در آن جزء جاذبه‌های طبیعی شگفت انگیز جزیره قشم است که تحت هیچ شرایطی نباید بازدید از آن را در تور قشم خود از دست بدهید.
ارزان فروشی های «درگهان»

یکی از جذابیت‌های جزیره قشم برای بسیاری از افرادی که با تور قشم به این جزیره سفر می‌کنند، بازارها و مراکز خرید قشم است که با قیمت مناسب می‌توانید هرچه را که می‌خواهید بخرید. این بازارها که همیشه شلوغ هستند همواره یکی از جذابیت‌های این جزیره محسوب می‌شوند. به دلیل رونق بسیار زیاد این بازارها هر ساله به تعداد آن‌ها اضافه می‌شود و کم کم علاوه بر بازارهای ارزان فروشی، مجتمع‌های تجاری زیبا و جدید در این جزیره ساخته شده اند که پذیرای بسیاری از گردشگرانی هستند که نیاز به خرید دارند.
در مورد بازارها و مراکز خرید قشم می‌توان یک چیز گفت، هرچه بخواهید و با هر قیمتی در این بازارها و مراکز خرید پیدا خواهید کرد. اگر برای شما قیمت مهم است و به دنبال این هستید که آن چه را که نیاز دارید با قیمت ارزان بخرید، درگهان یا ارزان فروشی‌های درگهان پاسخگویی همه جانبه به نیازهای شما خواهد بود. برای خرید از این بازار کافی است بدانید که می‌خواهید چه بخرید، بعد تصمیم بگیرید که می‌خواهید از کدام فروشگاه خرید کنید و پس از آن به سمت این بازار سرازیر شوید و هر آن چه پول در جیب خود دارید خرج کنید. مطمئن باشید پس از رفتن به درگهان دست خالی باز نخواهید گشت. پس حتما برنامه‌ی تور قشم خود را به گونه‌ای بچینید که بازدید از درگهان یکی از موارد آن باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو تور مورد نظر اطلاعات خود را وارد کنید، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرند

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو