پیشنهاد ویژه تور مشهد
هتل ناب مشهد
پیشنهاد هتل ناب مشهد موبایل
پیشنهاد ویژه هتل ناب کوثر مشهد      رفت:۲۱ بهمن - برگشت: ۲۳ و ۲۴ بهمن
مدت اقامتپروازشروع قیمتخدمات
۲ شبایرتور-ساها۷۵۵.۰۰۰هتل ۵ ستاره کوثرناب+صبحانه+شام
۳ شبایر تور-قشم ایر۷۹۵.۰۰۰هتل ۵ ستاره کوثرناب+صبحانه+شام
تور ریلی مشهد از تاریخ ۱۵ به ۱۹ و ۱۶ به ۱۹ بهمن ماه
۲ شبلوکس ۴ تخته توس+لوکس ۶ تخته مهتاب سیر جم۴۵۰.۰۰۰هتل ۵ ستاره کوثر ناب+صبحانه+شام
۲ شبقطار ۵ ستاره بیزینس فدک-قطار ۵ ستاره اکونومی فدک۸۲۵.۰۰۰هتل ۵ ستاره کوثر ناب+صبحانه+شام
۳ شبلوکس ۶ تخته مهتاب سیر جم۵۱۰.۰۰۰هتل ۵ ستاره کوثر ناب+صبحانه+شام
۳ شبقطار ۵ ستاره بیزینس فدک-قطار ۵ ستاره اکونومی فدک۷۴۵.۰۰۰هتل ۵ ستاره کوثر ناب+صبحانه+شام
پیشنهاد ویژه تور مشهد برای آخر هفته
از تاریخ ۱۶ به ۱۹ و ۱۷ به ۱۹ بهمن ماه
۲ شبآسمان-زاگرس۸۳۰.۰۰۰هتل ۵ ستاره کوثر ناب+صبحانه+شام
۳ شبکاسپین-زاگرس۸۱۰.۰۰۰هتل ۵ ستاره کوثر ناب+صبحانه+شام
آفر ویژه تعطیلات ۲۲ بهمن از تاریخ ۱۸ به ۲۲ بهمن
۴ شبایرتور-سپهران۱.۲۵۰.۰۰۰هتل ۵ ستاره کوثر ناب+صبحانه+شام
پکیج نوروزی مشهد       رفت:۱ فروردین - برگشت: ۵ فروردین
مدت اقامتپروازشروع قیمتخدمات
۴ شبایران ایر۱.۲۶۰.۰۰۰هتل ۳ ستاره ارم + صبحانه
۴ شبایران ایر۱.۵۸۰.۰۰۰هتل ۳ ستاره جواهری+صبحانه
۴ شبایران ایر۱.۸۴۰.۰۰۰هتل ۳ ستاره آفتاب شرق + صبحانه
۴ شبایران ایر۱.۶۶۵.۰۰۰هتل ۴ ستاره آسیا + صبحانه
۴ شبایران ایر۱.۷۲۵.۰۰۰هتل ۴ ستاره ایران + صبحانه
۴ شبایران ایر۲.۱۸۰.۰۰۰هتل ۴ ستاره نگین پاسارگاد + صبحانه
۴ شبایران ایر۲.۰۹۰.۰۰۰هتل ۵ ستاره پارس+صبحانه+استخر
۴ شبایران ایر۱.۹۸۰.۰۰۰هتل ۵ ستاره قصر طلایی+ترنسفر بدرقه و استقبال+صبحانه+استخر+سالن بدنسازی
۴ شبایران ایر۱.۳۵۰.۰۰۰هتل ۵ ستاره پردیسان+صبحانه+ترنسفر بدرقه+استخر

برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو تور مورد نظر اطلاعات خود را وارد کنید، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرند

برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو تور مورد نظر اطلاعات خود را وارد کنید، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرند

مشهد یکی از کلان شهرهای ایران و مرکز استان خراسان رضوی است. این شهر تاریخچه‌ی دور و درازی دارد و همواره در طول ادوار مختلف تاریخ از اهمیت خاصی برخوردار بوده است. شهر مشهد ۳۵۱ کیلومتر مربع مساحت دارد و بیش از سه میلیون نفر جمعیت در آن ساکن هستند. به دلیل وجود حرم امام رضا در شهر مشهد، این شهر به یکی از مراکز مهم زیارتی در ایران تبدیل شده است که در سال پذیرای حدود ۲۷ میلیون زائر از داخل و خارج کشور است. شهر مشهد بر روی دشت مشهد و بین کوه‌های هزار مسجد و بینالود گسترده شده است و آب و هوای معتدل متمایل به سرد و خشک دارد.
اقتصاد شهر مشهد تا حدود زیادی وابسته به گردشگری آن است و این امر باعث شده تا امکانات گردشگری بسیاری در این شهر وجود داشته باشد. وجود مراکز تجاری بزرگ، امکانات تفریحی متنوع، انواع هتل‌های مختلف و… خود گواهی بر توریستی بودن شهر مشهد است.
در گذشته و قبل از به شهادت رسیدن امام رضا به دست مامون، خلیفه عباسی، در سال ۲۰۳ هجری قمری، این شهر «سناباد نوغان» خوانده می‌شد و خبری از نام مشهد نبود. پس از به خاک سپاری ایشان در آرامگاه هارونی سناباد، این محل به «مشهدالرضا» شهرت یافت و به مرور، به ویژه در زمان شاه طهماسب صفوی، گسترش یافت و با کوچ مردم از شهر طوس به مشهد و ماندگار شدن نام مشهد بر این منطقه، شهر مشهد کنونی شکل گرفت. مشهد در زمان نادرشاه افشار اهمیت بسیاری یافت و پایتخت سلسله افشاریه شد. گفته می‌شود که بر اساس شواهد، قدمت سکونت در مشهد به ۵ هزار سال پیش باز می‌گردد.
شهر مشهد امروزی نیز دومین شهر پرجمعیت ایران است و جز مهم‌ترین کلان شهرهای ایران به شمار میرود. این شهر یکی از مقاصد بسیار مهم گردشگری ایران است و تور مشهد یکی از رمحبوب‌ترین مقاصد سفری در ایران است. در ادامه به معرفی تعدادی از جاذبه‌های این شهر می‌پردازیم.

تور مشهد، زیارت و سیاحت در شهر امام هشتم

حرم امام رضا در تور مشهد هیپوتریپ

حرم امام رضا (ع) در تور مشهد هیپوتریپ

اصلی‌ترین جاذبه‌ی گردشگری و مقصد اصلی تور مشهد، حرم امام رضا است. این حرم یکی از بناهای مقدس نزد شیعیان است. مهم‌ترین بناهای متصل به حرم امام رضا، مسجد بالاسر (مدفن امام رضا) ( ۴۲۵ هجری قمری/۱۰۳۳ میلادی) و مسجد جامع گوهرشاد (ساخته ۸۲۱ هجری قمری/ ۱۴۱۸ میلادی) است. حرم امام رضا، مجموعه‌ای گسترده است که مساجد، آرامگاه‌ها، رواق‌ها، صحن‌ها، کتابخانه و موزه را در بر می‌گیرد. معماری این مجموعه از زیبایی نابی برخوردار است و هنر معماری اسلامی در آن به اوج خود رسیده است.
قدمت کهن‌ترین بخش‌های این مجموعه به سال ۶۱۰ هجری قمری باز می‌گردد. بسیاری از سازه‌های کهن حرم امام رضا از دوره‌ی صفویه و به ویژه شاه طهماسب به جا مانده است. محل دفن پیکر امام رضا را با نام روضه منوره می‌خوانند. این مکان شامل فضایی است مربع شکل که در حدود ۱۹۰ متر مربع مساحت دارد که ۱۷.۱۵ متر مربع از آن را مساحت ضریح است.

آرامگاه نادرشاه افشار در شهر مشهد

نام نادر شاه افشار یکی از پر آوازه‌ترین نام‌ها در تاریخ ایران زمین است. آرامگاه نادر شاه در شهر مشهد و در میان باغ زیبایی قرار گرفته است و طراحی بنای این آرامگاه معماری بسیار زیبایی دارد. در ضلع شمال غربی چهار راه شهدا (چهار راه نادری سابق) باغی زیبا قرار گرفته که در میان آن باغ، مجسمه‌ای از نادرشاه بر روی اسب توجه هر چشمی را به خود جلب می‌کند و در کنار این مجسمه مسحور کننده بنای آرامگاه نادرشاه قرار گرفته است. معمار این بنا، مهندس هوشنگ سیحون است که یکی از نام آورترین و مهم‌ترین معماران معاصر و طراح بسیاری از بناهای مهم ایرانی مانند مقبره ابن سینا و کمال الملک و… است و مجسمه نادرشاه نیز به دست یکی از بزرگ‌ترین مجسمه سازان ایرانی یعنی استاد ابوالحسن صدیقی ساخته شده است.
در دوره قاجار و در زمان قوام السلطنه (۱۲۹۶ هجری شمسی) در محل یکی از مقابر ویران شده نادری، آرامگاه جدیدی برای نادر شاه ساخته شد و استخوان‌های وی از تهران به مشهد انتقال داده و در این آرامگاه قرار گرفت. بنای اولیه این آرامگاه از خشت و گل و در مجاور چهار باغ شاهی و رو به روی حرم امام رضا ساخته شد. تا اینک در سال ۱۳۳۵ هجری شمسی انجمن آثار ملی ایران تصمیم گرفت تا بنایی درخور آرامگاه نادرشاه در این مکان بسازد و کار ساخت بنا در سال ۱۳۳۶ شروع شد و در سال ۱۳۴۲ به پایان رسید. آرامگاه نادر شاه در مشهد در کنار حرم امام رضا، یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های توریستی این شهر است که سالانه میزبان هزاران هزار گردشگر مختلف و تاریخ دوست است. در سفر خود با تور مشهد بازدید از این بنا را فراموش نکنید.

تجربه خرید سوغاتی در بازار رضا

یکی از مراکز خرید مهم شهر مشهد بازار رضا است که با فاصله کمی از حرم امام رضا قرار گرفته است و یکی از شلوغ‌ترین بازارهای سنتی ایران لقب گرفته است. این بازار در ضلع شرقی خیابان امام رضا بین دو میدان ۱۷ شهریور و بیت المقدس (فلکه آب) قرار گرفته است. این بازار یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین مراکز خرید مشهد است که به دلیل اینکه مجاور حرم است، بسیاری از زائران بعد از زیارت حرم به این بازار رفته و خرید می‌کنند. بازار رضا در سال ۱۳۵۴ و هم زمان با تخریب مغازه‌های اطراف حرم به منظور توسعه حرم، با یک معماری ایرانی- اسلامی ساخته شد ومغازه داران قدیمی به این بازار نقل مکان کردند. بازار رضا در دو طبقه مجزا و دو دالان ساخته شده و طول بازار در حدود یک کیلومتر است و شامل ۱۷۱۱ واحد مغازه است.
طبقه اول بازار فروشگاه‌های بزرگی دارد که کالاهای متنوعی همچون جانماز، تسبیح، عطر، زرشک، وسائل تزئینی، انگشترهای فیروزه و سوغاتی‌های شهر مشهد را می فروشند. در طبقه دوم بازار هم کارگاه‌های صنایع دستی مثل گلدوزی، فیروزه تراشی، طلا سازی و… وجود دارد. به شما توصیه می‌شود که در سفر با تور مشهد حتما از این بازار جذاب با کالاهای متنوع آن دیدن کنید.

بازدید از آرامگاه فردوسی

مقبره فردوسی پارسی

فردوسی شاعر پر آوازه و نام آشنای فرهنگ و ادب پارسی است که با شاهکار خود، شاهنامه، قدم مهمی در حفظ فرهنگ و ادب پارسی برداشت و باعث حفظ فرهنگ و ادبیات و زبان فارسی شد. این شاعر بزرگ عمر خود را صرف زبان فارسی کرد و تلاش کرد تا با اثر خود فرهنگ کهن ایرانی را زنده نگه دارد و اثر وی، امروزه نه تنها مایه افتخار و محبوب ایرانیان است، بلکه از مهم‌ترین سروده‌های حماسی ادبیات جهان محسوب می‌شود و آوازه این شاعر را به خارج از مرزهای ایران کشانده است.
آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری در تور مشهد است. این آرامگاه در ۲۸ کیلومتری غرب روستای پاژ، زادگاه فردوسی، در ۲۰ کیلومتر شمال شهر مشهد قرار گرفته است. ساختمان فعلی آرامگاه فردوسی در میان باغی زیبا و در مجاورت موزه طوس قرار گرفته است و سبک معماری آن از معماری دوره هخامنشی به ویژه آرامگاه کوروش کبیر الهام گرفته است. این بنا به دستور انجمن آثار ملی در سال ۱۳۴۳ با نظارت مهندس هوشنگ سیحون آغاز شد و در سال ۱۳۴۷ پایان یافت. در سفر خود با تور مشهد حتما از آرامگاه این شاعر بزرگ دیدن نمایید.

بازدید از طرقبه

طرقبه منطقه‌ای است ییلاقی در دامنه کوهستان بینالود با وسعت ۱۶۰۰ کیلومتر مربع. این منطقه در ۱۵ کیلومتری غرب مشهد و در انتهای بلوار وکیل آباد مشهد قرار گرفته است. طرقبه در گذشته به عنوان یکی از دشت‌های شهر طوس و با نام «تروقبذ» شناخته می‌شد. این نام از دو بخش «تُرُق» و «بَذ» تشکیل شده است که به معنی آبادانی و بزرگی است. با گذشت زمان تغییراتی در این نام به وجود آمد و در نهایت به طرقبه تبدیل شد.
طرقبه در دره بسیار باصفایی قرار گرفته است که آب و هوایی سرد و خشک با تابستان‌هایی خنک و مطبوع دارد. میزان بارندگی این منطقه نسبت به شهر مشهد بیشتر است. به دلیل آب و هوای مطبوع در همه روزهای سال پذیرای مسافران، زائران و گردشگران بسیاری است که برای گشت و گذار و تفریح به این منطقه می‌آیند. لذت از تماشای زیبایی طبیعی این منطقه را در سفر خو با تور مشهد از دست ندهید.

بازدید از پارک کوه سنگی در تور مشهد

بازدید از پارک کوه سنگی

پارک کوه سنگی بعد از پارک ملت مشهد، دومین پارک بزرگ این شهر است. این پارک در جنوب غربی مشهد و در حاشیه کوه‌های مرتفع قرار گرفته است که قدیمی‌ترین روستاهای مشهد نیز در این منطقه وجود دارند. جالب است که بدانید شاه عباس صفوی دراین روستا در سن ۱۶ سالگی تاج گذاری کرد. پارک کوه سنگی یکی از زیباترین و مهم‌ترین پارک‌های شهر مشهد است که نسبت به پارک‌های دیگر از قدمت بیشتری برخوردار است و طراحی آن تلفیقی از آب و سنگ و نور و گیاهان سرسبز است.
ساختمان موزه بزرگ خراسان نیز، با معماری الهام گرفته شده از کاخ کلات نادر، یکی از جذابیت‌های موجود در این پارک است. این پارک در سال ۱۳۴۰ هجری شمسی با اجرای طرح گسترش مشهد، از طریق خیابانی به نام کوه سنگی، که خیابانی زیبا، عریض و پردرخت است، به بدنه اصلی شهر مشهد متصل شد. در سال‌های اخیر پارک کوه سنگی به یکی از جاذبه‌های مهم گردشگری شهر مشهد تبدیل شده است. در سفر خود با تور مشهد، حتما به این پارک رفته و از طبیعت زیبای آن لذت ببرید.

بازدید از وکیل آباد

پارک وکیل آباد در ۸ کیلومتری شمال غربی مشهد و در انتهای بلوار وکیل آباد قرار گرفته است و یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری و تفریحی شهر مشهد محسوب می‌شود که آب و هوای ییلاقی و مطبوعی دارد. این پارک مساحتی در حدود ۷۰ هکتار دارد و منطقه‌ای که این پارک در آن قرار گرفته است جزء مناطق ییلاقی و خوش آب و هوا و سرسبز شهر مشهد است.
زمین این پارک را فردی با نام حسین ملک وقف کرده است و گیاهان زیبا و سرسبز این باغ توسط آب قنات وکیل آباد آبیاری می‌شوند. منطقه‌ای که این پارک در آن قرار گرفته است دارای درختان کهن سال لست و رودخانه‌ای زیبا از دل آن گذر می‌کند و زیبایی و جذابیت صد چندانی را به محیط اطرافش بخشیده است. جالب است بدانید جاده اصلی و راه ارتباطی بین مشهد و طرقبه و شاندیز، قبل از ساخت پلی توسط مهندس پرتوی، از کنار این رودخانه زیبا و درختان سر به فلک کشیده آن می‌گذشت که از زیبایی غیر قابل وصفی برخوردار بود. منطقه وکیل آباد علاوه بر این پارک زیبا شامل انواع سرگرمی‌ها و امکانات تفریحی و چشم انداز‌های زیبا اعم از دریاچه، باغ وحش، شهر بازی و… است و خود پارک وکیل آباد نیز امکانات متعدد تفریحی و رفاهی دارد. زیبایی و آب و هوای مطبوع این پارک و منطقه وکیل آباد را در تور مشهد خود از دست ندهید.

بازدید از خانه تاریخی ملک

یکی از آثار تاریخی مهم شهر مشهد، خانه تاریخی ملک است که در سال ۱۳۷۷ به ثبت ملی رسید. این بنا مربوط به اواخر دوره قاجاریه است و در گذشته وسعت بسیار زیادی داشته که امروزه تنها بخش بیرونی بنا بر جای مانده است. بخش بیرونی بنا دو طبقه است که طبقه دوم آن، سقف مشبک و منبت کاری شده بسیار زیبایی دارد. همچنین شومینه‌ای با گچ بری هنرمندانه در این طبقه وجود دارد. این بنا در سال ۱۳۸۵ به عنوان خانه توریست انتخاب شد و امروزه مرکز هنرهای دستی و میراث فرهنگی و گردشگری استان خراسان رضوی به شمار می رود. جالب است بدانید که حمام تاریخی خانه ملک در زمان خود تنها حمام خصوصی موجود در شهر مشهد، بوده است. بازدید از این خانه تاریخی زیبا را در تور مشهد خود از دست ندهید.

بازدید از پارک هفت حوض

هفت حوض پارک طبیعی بسیار زیبایی در شهر مشهد است که در دل کوه‌های خلج قرار گرفته است. این منطقه که در ۷ کیلومتری جنوب شرقی شهر مشهد قرار گرفته دارای ۷ حوض است که علت نام گذاری آن نیز به همین دلیل است. منطقه‌ی هفت حوض وسعتی در حدود ۵۷۰ هکتار دارد و فضای آن محیط بکر و آرامش بخشی است. در فصل بهار زیبایی این منطقه با شکوفه زدن گل‌های بهاری صد چندان می‌شود و جلوه بهشتی به این محیط می‌بخشد.
این منطقه هنوز در بین مردم آن طور که باید جا نیفتاده است و به همین دلیل هنوز محیط بکر و خاص خود را حفظ کرده است. منطقه هفت حوض از حوضچه‌های تاریخی تشکیل شده که در طی سالیان دور و دراز و جریان داشتن آب در این منطقه و ریزش آب از حوضچه‌ای به حوضچه‌ی دیگر باعث به وجود آمدن آن‌ها شده است. طبیعت زیبا و حوضچه‌های تاریخی پارک هفت حوض را در سفر خود با تور مشهد از دست ندهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو تور مورد نظر اطلاعات خود را وارد کنید، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرند

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو