رفت ۲۷ اسفند
نام هتلخدمات هتلدرجه هتل مدت اقامتپروازقیمت (تومان)خدمات تور
PACIFIC EXPRESSاتاق + صبحانه۳ ستاره۷ شب و ۸ روزماهان۷.۸۱۰.۰۰۰ترانسفر فرودگاهی ، بیمه مسافرتی ،لیدر ،گشت شهری، سیمکارت
WIRAاتاق + صبحانه۳ ستاره۷ شب و ۸ روزماهان۷.۸۱۰.۰۰۰ترانسفر فرودگاهی ، بیمه مسافرتی ،لیدر ،گشت شهری، سیمکارت
FLAMINGO BY THE LAKEاتاق + صبحانه۴ ستاره۷ شب و ۸ روزماهان۷.۹۰۰.۰۰۰ترانسفر فرودگاهی ، بیمه مسافرتی ،لیدر ،گشت شهری، سیمکارت
ROYALE CHULAN BUKIT BINTANGاتاق + صبحانه۴ ستاره۷ شب و ۸ روزماهان۸.۵۳۰.۰۰۰ترانسفر فرودگاهی ، بیمه مسافرتی ،لیدر ،گشت شهری، سیمکارت
PACIFIC REGENCYاتاق + صبحانه۵ ستاره۷ شب و ۸ روزماهان۸.۹۰۰.۰۰۰ترانسفر فرودگاهی ، بیمه مسافرتی ،لیدر ،گشت شهری، سیمکارت
NOVOTELاتاق + صبحانه۵ ستاره۷ شب و ۸ روزماهان۹.۰۰۰.۰۰۰ترانسفر فرودگاهی ، بیمه مسافرتی ،لیدر ،گشت شهری، سیمکارت

برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو تور مورد نظر اطلاعات خود را وارد کنید، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرند

برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو تور مورد نظر اطلاعات خود را وارد کنید، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرند

کشور مالزی شبه جزیره‌ای است در جنوب شرقی آسیا که تنها با کشور تایلند در شمال مرز خشکی دارد و از طریق یک گذرگاه و پل به کشور سنگاپور متصل می‌شود. مالزی کشوری در حال توسعه است و فرهنگ آن ترکیبی از سنت و مدرنیته است. در سال‌های اخیر با سرمایه گذاری در صنعت و تکنولوژی، مالزی به یکی از کشورهای ثروتمند در جنوب شرق آسیا تبدیل شده است. تجربه گردشگرانی که از این کشور بازدید می‌کنند، چهره‌ی جذابی از مالزی را به جهان نشان می‌دهد: کشوری با زیرساخت تکنولوژی بالا که تقریبا همه چیز کم و بیش بر اساس برنامه ریزی پیش می‌رود.
جامعه مالزی ترکیبی از چند فرهنگ متفاوت است. ۵۲ درصد جامعه را افراد بومی، ۲۷ درصد را چینی‌ها، ۹ درصد هندی‌ها و در حدود ۱۳.۵ درصد را دیگر ملیت‌ها، تشکیل داده‌اند. علاوه بر فرهنگ، مذاهب و ادیان گوناگونی هم در این کشور رواج دارد. علاوه بر اسلام و مسیحیت، ادیانی مثل بودیسم، تائوئیسم وهندوئیسم نیز در این کشور رواج دارد. آب و هوای مالزی گرمسیری است و باران‌های موسمی در فصل پاییز در بخش‌هایی از این کشور باعث سیل می‌شود.
کوالالامپور، پایتخت کشور مالزی است که آسمان خراش‌های درخشان این شهر شاید اولین چیزی باشد که نظر هر گردشگری را به خود جلب می‌کند. کوالالامپور، جاذبه های فراوانی دارد اعم از ساختمان‌های فوق مدرن در کنار مردمی خون گرم و مهربان و طبیعتی زیبا. این شهر به محله‌های مختلفی تقسیم می‌شود و مهم‌ترین آن، به مثلث طلایی مشهور است و شامل بوکیت بینتانگ (Bukit Bintang)، مرکز شهر کوالالامپور (KLCC) و شهر چینی‌ها (Chinatown) می‌شود. شهر کوالالامپور با نمادهای مختلفی در جهان معروف است که عبارتند از : برج‌های دوقلو پتروناس (که بلندترین آسمان خراش دوقلو جهان است)، خیابان پتالینگ (Petaling Street) به همراه بازار دست دوم فروشی آن و غارهای باتو که گفته می‌شود ۴۰۰ میلیون سال قدمت دارند.
مرکز خریدهای معروف و بزرگ این شهر، با حراجی‌هایی که در طی سال دارند، تبدیل به یکی از جاذبه‌های گردشگری مهم این شهرشدند و بسیاری از برندهای معروف سرتاسر دنیا در این مراکز خرید نمایندگی دارند. اگر به دلایل بیشتری برای سفر به کوالالاممپور و تور کوالالامپور نیاز دارید، شکم گردی و خوراکی‌های متنوع، فراوان و جذابی که در سرتا سر این شهر وجود دارد از مهم‌ترین جاذبه‌های این شهر هستند. هزاران هزار غرفه غذای دست فروش‌های خیابانی، کافه‌ها و رستوران‌هایی که هر مدل غذایی را که تصور کنید سرو می‌کنند، در این شهر وجود دارد.

تور کوالالامپور، تجربه‌ی همزمان سنت و مدرنیته

بازدید از برج های پتروناس در تور کوالالامپور

بازدید از برج‌های دوقلو پتروناس Petronas Twin Towers)) در تور کوالالامپور

برج‌های دوقلو پتروناس که نماد کوالالامپور است، زمانی بلندترین ساختمان جهان بود. این بنا بلندترین سازه دوقلو جهان است، که ۸۸ طبقه دارد و توسط سزار پلی و گروهش (Cesar Pelli & Associates) طراحی شد. این دو برج در طبقه‌های ۴۱ و ۴۲ (در ارتفاع ۱۷۵ متری از سطح زمین) با پلی دو طبقه به طول ۵۸ متر، بهم وصل شده‌اند. با ارتفاع ۴۵۲ متری، این برج تا سال ۲۰۰۴ بلندترین ساختمان جهان بود تا اینکه دراین سال برج صد و یک تایپه به ارتفاع ۵۰۸ متر ساخته شد. امروزه برج خلیفه دبی (که در سال ۲۰۱۰ ساخته شد) بلندترین ساختمان جهان نامیده می‌شود. معماری برج‌های دوقلو پتروناس از معماری اسلامی الهام گرفته است. این برج های دوقولو در مرکز شهر کوالالامپور قرار دارند و در اطراف آن دفاتر و ساختمان‌های اصلی و مهم شرکت پتروناس قرار گرفته است.
زمانی که برج‌های دوقلو پتروناس در سال ۱۹۹۸ تکمیل شد، با کنار زدن برج ویلیس (Willis Tower) در شهر شیکاگو آمریکا، بلندترین ساختمان جهان نام گرفت. در پایه برج‌ها نیز مرکز خرید سوریا (Suria KLCC) قرار گرفته که با ارائه خدمات ۲۴ ساعته جاذبه گردشگری بسیار معروف این کشور است که افرادی که با تور کوالالامپور به این شهر سفر می‌کنند حتما از آن دیدن خواهند کرد. برج اول بطور کلی در اختیار شرکت نفت پتروناس مالزی و زیر مجموعه‌ها و شرکای آن است. در برج دوم نیز بیشتر شرکت‌های بزرگ دنیا قرار گرفته اند. اعم از: Accenture, Al-Jazeera, Barclays Capital, Bloomberg, Boeing, IBM, Jazeera, Barclays Capital, Bloomberg, Boeing, IBM, McKinsey & و…

برج منارا کوالالامپور Menara KL Tower) )

برج‌های دوقلو پتروناس و منارا کوالالامپور هردو از شناخته‌شده ترین و معروف‌ترین نمادهای کشور مالزی است و به یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری این کشور تبدیل شده است. ساخت این برج در ۱۹۹۴ آغاز شد و ارتفاع برج ۴۲۱ متر است اما عرشه دید این برج در ارتفاع ۲۷۶ متری قرار گرفته و ارتفاع آن حدود ۱۰۰ متر از پل هوایی بین دو برج پتروناس بلندتر است و به همین علت چشم‌انداز آن از شهر نسبت به برج‌های دوقلو مرتفع‌تر است. چراغ چشمک زن دوکی شکلی در بلندترین نقطه برج وجود دارد که از تمام شهر می‌توان آن را رویت کرد. برج منارا چشم‌انداز بسیار زیبایی از شهر را در طول روز به نمایش می‌گذارد و در طول شب هم چشم‌انداز زیبایی به چراغ های چشمک زن مرکز شهر دارد. منظره ای که این برج از شهر کوالالامپور در طول روز به نمایش می‌گذارد منحصر به فرد است ودر طول شب‌ نیز با روشن شدن چراغ‌های شهر و صحنه‌ای که از مرکز شهر کوالالامپور به نمایش می‌گذارد این چشم‌انداز را رویایی کرده است.
برج در نزدیکی جنگل بوکیت ناناس (تپه‌ی آناناس) قرار گرفته که این منطقه یکی از میراث حفاظت شده‌ی قدیمی کشور مالزی است. این جنگل، منطقه‌ای تاریخی است که انواع درختان و گیاهان خاص و بومی مالزی را در خود دارد و محل زندگی جانوران بومی این کشور است. در حقیقت ساخت برج منارا به دلیل زیرساخت‌های مخابراتی بود و بعدها این برج به یکی از نمادهای این شهر و همچنین یکی از ۵ برج بلند دنیا تبدیل شد. زمانی که تصمیم به ساخت این برج گرفته شد، برای اینکه طبیعت اطراف آن و به خصوص جنگل تاریخی بوکیت ناناس تخریب نشود و برای جلوگیری از تغییرات احتمالی در طول ساخت و ساز و به خصوص محافظت از درخت ۱۰۰ ساله‌ی جلوتانگ (Jelutong)، دیوار محافظتی با هزینه گزافی در اطراف این منطقه ساخته شد.
ایده اولیه طراحی برج منارا، نمایش نحوه‌ی رسیدن انسان به کمال و سیر معنوی و درونی انسان برای رسیدن به کمال در طول زندگی بود. معماری این برج از میراث معماری اسلامی باقی مانده در این منطقه الهام گرفته شده است و با خطوط عربی، کاشی کاری اسلامی و الگوهای انتزاعی اسلامی تزئین شده است. این برج ساختار “مقرنس” _که نوعی کربل است که در معماری سنتی اسلامی و ایرانی استفاده می‌شود_ دارد که باعث احیاء معماری اسلامی و تاکید بر معماری اسلامی به کار رفته در آن است. سقف لابی اصلی طبقات بالایی این برج با گنبدهای شیشه‌ای تزئین شده که مانند الماس بزرگی می‌درخشد. راس کروی برج نیز از نوعی فرفره‌ی مالزیایی الهام گرفته شده است. اگر با تور کوالالامپور به کشور مالزی و پایتخت آن سفر می‌کنید بازدید از این برج، به خصوص دیدن معماری اسلامی زیبای آن را نباید فراموش کنید.

شهر چینی ها کوالالامپور

شهر چینی کوالالامپور (china town)

در دل شهر کوالالامپور محله‌ای وجود دارد که انگار هیچ‌گاه آرام نمی‌گیرد و پر رنگ و لعاب‌تر و شلوغ‌تر از مناطق معروف دیگر این شهر یعنی کی ال سی سی (KLCC) و بوکیت بینتانگ (Bukit Bintang) است. شهر چینی کوالالامپور در خیابان پتالینگ (Petaling Street) قرار گرفته که به “چی چئونگ کای” (Chee Cheong Kai) به معنی خیابان کارخانه نشاسته هم معروف است. به این دلیل به این خیابان، خیابان کارخانه نشاسته (Starch Factory Street) می‌گویند که در قدیم در این منطقه تاپیوکا (نوعی خوراکی که با نشاسته درست می‌شود) تولید می‌شد. محله‌ی چینی‌ها پر است از نمادها و میراث تاریخ و فرهنگ شرقی و همین موضوع، آن را به یکی از جاذبه‌های گردشگری محبوب در مالزی تبدیل کرده است. علاوه بر آن‌چه که گفته شد این محله برای کسانی که عاشق خرید از حراجی‌ها هستند بسیار مناسب است.

شما می‌توانید همه‌جور چیزی از این محله بخرید، از گیاهان دارویی چینی گرفته تا اجناس تقلبی. شب‌ها بازار مرکزی این منطقه، پتالینگ استریت (Petaling Street)، تبدیل به بازار پر جنب و جوش و سر زنده‌ای می‌شود و صدها غرفه ی فروش وسائل و خوراکی‌های خیابانی با قیمت‌های ارزان به این خیابان می‌آیند و جالب است که چانه زنی در این منطقه به یک سبک زندگی تبدیل شده است و اگر عاشق خرید ارزان هستید می‌توانید با چانه زدن همان اجناس ارزان قیمت را با قیمت پایین‌تری هم بخرید. پس بازدید از این خیابان را در تور کوالالامپور خود فراموش نکنید.

غار میمون ها کوالالامپور

غار میمون‌ها یا غار باتو در کوالالامپور (Batu Caves)

یکی از جاذبه‌های گردشگری محبوب در تور کوالالامپور غار میمون‌ها است. این غار در ۱۱ کیلومتری شمال کوالالامپور قرار گرفته و یکی از مکان‌های مقدس برای هندوها است. این غار در دل یک تپه‌ی بزرگ آهکی قرار گرفته است و این تپه با درخت‌ها و گیاهان سرسبز پوشیده شده و دارای صخره‌های نوک تیز است. گفته می‌شود که قدمت این غار به ماقبل تاریخ باز می‌گردد و در حدود ۴۰۰ میلیون سال پیش به دلیل دگردیسی این منطقه توسط یک دریاچه ای که در میلیون‌ها سال قبل وجود داشته، این غار به وجود آمده است. این غار در سال ۱۸۸۱ میلادی توسط یک فرد آمریکایی کشف شد و در سال‌های دور به عنوان مخفیگاه از آن استفاده می‌شد. نام غار از رودخانه ای به نام سانگای باتو (Sungai Batu) گرفته شده که در زمان‌ها قدیم در آن جریان داشته است.

نکته جالب این غار، میمون‌هایی است که در این غار وجود دارند و با ورود شما به غار با بازیگوشی به سراغتان می‌آیند و می‌توانید با همراه داشتن خوراکی‌هایی مثل موز و بادام زمینی که مورد علاقه‌ی آن‌ها است، از میمون‌ها پذیرایی کنید. همین وجود میمون ها دلیلی است که نام دیگر این غار به غار میمون‌ها مشهور است و در بیرون و داخل غار و هرجا که چشم بیندازید میمون‌هایی در حال بازی می‌بینید که برای گردشگران کاملا بی‌آزار هستند و می‌توانید با آن‌ها عکس بیندازید و سرگرم شوید.

بنای سلطان عبدالصمد (Sultan Abdu Samad Building)

یکی از بناهایی که توصیه می‌شود در تور کوالالامپور خود از آن بازدید کنید بنای سلطان عبدالصمد است. این ساختمان در شرق میدان مردکا (Merdeka Square) (در گویش محلی داراتان مردکا (Dataran Merdeka) گفته می‌شود) قرار گرفته است و اولین ساختمانی در کوالالامپور است که به سبک بنای کشورهای آفریقای شمالی ساخته شده است. معماری این بنا کار ای سی نورمن (AC Norman) است که مسجد جامک (Jamek Mosque) این شهر را نیز ساخته است. این بنا در اصل ساختمان دبیرخانه‌ی دولت وقت انگلیس بود و پس از آن نیز محل وزارت اطلاعات، ارتباطات و فرهنگ مالزی شد. نام این بنا از حاکم وقت سلانگور، سلطان عبدالصمد، گرفته شده است. این بنا در نزدیکی ایستگاه قدیمی کوالالامپور قرار گرفته است. امروزه این بنا به یکی از جاذبه‌های توریستی شهر کوالالامپور تبدیل شده که به عنوان نمادی از این شهر سالانه بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می‌کند.

پارک سان وی لاگون (Sunway Lagoon Theme Park)

یکی از مکان‌های تفریحی که حتما باید در تور کوالالامپور از آن بازدید کنید پارک لاگون است. این پارک سالانه میزبان بیش از ۲ میلیون گردشگر است و ترکیبی از پارک آبی و شهربازی است که در ۱۵ کیلومتری مرکز شهر کوالالامپور قرار گرفته است. این پارک حدود ۳۵ هکتار وسعت دارد و شامل ۶ بخش متفاوت می‌شود که در هرکدام از آن‌ها سرگرمی های جذابی در انتظار بازدیدکنندگان قرار گرفته است. پارک سان وی لاگون در سال ۱۹۹۲ افتتاح شد و مجموعه‌ای از نخستین‌ها را در خود داشت، مانند نخستی فلوراید (شبیه ساز موج سواری) و نخستین سینمای پنج بعدی آبی.

بازدید از آکواریوم کوالالامپور

آکواریوم کوالالامپور (Aquaria KLCC)

در سفرتان با تور کوالالامپور به این شهر، این جاذبه را تحت هیچ شرایطی از دست ندهید. این آکواریوم یکی از بزرگ‌ترین آکواریوم های جهان است که در حدود ۵۰۰۰ جاندار آبزی مختلف در آن وجود دارد. این آکواریوم در مرکز شهر کوالالامپور و در نزدیکی مرکز همایش‌های شهر قرار گرفته است که دسترسی به آن بسیار راحت است. این آکواریوم بخش‌های مختلفی برای تفریح و سرگرمی دارد و بیش از ۳۰ آکواریوم مختلف با اندازه‌ و شکل‌های متفاوت در آن وجود دارد. ساخت این آکواریوم در سال ۲۰۰۲ با وسعتی در حدود ۵۶۰۰ متر آغاز شد و در ساخت ۲۰۰۴ در دو طبقه با بیش از ۲۵۰ گونه جانور آبزی از سرتاسر جهان، افتتاح شد.

بازار مرکزی (Central Market) کوالالامپور

این بازار که در مرکز شهر کوالالامپور قرار گرفته است، یکی از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین بازارهای کوالالامپور Kuala Lumpur است که قدمت آن به سال ۱۹۴۰ باز می‌گردد. این بازار نقطه‌ی عطفی در فرهنگ و میراث این کشور به شمار می‌آید و افراد مختلف از ملیت‌های متفاوتی در این بازار به خرید و فروش می‌پردازند. بازار کوالالامپور با توجه به هر فرهنگ و ملیت تقسیم بندی شده و هر قسمتی از بازار مخصوص به یک ملیت است. علاوه بر چند ملیتی بودن بازار، ویژگی دیگری که باعث جذب گردشگران زیادی به این بازار می‌شود، رستوران‌ها و مراکز غذایی متنوع و جذاب آن است وعلاوه بر این‌ها مقامات محلی برای جذب گردشگر بیشتر، جشنواره‌ها و برنامه‌های فرهنگی و هنری متفاوتی در این بازار برگزار می‌کنند که بسیار سرگرم کننده و جالب هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو تور مورد نظر اطلاعات خود را وارد کنید، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرند

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو