رفت ۲۶ اسفند به برگشت ۱۶فروردین
نام هتلخدمات هتلدرجه هتل شهرمدت اقامتپروازقیمت (تومان)خدمات تور
MARSELاتاق + صبحانهسه ستارهتفلیس۴ شبقشم ایر۳.۱۰۵.۰۰۰ترانسفر فرودگاهی، لیدر، بیمه مسافرتی، گشت شهری
KAVELAاتاق + صبحانهسه ستارهتفلیس۴ شبقشم ایر۳.۱۶۰.۰۰۰ترانسفر فرودگاهی، لیدر، بیمه مسافرتی، گشت شهری
DIADEMAاتاق + صبحانهچهار ستارهتفلیس۴ شبقشم ایر۳.۴۹۰.۰۰۰ترانسفر فرودگاهی، لیدر، بیمه مسافرتی، گشت شهری
BASILONاتاق + صبحانهچهار ستارهتفلیس۴ شبقشم ایر۳.۴۹۰.۰۰۰ترانسفر فرودگاهی، لیدر، بیمه مسافرتی، گشت شهری
PREFERENCEاتاق + صبحانهپنج ستارهتفلیس۴ شبقشم ایر۵.۶۰۰.۰۰۰ترانسفر فرودگاهی، لیدر، بیمه مسافرتی، گشت شهری
LOTAاتاق + صبحانهپنج ستارهتفلیس۴ شبقشم ایر۶.۳۳۰.۰۰۰ترانسفر فرودگاهی، لیدر، بیمه مسافرتی، گشت شهری

برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو تور مورد نظر اطلاعات خود را وارد کنید، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرند

برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو تور مورد نظر اطلاعات خود را وارد کنید، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرند

گرجستان در شرق اروپا قرار گرفته است. از شمال با روسیه و از جنوب با ترکیه و ارمنستان همسایه است و در غرب آن دریای سیاه و در جنوب شرق نیز آذربایجان قرار دارد. وسعت این کشور در حدود ۷۰ هزار کیلومتر است و جمعیت آن تا سال ۲۰۱۶ در حدود ۴ میلیون نفر بوده است. نوع حکومت این کشور جمهوری متمرکز نیمه ریاستی است. این کشور دارای آب و هوای چهارفصل است. هم زمان که در کنار دریای سیاه، هوا گرم و تابستانی است، در تپه ماهورهای پایکوهی، گل‌های بهاری می‌روید و بخش‌های کوهستانی این کشور، پر از برف و باران است.
تفلیس (به انگلیسی: Tbilisi) پایتخت گرجستان و بزرگترین شهر این کشور است. آب و هوای این شهر نیمه گرمسیری مرطوب است و رودخانه‌ی زیبای متکواری از میان این شهر می‌گذرد و جلوه‌ی زیبایی به شهر بخشیده است. تفلیس در حدود ۲ میلیون نفر جمعیت دارد و پرجمعیت ترین شهر گرجستان است. تفلیس در قرن پنجم میلادی توسط پادشاه گرجستان، واختانگ یکم پایه گذاری شد و به دلیل وجود چشمه‌های آب گرم در آن، «تبیلیسی» (این نام از واژه «تبیلی» به معنای گرم، گرفته شده است) نام گرفت.
مکان قرارگیری این شهر زیبا در میانه‌ی اروپا و آسیا به گونه‌ای بوده که آن را نقطه اتصال امپراتوری‌های گوناگون قرار داده بود. جالب است بدانید که روایت جالبی درباره‌ی تاسیس تفلیس توسط پادشاه واختانگ یکم است، که می‌گویند روزی پادشاه و همراهانش به قصد شکار و خوشگذرانی در جنگلی نزدیک متسختا بودند که شاهین شکاری وی به دنبال قرقاولی پرواز می‌کند و پس از مدتی پادشاه و همراهانش، پرنده را در کنار چشمه‌ی آب گرمی می‌یابند که بخار خوشایندی دارد و وجود چشمه‌های آب گرم بسیار و طبیعت زیبای این منطقه سبب میشود تا پادشاه به آن علاقه‌مند شود و دستور ساختن شهر «تبیلیسی» (دارنده‌های چشمه‌های آب گرم) را بدهد.
شهر تفلیس علاوه بر طبیعت زیبای و چشمه‌های آب گرم بسیاری که دارد، معماری خاص و منحصر به فردی دارد که جزء جاذبه‌هایی است که در تور گرجستان  نباید آن را از دست بدهید. تعداد جاذبه‌های طبیعی و غیر طبیعی که در تفلیس وجود دارد بسیار زیاد است، ما در ادامه به تعدادی از مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم.

تور تفلیس، سفر به قلب گرجستان زیبا

بازدید از پل صلح در تور گرجستان - تفلیس

بازدید از پل صلح ( The Bridge of Peace) در تور گرجستان

پل صلح که یکی از جاذبه‌های شهر تفلیس است، جزء مکان هایی است که تحت هیچ شرایطی در تور تفلیس خود نباید بازدید از آن را از دست بدهید. این پل زیبا بر روی رودخانه‌ی متکواری (Mtkvari) که از میان پایتخت گرجستان می‌گذرد، بنا شده است و پیاده راهی زیبا است که از شیشه و فولاد ساخته شده و کمانی شکل است. این پل در سال ۲۰۱۰ به طور رسمی افتتاح شد. این پل به صورت ۲۰۰ قطعه جدا از هم از ایتالیا به گرجستان آورده شد و سپس سرهم بندی شد. طول پل صلح ۱۵۶ متر است و در طول این پل حدود ۱۰ هزار لامپ LED حبابی شکل قرار گرفته‌اند که هر روز در حدود ۹۰ دقیقه قبل از غروب خورشید، همه‌ی این لامپ‌ها روشن می‌شوند.
روشنایی این لامپ‌ها نوعی ریتم ضربان دار و منحصر به فردی دارد، این ریتم روشن و خاموش شدن لامپ‌ها نوعی پیام را به زبان مورس به بیننده منتقل می‌کند؛ این پیام عناصر شیمیایی از جدول مندلیف را نشان می‌دهد که در بدن انسان موجود است. این ایده طراح معروف ایتالیایی میشل دلوچی ((Michele De Lucchi بود تا از طریق آن پیام خاصی را به مشاهده کنندگان برساند و آن پیام « سرودی برای زندگی و صلح بین مردم و ملت ها» است. طراحی نورهای این پل نیز برعهده فیلیپ مارتینود فرانسوی بود.
پل صلح نقطه اتصال بین پارک ریکه و بخش قدیمی شهر است و همینطور چشم انداز بسیار زیبایی از شهر تفلیس را، به خصوص در طلوع و غروب آفتاب و همینطور در شب، به نمایش می‌گذارد. در سال ۲۰۱۲ پل صلح شهر تفلیس در فهرست ۱۳ پل عجیب و شگفت‌انگیز دنیا وارد شد.

حمام های سولفور باستانی شهر تفلیس (Sulphur Baths)

بازدید از حمام‌های سولفور باستانی شهر تفلیس یکی از کارهایی است که باید حتما در تور تفلیس خود انجام دهید، بخصوص اگر پاییز و زمستان که هوا سرد می‌شود قصد سفر به این شهر را دارید. مطمئن باشید بازدید از این حمام‌ها یکی از تجربه‌های عالی و فراموش نشدنی شما در سفرتان به تفلیس خواهد بود.
همانطور که در ابتدا گفته شد، سال‌های سال قبل، چشمه‌های گوگردی را در منطقه‌ی مرکزی گرجستان کشف شد و پادشاه وقت دستور داد تا در اطراف این چشمه‌ها شهری ساخته شود. این شد که «تبیلیسی» (مکانی گرم) ساخته شد. امروزه این چشمه‌های آب گرم به جاذبه‌ی توریستی این کشور تبدیل شده است و روزانه تعداد زیادی گردشگر برای آب تنی، اسکراب و ماساژ سنتی آن که زیر سقف‌های گنبدی حمام‌ها انجام می‌شود، به این شهر سفر می‌کنند. اگر شما هم علاقه‌ی زیادی به حمام‌های آب گرم دارید تور تفلیس یکی از بهترین پیشنهادها برای شما است.
شهر تفلیس بر روی چشمه‌های آب گرم بنا شده است، این آب دمایی در حدود ۴۰ تا ۵۰ درجه سانتیگراد حرارت دارد و سرشار از مواد معدنی به خصوص گوگرد (سولفور) است. این حمام‌ها علاوه بر اینکه باعث آرامش شما به خصوص در روزهای سرد زمستانی می‌شود، خاصیت درمانی نیز دارد. حمام‌های سولفور باعث درمان بیماری‌های پوستی نظیر اگزما و خشکی شدید پوستی می‌شود. همچنین گفته می‌شود که آرتروز مفاصل، مشکلات هاضمه و بی‌خوابی را نیز درمان می‌کند.
در حدود ۱۰ حمام سنتی در منطقه‌ی آبانوتوبانی (Abanotubani) وجود دارد. هر حمام سنتی در این منطقه شامل اتاق‌های خصوصی مختلفی است که در قیمت، استاندارد و اندازه با یکدیگر متفاوت هستند. بهتر است زمانی که به این منطقه می‌روید در محل بچرخید و از کارکنان این حمام‌ها در مورد اتاق‌های مختلف و اطلاعات آن‌ها سوال کنید. خدمه نیز با روی خوش و با حوصله به سوال‌های شما پاسخ خواهند داد و به شما برای انتخاب اتاق کمک خواهند کرد.

پارک آبی تفلیس گرجستان (Aqua Park Tbilisi)

پارک آبی تفلیس در حدود ۳ کیلومتری مرکز شهر تفلیس و ۳۰ کیلومتری دریا و در نزدیکی دریاچه‌ی شهر تفلیس قرار گرفته است. این پارک یکی از مقاصد مهم گردشگری برای تور تفلیس است و سالانه تعداد زیادی از گردشگران خارجی و مردم بومی گرجستان از این مکان دیدن می‌کنند.
این پارک انواع سرسره‌های آبی، استخرهای شنای روباز و… را دارد. بهترین زمان برای سفر به این منطقه و بازدید از پارک آبی تفلیس در تابستان و از نیمه خرداد تا نیمه مهر ماه است. مردم بومی گرجستان، به دلیل اینکه به هوای سرد عادت کرده‌اند و بدن آن‌ها مقاومت بیشتری نسبت به سرما دارد، معمولا تا قبل از اینکه بارش برف شروع شود از این پارک استفاده می‌کنند.

کلیسای صخره ای گرجستان

کلیساهای کشور گرجستان یکی از جذابیت‌های گردشگری این کشور است. شاید بتوان گفت کلیسای صخره‌ای یکی از جذاب‌ترین و منحصر به فردترین این کلیساها است. این کلیسا در روستایی به نام کاتسخی در شهر چیاتورا در استان ایمرتی در غرب گرجستان، قرار گرفته است. نکته‌ای که باعث منحصر به فرد شدن این کلیسا شده، این است که کلیسا بر روی صخره‌ای در ارتفاع ۴۰ متری از سطح زمین بنا شده و منظره‌ی شگفت‌انگیزی را ایجاد کرده است.
بر طبق شواهد موجود، کلیسا در قرن ۴ میلادی توسط اهالی گرجستان ساخته شده است. در مورد اینکه چه کسانی این کلیسا را ساخته‌اند روایت دیگری نیز وجود دارد که گفته می‌شود در بین قرن ۶ تا ۸ توسط مرتاضانی مسیحی ساخته شد تا در مکانی خلوت به دعا و نیایش مشغول شوند. امروزه این کلیسا به نمادی برای زندگی تبدیل شده و مردم محلی معتقدند که برخی از قطعات صلیب اصلی مسیح در این مکان وجود دارد. اگر با تور تفلیس به کشور گرجستان سفر می‌کنید پیشنهاد می‌شود که بازدید از این بنای منحصر به فرد را از دست ندهید.

بازدید دریاچه لیسی در تور گرجستان هیپوتریپ

دریاچه لیسی (Lisi Lake) در گرجستان

دریاچه لیسی مکانی جذاب برای پیک نیک‌های آخر هفته با خانواده و دوستان، و مکانی زیبا برای ورزش کردن و دویدن و دوچرخه سواری در تفلیس است. چشم انداز غروب خورشید در کنار این دریاچه یکی از تجربه‌هایی است که حتما در تور تفلیس خود داشته باشید. این مکان آرامبخش، در نزدیکی تفلیس قرار گرفته و در صورتی که می‌خواهید از آن دیدن کنید سریع‌ترین راه آن است که یک تاکسی بگیرید و خود را به این مکان برسانید. گردشگرانی که به این مکان می‌روند از شناکردن در دریاچه و راندن قایق‌های کوچک در آن لذت می‌برند.
افراد در همه سن از قدم زدن در کنار دریاچه لذت می‌برند و از امکانات تفریحی و کافه‌ها و… که در کنار دریاچه قرار دارند استفاده می‌کنند. همچنین می‌توانند در کنار این دریاچه، دوچرخه کرایه کنند و همراه با دوچرخه سواری در کنار دریاچه از چشم انداز و طبیعت زیبای آن لذت ببرند.

پارک ریکه تفلیس گرجستان (Rike park )

پارک ریکه یک مکان تفریحی در تفلیس است که جزء جاذبه‌های گردشگری محبوب این شهر است همینطور افراد محلی بسیاری برای قدم زدن و تفریح به این پارک می‌آیند. در عصر روزهای تابستانی، نمایشی از موسیقی و نور در این پارک اجرا می‌شود.
این پارک در غرب رودخانه متکواری (Mtkvari) قرار گرفته که پل صلح نزدیک ترین راه دسترسی به آن از بخش قدیمی شهر تفلیس است. ترمینال تراموای هوایی شهر تفلیس در این پارک قرار گرفته و بیشتر بازدید کنندگان این پارک توسط آن از رودخانه گذر می‌کنند و به شهر قدیمی و قلعه ناریکالا Narikala Fortress)) می‌روند.

شهر سیقناقی( Sighnaghi Town )

شهر سیقناقی در نزدیکی تفلیس قرار گرفته و به شهر عشق نیز شهرت دارد و بسیاری از زوج‌های محلی و زوج‌های گردشگر خارجی در این شهر با یکدیگر ازدواج می‌کنند. این شهر کوچک در منطقه کاختی در ۱۲۰ کیلومتری تفلیس و در ارتفاع ۷۹۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است. این شهر به منظره دره آلازانی، تاکستان‌های انگور و خیابان‌های سنگ فرش و خانه‌هایی با سقف‌های نارنجی معروف است.
از دیگر جاذبه‌های این شهر، دیوار سیقناقی است به طول ۵ کیلومتر که ۲۳ برج در آن قرار دارد و در سال ۱۷۷۰ میلادی توسط پادشاه ارکلی دوم (Erekle II) ساخته شده است. این دیوار برای دفاع از شهر در برابر حمله‌های قبیله‌های داغستان ساخته شده که بخش کوچکی از دیوار برای گردشگرانی که به این منطقه سفر می‌کنند بازسازی شده است. مجموعه قلعه‌های این شهر، دیوار و کلیساهای قدیمی آن از جاذبه‌های گردشگری این شهر است. حتما دیدن این شهر را در برنامه تور تفلیس خود بگنجانید.

شهر صخره ای گرجستان

شهر سنگی اوپلیستیخه(Uplistsikhe) در گرجستان

این شهر بزرگترین شهر سنگی دنیا است که معنی لغوی نام آن معبد یا قلعه خدایان است. گفته می‌شود که قدمت این شهر به حدود ۱۰۰۰ سال قبل از میلاد بازمی‌گردد و تا قرن ۱۳ میلادی مردم در آن سکونت داشته‌اند. این شهر در ۱۰ کیلومتری شرق شهر گوری قرار دارد. گفته می‌شود که وسعت این شهر در حدود ۴۰ هزار متر مربع است که از سه بخش زیرین، میانی و بالایی تشکیل شده است. این شهر از تعداد زیادی معبد که متعلق به الهه خورشید بوده، تشکیل شده است و بخش مرکزی آن با یک تونل باریک به بخش زیرین متصل شده است.در بالای تمام این بخش‌ها قصر سلطنتی سنگی وجود دارد که زمان بنای آن به قرن ۱۰ میلادی باز می‌گردد و در دوران مسیحیت ساخته شده است.

بازدید از میدان آزادی در تور تفلیس - گرجستان

میدان آزادی و خیابان روستاولی تفلیس گرجستان (Rustaveli Avenue and Freedom Square )

خیابان روستاولی یکی از خیابان‌های مهم شهر تفلیس است و در حدود ۱.۵ کیلومتر طول دارد و از میدان آزادی شروع شده تا ایستگاه مترو روستاولی و خیابان کوساوا ادامه می‌یابد. انواع کافه‌ها و فروشگاه‌های مختلف و بسیاری از ساختمان‌های عمومی و تجاری و دولتی مهم تفلیس نیز در این خیابان قرار دارد. این خیابان نقش مهمی در تاریخ گرجستان دارد و مرکز اصلی انقلاب رز در این مکان بوده است.
میدان آزادی نیز همانطور که گفته شد در انتهای خیابان روتاولی قرار گرفته است که در سال ۱۹۸۱ و در زمان انقلاب جمهوری گرجستان تاسیس شد. این میدان نیز نقشی تاریخی دارد و محلی برای تجمع تظاهرات توده‌های مختلف که نقش عمده‌ای در استقلال گرجستان دارند، بوده است. در ابتدا نام این میدان، «اریوان» (Erivan) بود که از نام سرهنگی روس به نام پاسکوویچ بریوانسکی که موفق به تسخیر ایروان برای امپراطوری روس شد، گرفته شده بود و پس از آن نیز با نام میدان لنین شهرت داشته است.

کلیسای جامع تثلیث معروف به کلیسای اسمیندا سامبا (Tbilisi Sameba Cathedral)

کلیسای جامع تثلیث یا کلیسای سامبا، کلیسای اصلی ارتدوکس گرجستان است که در تفلیس قرار گرفته است. ساختمان کلیسا در سال‌های ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۴ ساخته شده است. گفته می‌شود که بنای کلیسا سومین بنای مرتفع در بین بناهای ارتدوکس در شرق است و به طور کلی یکی از بزرگترین ساختمان‌های دنیا محسوب می‌شود. بازدید از این کلیسا را در تور گرجستان – تفلیس  خود از دست ندهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو تور مورد نظر اطلاعات خود را وارد کنید، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرند

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو