• info@hipotrip.ir
  • ایران - مشهد

آمار جا به جایی مسافران نوروزی چقدر بوده است؟

نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر نوروز؛ آمار جا به جایی مسافران نوروزی چقدر بوده است؟

آمار جا به جایی مسافران نوروزی چقدر بوده است؟

هم رسانی

  • فیسبوک
  • لینکداین
  • توئیتر

دریافتی مسافران نوروزی در ترمینال امام رضا مشهد

در نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر نوروز مطرح شد که سفرهای خطوط ریلی بیش از ۳۰ درصد افزایش داشته و در نوروز امسال ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از سفر هوایی برای جا به جایی و مسافرت استفاده کردند.

به گزارش «دنیای سفر»، مهرداد بذرپاش عصر روز دوشنبه – ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ – در نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر نوروز اظهار داشت: جلسات ستاد سفر با هدف تسهیل سفرهای مردم انجام شد و امسال شاهد اتفاقات بسیار خوبی در این ستاد بودیم، بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی فعالیت دارند و بیش از ۲۰ دستگاه با عضویت در این ستاد خدمات مناسبی را به شهروندان و مسافران ارائه می دهند.

نام گذاری سال ۱۴۰۲ «توسعه ناوگان هوایی» / کاهش ۲۰ درصدی تلفات جاده ای

بذرپاش گفت: نوروز امسال اتفاقات خوبی در حوزه سفر و حمل و نقل افتاده است، به طور مثال استفاده ۲میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از سفر هوایی در نوروز امسال نشان دهنده اهمیت و رشد سفر است. در همین ارتباط امسال را سال توسعه ناوگان هوایی نامگذاری کردیم و به دنبال تجهیز و توسعه و تقویت ناوگان هوایی هستیم»

وی اضافه کرد: از زمانی که فردی برای انجام سفر تصمیم می گیرد تا زمانی که در سفر است و تا زمانی که بازمی گردد، دستگاه ها و افراد مختلفی برای انجام بهتر سفر او برنامه ریزی و تلاش می کنند. پیشنهاد من این است برای ماموریتی هایی که ستاد دارد باید پیوست محتوایی تهیه شود. خدماتی که به مردم ارائه می شود باید باعث رضایتمندی آنها شود. مردم ما متمدن و باهوش هستند و خدماتی که به آنها ارائه می شود به طور حتم باعث رضایتمندی آنها خواهد شد.

بذرپاش با اشاره به کاهش ۲۰ درصدی تلفات جاده ای افزود: با این که آمار فوتی ها کاهش یافته اما بازهم رضایت بخش نیست، باید این آمار به حداقل برسد زیرا صحبت از جان مردم است. امروز فرصت خدمت به مردم در اختیار ما گذاشته شده و باید از این فرصت برای انجام بالاترین سطح خدمت استفاده کنیم چرا که اساسا شان میز و صندلی های مدیریتی برای خدمت به مردم است و در غیر این صورت ارزشی ندارد.

بذرپاش ادامه داد: کاری که در ستاد خدمات سفر انجام می شود تفننی و سرگرمی نیست، بلکه حقیقتا برای ارائه خدمات به مردم در طول سال خصوصا در نوروز تلاش می کنند.

رشد بیش از ۳۰ درصد رشد سفر در خطوط ریلی / سفرهای جاده ای رشد اما حوادث کاهش داشت

بذرپاش ادامه داد: در حوزه ریلی بیش از ۳۰ درصد رشد سفر داشتیم. در حوزه دریایی و حمل و نقل جاده ای نیز شاهد رشد سفر هستیم. خوشبختانه این رشد سفرها با کاهش حوادث همراه بوده است. باید سازوکاری ایجاد کنیم که استان هایی که آمار کاهشی حوادث و سوانح را داشتند تشویق شوند. رشد سفر و کاهش سوانح برای ما مهم است و باید کاری کنیم تا حال دل مردم خوب باشد.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه گفت: باید این موضوع در بین مردم جا بیفتد که مسیر نیز بخشی از سفر است و در طول سفر هر گردشگر باید از جاذبه هایی که ایجاد شده استفاده کند.

این جلسه با حضور علی اصغر شالبافیان معاون گردشگری کشور و رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر همچنین استانداران، دبیران ستاد اجرایی خدمات سفر استان ها، نمایندگان وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی، جمعیت هلال احمر، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، سازمان اورژانس کشور، سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان اوقاف و امورخیریه، سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، پلیس راهور ناجا و کانون جهان گردی و اتومبیل رانی در سالن خلیج فارس معاونت گردشگری به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.

جلوه های امیدآفرینی در خدمات رسانی ستاد خدمات سفر

علی اصغر شالبافیان معاون گردشگری کشور، ستاد خدمات سفر را در سطح ملی و استانی جلوه دولت مردمی دانست و افزود: فعالیت این ستاد دائمی شد و فعالیت آن تنها معطوف به ایام نوروز نیست بلکه در تمام ایام سال دایر است؛ مصادیق بسیاری از جلوه های امیدآفرینی در خدمات رسانی این ستاد پیدا می شود.

شالبافیان از حضور فعالانه شهریار افندی زاده و هماهنگی بین بخشی در وزارت راه و شهرسازی تشکر کرد و افزود: با توجه به اینکه هشت حوزه ستاد سفر مربوط به این وزارتخانه است همکاری های ارزنده و شایسته ای صورت گرفت که جای تشکر بسیار دارد.

ثبت ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار نفرشب اقامت در استان هرمزگان

مهدی دوستی استاندار هرمزگان نیز در این نشست از طریق ویدئو کنفرانس گفت: استان هرمزگان با دارا بودن ۲۳۲ کیلومتر خط ساحلی و ۱۴ بندر یکی از نقاط مهم در حوزه گردشگری دریایی است.

وی افزود: تا ظهر امروز ۳ میلیون و ۷۶۰ هزار تردد در استان ثبت شده و بیش از ۷میلیون و ۷۰۰ هزار نفرشب اقامت داشتیم. این در حالی است که ۷۸ هزار تردد توسط شناورها انجام شده و بیش از ۶۰۰ هزار خودرو از طریق شناورها جابجا شده اند.

دوستی ادامه داد: روزانه ۲۱۸ پرواز از فرودگاه های استان انجام شده است که فرودگاه کیش بیشترین تعداد پروازها را داشته است. در همین حال خوشبختانه اولین گروه گردشگران از جزیره ابوموسی بازدید کردند.

تامین زیرساخت های حمل و نقل در سیستان و بلوچستان

منصور بیجار معاون استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه از طریق ویدئو کنفرانس گفت: برپایی سیاه چادرهای عشایری، نصب تابلوهای راهنمای گردشگری، برپایی شب های فرهنگی، برگزاری پویش هایی با هدف کاهش تصادفات جاده ای، معرفی روستاهای هدف گردشگری و … از مهمترین اقدامات ستاد خدمات سفر استان در نوروز ۱۴۰۲ است.

وی افزود: متاسفانه در نوروز امسال ۷۲ نفر بر اثر تصادفات جان خود را از دست دادند که مهمترین علت این تصادف ها به زیرساخت های جاده ای در استان باز می گردد.

بیجار در ادامه با اشاره به تامین زیرساخت های حمل و نقل در استان گفت: یکی از مهمترین پروژه هایی که در استان دنبال می شود، پروژه احداث راه آهن خاش _ زاهدان است که تکمیل این پروژه همت و نگاه ویژه دولت را می طلبد.

اسکان ۳۲۳ هزار نفر در استان کرمانشاه

معاون استاندار کرمانشاه نیز در این نشست ویدئوکنفرانسی گفت: به منظور رفاه حال گردشگران و برنامه ریزی هرچه بهتر برای آنان بیش از ۷۰ جلسه ستاد خدمات سفر در سطح استان انجام شده است.

وی گفت: بیش از ۳۲۳ هزار نفر در استان کرمانشاه اسکان داشتیم و در همین حال بیش از ۱۱ میلیون تردد در سطح استان داشتیم که نسبت به مدت مشابه ۱۲ درصد رشد را نشان می دهد.

۴ هزار ماموریت هلال احمر در نوروز ۱۴۰۲

درخشان نماینده جمعیت هلال احمر در ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر نیز در این نشست گفت: ۱۹۶۵ پایگاه جمعیت هلال احمر با ظرفیت ۶۹ هزار نیروی داوطلب و کادر در ایام نوروز به ارائه خدمات پرداختند.

وی افزود: در مجموع حدود ۴ هزار ماموریت از سوی نیروهای جمعیت هلال احمر در نوروز ۱۴۰۲ انجام شده که بیشترین خدمات ما به استان های مازندران، خوزستان، فارس و کرمان بوده است.

انجام ۹۳ هزار بازرسی توسط تعزیرات حکومتی

لشکری نماینده سازمان تعزیرات حکومتی نیز در این نشست گفت: از ۸ اسفند گشت های نظارتی ما فعال شده و تا امروز ۱۴هزار گشت انجام شده که بیش از ۹۳ هزار مورد بازرسی صورت گرفته است. این درحالی است که در حوزه کالا و خدمات بیش از ۱۹ هزار پرونده به این سازمان ارسال شده است.

تشکیل قرارگاه رسانه ای فضای مجازی در تمام استان ها

لطفی نماینده سازمان صدا و سیما نیز گفت: قرارگاه رسانه ای فضای مجازی در تمام استان ها تشکیل شده است. با توجه به تقارن ماه مبارک رمضان و نوروز به عنوان یاردوازدهم دستگاه ها در نوروز در کنار سایر دستگاه ها بودیم و سعی کردیم با ارائه مطالب آموزشی و اطلاع رسانی به کاهش تصادفات کمک کنیم.

رشد ۴۶ درصدی مراجعه به مراکز درمانی

علی شریفان نماینده اورژانس با اشاره به رشد ۴۶ درصدی مراجعه به مراکز درمانی، افزود: ۴میلیون و ۴۰۰ هزار نفر طی ایام نوروز ۱۴۰۲ به مراکز درمانی مراجعه کردند و با رشد ۱۱ درصدی ۱۶۰ هزار مورد عمل جراحی صورت گرفت.

وی با اشاره به حضور متخصصان در بیمارستان ها و استقرار تیم های بهداشتی در پایانه ها به منظور مقابله با بیماری های واگیردار ادامه داد: ۳۹۶غربالگری و بررسی توسط تیم های بهداشتی در این ایام انجام شد و ۴۱ هزار واکسن اضطراری تزریق شد. ۹۲۰ هزار بازرسی از اصناف انجام و ۲۰ هزار و۴۰۰ مورد به مراجعه قضایی معرفی شد.

شریفان با اشاره به رشد ۱۵ درصدی ماموریت های اورژانس افزود: یک میلیون تماس با ۱۱۵ انجام شد که۲۹۶ هزار مورد آن به ماموریت ختم شد و ماموریت های ترافیکی با رشد ده درصدی ۵۳ هزار و ۴۷۰ مورد بود.

کاهش ۱۱ درصدی مسمومیت با گاز مونوکسید کربن، کاهش ۴۰ درصدی غرق شدگی، هزار و ۴۷۳ مورد احیای موفق و بازگشت به زندگی، ۳۲۰ زایمان داخل آمبولانس از دیگر نکات مورد اشاره او بود.

1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *