• info@hipotrip.ir
  • ایران - مشهد

از برپایی چادر در معابر رودخانه ها خودداری کنید

در ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر مطرح شد: از برپایی چادر در معابر رودخانه ها خودداری کنید

از برپایی چادر در معابر رودخانه ها خودداری کنید

هم رسانی

  • فیسبوک
  • لینکداین
  • توئیتر

خبرگزاری مهر مسافران نوروزی در کنار یک پارک چادر زده اند

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور تاکید کرد: از ظرفیت بهیاری ها و هلال احمر برای فراهم کردن لوازم گرمایشی اسکان های اضطراری در ورودی شهرها استفاده و به صورت جدی از احداث چادر در معابر رودخانه ها جلوگیری شود.

به گزارش «دنیای سفر»، نشست وبیناری هماهنگی با استان ها به منظور گزارش وضعیت و ارائه راهکارها و تمهیدات مناسب برای ارتقای سطح کیفی خدمت رسانی به مسافران نوروزی با حضور علی اصغر شالبافیان رئیس ستادمرکزی هماهنگی خدمات سفر، سیدمصطفی فاطمی دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، برخی نمایندگان دستگاه های عضو و دبیران ستاد اجرایی خدمات سفر استانی امروز -چهارشنبه دوم فروردین ماه ۱۴۰۲ -در سالن خلیج فارس معاونت گردشگری برگزار شد.

از ازدحام در اسکله ها جلوگیری شود

علی اصغر شالبافیان با اشاره به ریزش تونل کندوان بر تمهیدات لازم برای خدمات رسانی به مسافران این محور و هماهنگی بین استان های درگیر در این مسیر از جمله البرز، مازندران، سمنان، تهران، گیلان و گلستان تاکید کرد.

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور در ارتباط با استان های مکمل به ایجاد شرایط اقامتی و میزبانی، اطلاع رسانی درباره محل اسکان های اضطراری در ورودی شهرها اشاره کرد و افزود: باید از ظرفیت بهیاری ها و هلال احمر برای فراهم کردن لوازم گرمایشی اسکان های اضطراری در ورودی شهرها استفاده و به صورت جدی از احداث چادر در معابر رودخانه ها جلوگیری شود.

تامین ایمنی و سلامتی گردشگران رسالت ما است

وی درباره استان های دارای محور دریایی گفت: استان های خوزستان، بوشهر و هرمزگان مطابق شرایط آب و هوایی به مسافران اطلاع رسانی کنند تا از ازدحام و ایجاد چالش در اسکله ها جلوگیری شود. همچنین گشت های دریایی باید رویکرد احتیاطی را مدنظر قرار دهند.

شالبافیان بر هماهنگی بین استان ها تاکید کرد و افزود: این روزها اوج هماهنگی است و جلسات ستاد اجرایی خدمات سفر کشور با حضور نمایندگان دستگاه ها و با اتخاذ تمهیدات احتیاطی تشکیل می شود.

اسکان اضطراری در اکثر استان ها و شهرها آغاز شده است

سید مصطفی فاطمی در این نشست به وضعیت آب وهوایی کشور اشاره کرد و افزود: به دلیل بارندگی در اکثر نقاط کشور، بسیاری از استان ها و شهرها خدمات اسکان اضطراری مسافران را آغاز کرده اند. استان فارس با بیش از یک هزار مدرسه ای را که آموزش و پرورش استان در اختیار گذشته، رتبه نخست اسکان اضطراری را به خود اختصاص داده است.

دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور با اشاره به سه مورد غرق شدگی و یک مورد فوتی در استان بوشهر و مواج بودن دریا بر هماهنگی و جلسه فوری با سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد و افزود: به منظور کاهش تصادفات جاده ای باید هماهنگی با پلیس برای نصب بنر و اطلاع رسانی نقاط پرخطر انجام شود.

بخش «ثبت شکایات» در سامانه 09629 / سامانه ملی سفر

امید شریفی مدیر روابط عمومی کانون جهان گردی و اتومبیل رانی با اشاره به آمار تماس ها با سامانه ۰۹۶۲۹، افزود: تاکنون به بیش از ۷ هزار ۱۰۰ مورد تماس به صورت سه شیفت پاسخ داده شده است و استان تهران با ۵۴ مورد بیشترین آمار شکایت ها را داشته است. استان خراسان رضوی با ۱۸ مورد، اصفهان ۱۳ مورد و یزد ۱۲ مورد نیز به ترتیب بیشترین تعداد شکایت ها را داشته اند.

اماکن اقامتی و پس از آن دفاتر خدمات مسافرتی و پایانه های مسافری دارای بیشترین تعداد شکایت بوده اند.

شریفی با اشاره به اینکه بیش از ۸ هزار خدمت امدادی توسط هزار و ۴۶۹ ناوگان امدادی ارائه شده است، افزود: بیش از یک هزار و 700 نیرو در تمامی محورهای مواصلاتی آماده خدمات رسانی هستند.

مازندران، گلستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، البرز، کرمان، خوزستان، فارس، کرمانشاه، آذربایجان غربی، بوشهر، یزد استان هایی بودند که در این جلسه به ارائه گزارش پرداختند.

1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *