• info@hipotrip.ir
  • ایران - مشهد

اسامی پربازدیدترین اماکن تاریخی اعلام شد

اسامی پربازدیدترین اماکن تاریخی اعلام شد

اسامی پربازدیدترین اماکن تاریخی اعلام شد

هم رسانی

  • فیسبوک
  • لینکداین
  • توئیتر

محمدرضا دهداری بازدید مسافران نوروزی از تخت جمشید

قائم مقام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اعلام آمار بازدید از موزه ها و محوطه های تاریخی، پربازدیدترین اماکن تاریخی تا دوم فروردین ماه ۱۴۰۲ را معرفی کرد.

به گزارش «دنیای سفر»، علی دارابی گفت: بیش از ٢ میلیون نفر از ٢٨ اسفند تا دوم فروردین ماه ١۴٠٢ از بناهای تاریخی، موزه ها و پایگاه های میراث ملی و جهانی بازدید کرده اند و استان های فارس، اصفهان و تهران به ترتیب مقاصد نخست بازدیدکنندگان بوده اند.

معاون وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: حافظیه، تخت جمشید، سعدیه، ارگ کریم خانی و پاسارگاد در شیراز، باغ فین کاشان، کاخ موزه چهلستون و عمارت عالی قاپو در اصفهان، مجموعه تاریخی و فرهنگی سعدآباد، کاخ گلستان و مجموعه تاریخی فرهنگی نیاوران در تهران و آرامگاه فردوسی در توس در خراسان رضوی، تا کنون پربازدیدترین مکان ها و بناهای تاریخی بوده اند که مردم در این چهار روز از آن ها بیشترین بازدید را داشته اند.

این درحالی است که ازدحام جمعیت در برخی از این اماکن تاریخی، بدون درنظر گرفتن ظرفیت تحمل، حادثه ساز شده است. شکسته شدن شیشه محافظ مزار حافظ در شیراز، از جمله حوادث واکنش برانگیزی بود که به دنبال ازدحام بیش از حدِ تحملِ این مکان تاریخی، اتفاق افتاد. کارشناسان میراث فرهنگی بارها درباره کنترل جمعیت در اماکن تاریخی به ویژه در تعطیلات نوروز، با توجه به تعداد اندک نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی و نگهبان ها و پرهیز از تاکید صرف بر افزایش آمار بازدیدها، هشدار داده اند.

1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *