• info@hipotrip.ir
  • ایران - مشهد

بادامکی: پخش شدن بحثی که هنوز سندیت ندارد تعجب برانگیز است!/ قسم می خورم همین الان هیات فوتبال مشهد را تحویل بدهم

بادامکی: پخش شدن بحثی که هنوز سندیت ندارد تعجب برانگیز است!/ قسم می خورم همین الان هیات فوتبال مشهد را تحویل بدهم

رئیس هیات فوتبال مشهد گفت: تعجب می‌کنم بحثی را که هنوز سندیت آن مشخص نشده به این سرعت پخش کرده و برای فوتبال خراسان هزینه درست می‌کنند.

بادامکی: پخش شدن بحثی که هنوز سندیت ندارد تعجب برانگیز است!/ قسم می خورم همین الان هیات فوتبال مشهد را تحویل بدهم

حسین بادامکی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره مباحث مطرح شده نسبت به تخلف یک مدرسه فوتبال بدون مجوز در مشهد، اظهار داشت: مجوز کمیسیون ماده 5 برای فعالیت یک باشگاه را هیات فوتبال شهر یا استان صادر نمی‌کنند بلکه اداره کل این مجوز را صادر می‌کند. هر شخصی که می‌خواهد به عنوان یک تیم یا باشگاه فعالیت ورزشی داشته باشد، باید مراحلی را بگذارند. اولین مرحله این است که یک مکانی را به عنوان دفتر در نظر بگیرد که اماکن و یک نفر نماینده اداره ورزش و جوانان آن را بازدید خواهد کرد.

وی افزود: در ادامه باید یک نفر دارای مدرک را به عنوان مربی معرفی کند. حتی از افراد فعال در باشگاه انگشت نگاری می‌کنند و آن‌ها باید گواهی عدم سوء پیشینه بیاورند. پس از تایید تمام مراحل، مجوز کمیسیون ماده 5 صادر خواهد شد. هنوز نمی‌توان به صورت قطعی گفت کدام تیم دچار چنین تخلفی شده زیرا هیچ بحثی به ما ارائه نشده است. فردی که چنین شکایتی دارد باید ابتدا به هیات فوتبال مشهد مراجعه کند. ظاهرا فردی همراه با یکی از خانواده‌ها به هیات فوتبال آمده و ما هم به او گفتیم هر سند و مدرکی دارند، بیاورند و شکایت کتبی کنند.

رئیس هیات فوتبال مشهد تصریح کرد: باید شکایت مکتوب در هیات فوتبال ثبت شود و این بحث را از طریق کمیته اخلاق هیات پیگیری کنند. ولی تاکنون چنین شکایت رسمی‌ای در هیات فوتبال مشهد ثبت نشده که بتوانیم آن را پیگیری کنیم. مورد دومی که در این مسئله وجود دارد این است از آقایانی که به هر شکلی می‌خواهند خودشان را مطرح کنند، تعجب می‌کنم. اینکه به صرف مشکل شخصی با رئیس و دبیر هیات خراسان رضوی یا مشهد، بخواهند کاری انجام بدهند درست نیست. شاهد هستید با مطرح شدن این اتفاق هجمه و بدبینی زیادی در مشهد راه افتاده و فوتبال زیر سوال رفته است. شخص زیر سوال نرفته است.

بادامکی اضافه کرد: همانگونه که برای آبروی خود ارزش قائل هستیم، باید برای آبروی مردم هم ارزش قائل شویم. وقتی سند رسمی درباره این شکایت نداریم، نمی‌توانیم کاری انجام بدهیم. مورد سوم مربوط به استنباط شخصی خودم است. اگر باشگاهی که بحث آن مطرح شده همان باشگاهی باشد که مدنظر من هم است، باید بگویم مشکل داخلی و مالکیتی دارد. یک فردی مدعی شده تمام این باشگاه برای من است و فرد دیگری هم چنین ادعایی دارد. به خاطر این مسائل آن‌ها با هم به اختلاف خورده‌اند. البته نمی‌توانم دقیق بگویم باشگاه مدنظر من همان است که درمورد آن بحث می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تعجب می‌کنم بحثی را که هنوز سندیت آن مشخص نشده به این سرعت پخش کرده و برای فوتبال خراسان هزینه درست می‌کنند. مگر چه چیزی برای فوتبال این استان مانده که بخواهیم درمورد این مسائل هم بحث کنیم و با زیر سوال بردن خودمان در ایران و حتی خارج از کشور، انگشت‌نما شویم. می‌گویم حتی اگر این اتفاق افتاده باشد باید با متخلفان به شکلی قانونی برخورد کرده و ماجرا را تمام کنند.

رئیس هیات فوتبال مشهد درخصوص اینکه ظاهرا مادر یکی از نونهالان مرتبط به این پرونده مدعی شده به دلیل اینکه باشگاه در رده‌های مختلف فعالیت کرده به آن اعتماد کرد‌ه‌اند اما در ادامه متوجه شده‌اند این باشگاه مجوز فعالیت ندارد، توضیح داد: برخی باشگاه‌های مشهد تا سال گذشته مجوز نداشتند. از ابتدای امسال سخت‌گیری کرده و گفتیم باشگاه‌های بدون مجوز، حق شرکت در مسابقات را ندارند. خیلی از باشگاه‌ها هم وارد پروسه اداری ثبت و دریافت مجوز شدند. این باشگاه‌ها به دلیل در حال اقدام بودن صدور مجوز ماده 5 خود، در مسابقات شرکت کردند.

بادامکی ادامه داد: شاید در سال‌های قبل برخی باشگاه‌ها مجوز نداشتند اما از امسال این اتفاق نیفتاد. بیشتر باشگاه‌ها مجوز ماده 5 را در اختیار دارند و برخی نیز صدور مجوزشان در حال اقدام است. ما مجوز نمی دهیم اما اداره کل در صورت اثبات تخلف، قطعا نباید برای این فرد یا افرادی که با این باشگاه همکاری می کنند، مجوز صادر کند.

وی افزود: متاسفانه مقداری هم این بحث به سمت اختلافات شخصی رفته است. یک نفر به صورت مثال با حسین بادامکی مشکل دارد اما مسائلی را به او می‌چسباند که بیشتر از ضربه خوردن به شخص، به فوتبال ضربه می‌خورد. همه چیز در فوتبال و ورزش مشهد مشکل دارد. به فرض اگر این شکایت در اداره کل ثبت شده که طبق پیگیری‌های من تاکنون ثبت نشده، چگونه خبرنگاری که بیرون از اداره کل است، این موضوع را استوری و منتشر می‌کند؟ این نشان می‌دهد خود اداره کل هم دوست دارد بحث در این سطح پخش شود. اگر شکایت ثبت شده تا زمان به اثبات نرسیدن موضوع و در دست داشتن سند و مدرک، نباید آن را رسانه‌ای کرد.

رئیس هیات فوتبال مشهد تصریح کرد: برخی‌ دوست دارند یک نفر یا یک مجموعه را خراب کنند و دست به هر کاری می‌زنند. شفاف بگویم تا برگزاری انتخابات هیات فوتبال استان، 5-6 ماه زمان باقی مانده است. به نظر من اگر اداره کل گزینه‌ای برای ریاست هیات فوتبال خراسان رضوی دارد، در زمان مناسب روی گزینه‌اش کار کند. هرکسی دوست دارد در انتخابات هیات شرکت کند اما اینکه مدام دنبال خراب کردن یک نفر باشیم، درست نیست. شاید رئیس فعلی هیات هم هزار ایراد دارد اما در حال حاضر که عهده‌دار این مسئولیت است. در آستانه انتخابات از راه سالم وارد شوید و اگر برنده شدید، نوش‌جانتان. قرآن را قسم می‌خورم که همین الان حاضر هستم هیات فوتبال مشهد را به آقایان بدهم و بروم.

بادامکی اضافه کرد: جای اینکه دوستان به فوتبال مشهد کمک کرده، عصای دست ما باشند، مشورت بدهند و اگر اشتباهی می‌کنیم، راه را به ما نشان بدهند، خودشان برای ما چالش درست می‌کنند. دلیل این کار چیست؟ ورزش استان به حدی ایراد دارد که فوتبال مورد صدم‌اش است. هرچند فوتبال در دید و راه خوبی برای دیده شدن است اما کارهای خیلی بهتری می‌توانید برای آن انجام بدهید. دلیلی ندارد مدام با این کارها بخواهید خود را نشان بدهید و خود را به رسانه‌ها بیاورید.

وی ادامه داد: برخی افراد دوست دارند حتی با دید منفی در رسانه‌ها باشند. با برخی اقدامات در زمین دشمن‌های این مملکت بازی نکنید. آقایان اگر دنبال سمتی هستید، 5 ماه صبر کنید و اگر در انتخابات رای آوردید، به عنوان رئیس به هیات بیایید. ما هم قطعا به شما تبریک می‌گوییم اما اینکه هر روز یک برنامه بچییند، ضررش را جامعه فوتبال استان می‌برد. شاید یک روز به اصولی، حیدری، بادامکی و سایر افراد هیات فوتبال بد و بیراه بگویند اما فوتبال ضربه می‌زند.

بازیکن اسبق پرسپولیس گفت: همانگونه که در سقوط شهر خودرو چنین اتفاقی افتاد و فوتبالی‌ها ضرر کردند. چند جوان استان می‌خواهند در لیگ برتر بازی کنند اما اکنون خراسان رضوی نماینده ندارد. آیا فقط هیات فوتبال مقصر این اتفاق بود؟ هیات باید به دنبال پول برای تیم لیگ برتری باشد یا اگر کسی در جای دیگری تخلف کرده است، من باید تاوانش را پس بدهم؟ وظیفه مدیر و مسئول چیست؟ یک بار شده با کارخانه یا برندی مذاکره کرده و او را به سرمایه گذاری در ورزش تشویق کنید؟ این همه می‌گویند خراسان رضوی صنایع دارد و کلانشهر است اما چه استفاده‌ای از این موضوع کردید؟

بادامکی افزود: هیات فوتبال هیچ چیز از خودش ندارد. چگونه می‌خواهد برای یک تیم لیگ برتری هزینه کند؟ اصلا کدام هیات فوتبال در ایران یا جهان، تیمداری می‌کند؟ وظیفه هیات فقط کمک و حمایت از تیم فوتبال استان و شهر است اما قرار نیست تیمداری کند. همیشه سعی داریم هیات فوتبال را مقصر جلوه بدهیم و بگوییم خودمان هیچ کاره هستیم. در هر اتفاقی همه از بالا تا پایین مقصر هستند. چگونه وقتی شهرخودرو به آسیا رفت، همه استان پای کار بودند و همه در این موفقیت سهم داشتند اما وقتی نابود شد، فقط هیات مقصر بود؟ نمی‌شود که بیرون بنشینیم و فقط به عوامل و نفرات خود بگوییم این را بزنید تا هیات فوتبال کوبیده شود.

وی عنوان کرد: سال 60 مثلا جمعیت مشهد 500 هزار نفر بوده و ما 2 زمین فوتبال داشتیم. اکنون که جمعیت به چهار میلیون نفر رسیده نیز باز هم همان 2 زمین را داریم؟ برای این فوتبال چه کاری انجام داده‌ایم؟. یک آجر روی هم گذاشته و یک استادیوم برای این شهر ساخته‌ایم؟ کاری برای فوتبال و ورزش نکرده‌ایم. در این استان هیچکس نمی‌تواند طلبکار باشد. هرکسی کاری کرده وظیفه‌اش را انجام داده و دین خودش را به جوان‌های شهر ادا کرده است. هرکسی هم کاری نکرده باید نزد وجدان خود پاسخگو باشد.به آخرت اعتقاد داریم باید در آن دنیا جواب بدهیم.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *