• info@hipotrip.ir
  • ایران - مشهد

بررسی چهار مقصد سفرهای آخر هفته

بررسی چهار مقصد سفرهای آخر هفته

بررسی چهار مقصد سفرهای آخر هفته

هم رسانی

  • فیسبوک
  • لینکداین
  • توئیتر

دنیای سفر تور کویر | تور گزدشگری | تور مسافرتی در کویر

با بررسی تورها و اقامتگاه های مقاصد گردشگری محبوب، هزینه یک خانواده سه نفره را محاسبه کرده ایم.

به گزارش «دنیای سفر» سه تعطیلی مناسبتی بهمن ماه آن هم در روزهای شنبه باعث شده برخی به دنبال تدارک یک سفر دو تا سه روزه باشند. در چنین تعطیلاتی مشابه سایر تعطیلات چند شهر اصفهان، شیراز، یزد و مشهد جزو مقاصد پرطرفدار هستند و بسیاری درصددند یا با وسیله نقلیه یا از طریق تور به این شهرها سفر کنند. «دنیای اقتصاد» تلاش کرده است با بررسی تورها و اقامتگاه های این مقاصد گردشگری هزینه یک خانواده سه نفره را محاسبه کند.

تورهای بهمن با چه قیمتی؟

اگر یک خانواده سه نفره قصد داشته باشد از طریق زمینی با تور به شیراز سفر کند، برای هتل دو ستاره باید به ازای هر نفر لااقل یک میلیون و ۸۵۰ هزار تومان بپردازد، این رقم برای هتل های سه ستاره به ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان می رسد و با یک درجه ارتقا برای هتل های چهار ستاره به ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان افزایش می یابد. تور زمینی به یک هتل پنج ستاره شیراز به ازای هر نفر و دو شب و سه روز عدد ۴ میلیون تومان است. اگر به جای سفر زمینی، سفر هوایی جایگزین شود، تور افزایش قیمتی بین ۷۰۰ هزار تا یک میلیون تومان خواهد داشت و به این ترتیب برای هر کدام از این قیمت ها باید این رقم ها را به اعداد گفته شده اضافه کرد.

تور مشهد

مشهد یکی از مقاصد اصلی سفر برای ایرانی هاست. دو تعطیلی بهمن ماه مناسبت مذهبی دارد که شامل روز پدر و عید مبعث است. در همین رابطه، طبیعی است بسیاری بخواهند این دو روز را در مشهد بگذرانند. آنها که قصد دارند از تهران با تور به این شهر سفر کنند، چنانچه مبدأ سفرشان تهران و همان دو شب و سه روز مدنظرشان باشد باید به ازای هر نفر سفر زمینی برای هتل دو ستاره ۹۰۰ هزار تومان، در هتل سه ستاره یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، چهار ستاره، یک میلیون و ۶۸۵ هزار تومان و برای هتل پنج ستاره ۳ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان بپردازند.

اگر به جای سفر زمینی به مشهد که از تهران بیش از ۱۰ ساعت زمان نیاز دارد، توریست های زیارتی و مذهبی قصد سفر هوایی داشته باشند این رقم برای هتل دو ستاره به ازای هر نفر ۲ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان، هتل سه ستاره ۳میلیون تومان، هتل چهارستاره ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و برای هتل پنج ستاره ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

تور اصفهان

اصفهان یکی از مقاصد اصلی سفر ایرانی هاست. فرقی نمی کند عید نوروز باشد یا تعطیلات دیگر. این شهر نمادی از روزگار شکوه کشورمان است و وجود و حضور انواع و اقسام ابنیه و آثار تاریخی باعث شده، نه تنها توریست های خارجی بلکه گردشگران داخلی نیز به آن اقبال فراوان نشان دهند. تورهایی که برای اصفهان وجود دارند برای هتل دو ستاره به ازای هر نفر برای تور زمینی یک میلیون و 200 هزار تومان، برای هتل سه ستاره یک میلیون و 400 هزار تومان ، هتل چهار ستاره یک میلیون و 700 هزار تومان و برای هتل پنج ستاره 2 میلیون و 300 هزار تومان است. این عدد برای تور هوایی به ازای هر نفر یک میلیون تومان افزایش می یابد و البته با توجه به برخی امکانات هتل ها با وجود ستاره یکسان گاهی شاهد بالا رفتن 700 هزار تومانی نرخ هستیم. به عنوان مثال در هتل پنج ستاره تور زمینی ممکن است عدد آن 3 میلیون تومان به جای 2 میلیون و 300 هزار تومان باشد.

تور یزد

یزد به عنوان دیگر مقصد پرطرفدار توریست ها تورهای زمینی اش برای هتل سه ستاره از یک میلیون و 200 هزار تومان از مبدأ تهران و به ازای دو شب و سه روز برای هر نفر شروع می شود. این رقم برای هتل چهار ستاره یک میلیون و 800 هزار تومان و برای هتل پنج ستاره 2 میلیون و 500 هزار تومان است. نگاهی به این ارقام نشان می دهد در کمترین حالت برای یک تور شیراز زمینی برای حمل ونقل و اقامت در هتل یک خانواده سه نفره باید 6 میلیون تومان پرداخت کند که این عدد برای تور هوایی نزدیک به 9 میلیون تومان خواهد بود. برای تور مشهد این عدد در حداقلی ترین وضعیت 3 میلیون برای تور زمینی و نزدیک به 8 میلیون تومان برای تور هوایی است. کمترین میزان هزینه تور اصفهان برای یک خانواده سه نفره 4 میلیون تومان از راه زمینی و7میلیون تومان برای تور هوایی است. در یزد عددها تقریبا مشابه اصفهان است.

تور شیراز

برخی خانواده ها گاه برای کاهش هزینه و زمانی برای داشتن یک فضای خصوصی تصمیم می گیرند با ماشین سواری شخصی خود سفر کنند. اگر فرض بگیریم این خانواده سه نفره به جای هتل، تصمیم به اقامت در اقامتگاه بوم گردی بگیرد، آنگاه برای دو شب اقامت در یک اتاق سه تخته هزینه اش در اصفهان بین یک میلیون و 200 تا 4 میلیون و 200 هزار تومان خواهد بود. این عدد در شیراز بین یک میلیون و 800 هزار تومان تا 7 میلیون تومان در نوسان است. یک خانواده سه نفره در یزد نیز هزینه اقامتش در اقامتگاه برای دو شب بین یک میلیون و 200 هزار تا 3 میلیون تومان متغیر است.

نگاهی به این ارقام نشان می دهد اگر در یک خانواده سه نفره تنها یک نفر شاغل باشد و حقوقش به 10 میلیون تومان برسد، برای یک سفر دو روزه داخلی به این مقاصد با ماشین شخصی تنها برای اقامت باید بین یک میلیون تا یک میلیون و 800 هزار تومان هزینه کند. این عدد را اگر به هزینه های خوراک و خرید سوغات و… بخواهیم اضافه کنیم این عدد حداقل به 4 میلیون تومان می رسد که تقریبا نیمی از درآمد این خانواده فرضی را شامل می شود. در حالی که هزینه های زندگی بنا به آمار منتشر شده با افزایش قابل توجهی مواجه است، باید منتظر ماند و دید وعده متولی گردشگری برای سفر ارزان با چه سیاستی محقق خواهد شد.

1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *