• info@hipotrip.ir
  • ایران - مشهد

دلایل لغو میهمانی پرسپولیس در آزادی/ لزوم ورود سازمان لیگ به غائله پیکان و استقلال

دلایل لغو میهمانی پرسپولیس در آزادی/ لزوم ورود سازمان لیگ به غائله پیکان و استقلال

میزبانی ورزشگاه آزادی از بازی پیکان و پرسپولیس به دلایلی منتفی است‌.

دلایل لغو میهمانی پرسپولیس در آزادی/ لزوم ورود سازمان لیگ به غائله پیکان و استقلال

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، تیم فوتبال پیکان از ساعت ۱۸ روز ۱۶ اردیبهشت در چارچوب دیدارهای هفته بیست و هشتم لیگ برتر میزبان پرسپولیس صدرنشین است.

محل برگزاری این مسابقه در روزهای اخیر به یک سوژه بحث‌برانگیز تبدیل شده است و در شرایطی که امیر صادقی‌پناه، مدیر رسانه‌ای پیکان ۲ روز قبل در گفت و گو با خبرگزاری فارس اعلام کرد ما درخواست دادیم و نامه‌نگاری‌های لازم را انجام دادیم تا طبق روال دیدارهای گذشته این بازی در ورزشگاه انقلاب کرج برگزار شود اما این موضوع بستگی به تصمیم شورای تامین استان البرز دارد. اگر موافقت کنند بسیار مشتاق هستیم در کرج بازی کنیم در غیر این صورت بازی در ورزشگاه پاس قوامین(دستگردی) انجام می‌شود‌. تیم ما از حق میزبانی خود کوتاه نمی‌آید و به همین دلیل با وجود برخی درخواست‌ها، حاضر نیستیم در ورزشگاه آزادی به زمین برویم.

با این وجود ابراهیم شکوری، قائم مقام باشگاه پیکان روز گذشته در مصاحبه‌ای عنوان کرد: طبق برنامه، دیدارهای خانگی پیکان در ورزشگاه انقلاب کرج برگزار می‌شود ولی در خصوص دیدار با پرسپولیس، منتظر تصمیم نهادهای ذیربط و مرتبط هستیم. همین اتفاق برای بازی با استقلال هم رقم خورد و در نهایت اعلام شد باید در ورزشگاه پاس قوامین به میدان برویم. حتی اگر سازمان لیگ و مسئولان مربوطه تایید کنند، مشکلی برای بازی با پرسپولیس در ورزشگاه آزادی نداریم.

این صحبت‌های شکوری با اعتراض مسئولان باشگاه استقلال مواجه شد و آن‌ها اعتقاد دارند با توجه به شرایط حساس جدول، میزبانی پیکان از پرسپولیس سبب تضییع حقوق سایر تیم‌های مدعی خواهد شد.

نام ورزشگاه آزادی در شرایطی به عنوان گزینه میزبانی خودروسازان از پرسپولیس مطرح شده که یک روز پیش از بازی ۲ تیم، دیدار استقلال مقابل صنعت‌نفت آبادان در آن برگزار خواهد شد. از سوی دیگر، این‌طور به نظر می‌رسد باشگاه پیکان امکان پرداخت هزینه حدود ۸۰۰ میلیون تومانی اجاره ورزشگاه آزادی برای برگزاری بازی را هم ندارد. به معنای دیگر، باشگاه پرسپولیس باید پا پیش بگذارد و بابت میزبانی پیکان، هزینه کند آن هم در شرایطی که مبلغ بلیت‌فروشی بازی، یک‌راست به جیب پیکان می‌رود.

حتی عنوان شده بود پیکان به خاطر هزینه بالای اجاره استادیوم دستگردی تهران برای برگزاری بازی، تصمیم گرفت ورزشگاه انقلاب کرج را به عنوان میزبان رقابت‌های خانگی انتخاب کند، ورزشگاهی که اجاره آن حدود ۱۲۰ میلیون تومان آب می‌خورد؛ چیزی نزدیک به نصف اجاره ورزشگاه پاس قوامین‌.

در این وضعیت باشگاه خودروساز تهرانی با ارسال نامه‌ای به سازمان لیگ اعلام کرده است می‌تواند در کرج میزبان پرسپولیس باشد اما بسیار بعید به نظر می‌رسد با توجه به شرایط خاص ورزشگاه انقلاب، مسئولان استان البرز با برگزاری دیدار فوق‌العاده حساس پیکان با شاگردان یحیی گل‌محمدی در این استادیوم، حتی بدون حضور تماشاگران موافقت کنند و به همین دلیل استادیوم دستگردی به عنوان اصلی‌ترین محل برگزاری این بازی مطرح خواهد بود‌‌.

البته اگر بازی در استادیوم دستگردی برگزار شود، با توجه شرایط جغرافیایی، امکان حضور تماشاگران وجود ندارد.

در چنین شرایطی انتظار می‌رود سازمان لیگ با در نظر گرفتن جمیع جهات، تکلیف این مسابقه را مشخص کرده و با کنار گذاشتن انفعال فعلی، محل برگزاری بازی پیکان و پرسپولیس را تعیین کند. جنگی که بین پیکان و استقلال راه افتاده، بر سر مساله‌ایست که فقط سازمان لیگ توانایی اظهارنظر در موردش را دارد. آنها باید فورا ورزشگاه محل برگزاری بازی را تعیین کنند تا غائله ختم شود.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *