• info@hipotrip.ir
  • ایران - مشهد

طرح وزارت گردشگری برای لغو روادید با ۵۰ کشور

در حاشیه جلسه هیأت دولت؛ طرح وزارت گردشگری برای لغو روادید با ۵۰ کشور

طرح وزارت گردشگری برای لغو روادید با ۵۰ کشور

هم رسانی

  • فیسبوک
  • لینکداین
  • توئیتر

پیام ثانی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری با تشریح طرح این وزارتخانه برای لغو روادید یک طرفه با ۵۰ کشور گفت: لغو یک طرفه روادید از لحاظ پروتکل های دیپلماتیک و سیاسی مشکلاتی دارد اما من به عنوان مسئول گردشگردی کشور، این را مسأله نمی دانم.

به گزارش «دنیای سفر» به نقل از خبرگزاری ایرنا، «سید عزت الله ضرغامی» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران گفت: طرحی را در دست بررسی داریم که روادید ۵۰ کشور را به صورت یک طرفه لغو کنیم.

وی افزود: ما کشورهای دنیا را به پنج گروه تقسیم کردیم و معتقدیم باید یک اتحاد جمعی برای لغو روادید با تعداد زیادی از کشورها شکل بگیرد.

ضرغامی تصریح کرد: برخی معتقدند لغو یک طرفه روادید مشکلاتی را به لحاظ پروتکل های دیپلماتیک و سیاسی دارد اما من به عنوان مسئول گردشگردی کشور این را مشکل نمی دانم و نظر وزارت گردشگری بر لغو روادید است.

وی توضیح داد طرح لغو روادید با برخی کشورها، با توجه به مسائل خاص کشور در ماه های گذشته و موضوعاتی مانند اینترنت یا مسائل جاسوسی که موجب مشکلاتی در جذب گردشگر شده و همچنین لزوم برخی سختگیری ها ارئه شده است.

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری درباره حاشیه های به وجود آمده درباره تاج های سلطنتی که در موزه نگهداری می شوند، اظهار داشت: افراد وابسته به رژیم پهلوی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تا آنجا که می توانستند اموال ملت ایران را بردند و در مورد این دو تاج فضاسازی ایجاد شد که بعداً معلوم شد در کنار تاج های دیگر هستند.

ضرغامی افزود: اینگونه وسایل مثل تاج ها هویت ملی ما در سطح جهانی هستند و آنها نمی توانستند خیلی روی آن معامله کنند و بعد هم دیگر نیازی به اینها نداشتند؛ چون به اندازه کافی ثروت ملی را به یغما برده بودند.

وی ادامه داد: در روزهای منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی یکی از اقدامات خوبی که انجام شد، این بود که کارکنان متعهد بانک مرکزی یک افشاگری کردند و یک لیست چند صفحه ای را منتشر کردند که رژیم پهلوی چه پول ها و ارزهایی را از کشور خارج کرده بودند؛ رقم های بسیار درشتی بود که آنها برده بودند و آن اعلامیه کمر رژیم پهلوی را شکست.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: امروز نمونه دیگری از بلاهت آنها را مشاهده می کنیم؛ درحالی که کسی آنها را تحویل نمی گیرد و به آنها توجهی ندارد، آنها به یکدیگر وکالت می دهند و خیالشان راحت است که چه اتفاقی می افتد.

1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *