• info@hipotrip.ir
  • ایران - مشهد

لیگ برتر والیبال| طلوع‌کیان به شهداب رسید/ جدال حساس هفته در مهران

لیگ برتر والیبال| طلوع‌کیان به شهداب رسید/ جدال حساس هفته در مهران

هفته پانزدهم لیگ برتر والیبال فردا پیگیری خواهد شد و طلوع‌کیان با تیم اردکان به مصاف شهداب می‌رود و حساس‌ترین مسابقه هفته از نظر جایگاه تیم‌ها در جدول نیز در سالن مهران مشهد برگزار خواهد شد.

لیگ برتر والیبال| طلوع‌کیان به شهداب رسید/ جدال حساس هفته در مهران

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، هفته پانزدهم مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران روز چهارشنبه ١4 دی با برگزاری هفت دیدار در شهرهای گرگان، مشهد، تهران، یزد، رفسنجان، آمل و اصفهان پیگیری می‌شود.

در جذاب‌ترین مسابقه این هفته تیم ایفاسرام اردکان در سالن شاهدیه یزد به مصاف شهداب می‌رود. هدایت نماینده اردکان را علیرضا طلوع‌کیان برعهده دارد که سال گذشته سرمربی شهداب بود و با این تیم قهرمان لیگ برتر مردان شد. بنابراین جدال این مربی جوان کشور با تیم شهداب جذابت‌های خاص خود را دارد.

در دور رفت ایفاسرام سه بر دو در اردکان به پیروزی رسید و شهدابی‌ها در تلاش برای جبران این نتیجه در بازی خانگی هستند، اما نماینده اردکان هم که در هفته چهاردهم موفق به شکست قهرمان نیم فصل شد، انگیزه فراوانی برای شکست مجدد مدافع عنوان قهرمانی در این رقابت‌ها دارد. تیم شهداب با 10 برد و 26 امتیاز در رتبه دوم جدول است و ایفاسرام با هفت برد و 21 امتیاز در جایگاه هشتم قرار دارد.

از نظر رتبه‌ تیم‌ها در جدول، دیدار نیان الکترونیک خراسان برابر هورسان رامسر در هفته پانزدهم لیگ برتر مردان حساسیت بیشتری نسبت به دیگر مسابقات این هفته دارد، زیرا هورسان با هشت برد و 24 امتیاز در جایگاه پنجم و نیان با هفت برد و 22 امتیاز در رتبه هفتم جدول است. بنابراین فاتح سه امتیازی این مسابقه جایگاه بهتر جدول را به خود اختصاص خواهد داد. در این دیدار حساس به درخواست تیم هورسان رامسر برای دقت بیشتر از ویدیوچک استفاده می‌شود.

دیدار رفت دو تیم سه بر یک به سود شاگردان رحمان محمدی‌راد در تیم هورسان به پایان رسید و نماینده مشهد انگیزه فراوانی برای جبران این نتیجه در یکصدمین مسابقه لیگ برتر مردان که بازی خانگی نیان محسوب می‌شود، دارد.

سالن امام خمینی (ره) شهر گرگان میزبان سومین دیدار هفته پانزدهم لیگ برتر مردان است و تیم‌های پاس و راه‌یاب ملل به مصاف هم می‌روند. در مسابقه دور رفت پاسی‌ها سه بر دو به پیروزی رسیدند و به دنبال تکرار برتری خود مقابل حریف هستند. پاس گرگان اکنون با هشت برد و 22 امتیاز در رتبه ششم قرار دارد و نماینده مریوان با هفت برد و 18 امتیاز در جایگاه نهم جدول است.

تیم لبنیات هراز آمل قهرمان نیم فصل که همچنان با 12 برد و 34 امتیاز در صدر جدول قرار دارد، این هفته در سالن پیامبر اعظم (ص) شهر آمل میزبان شهرداری گنبد است. نماینده گنبد تنها نیمی از داشته‌های لبنیات در جدول را دارد، یعنی 6 برد و 17 امتیاز و فعلا در جایگاه یازدهم است. مسابقه دور رفت دو تیم سه بر صفر به سود لبنیات تمام شد و شاگردان بهروز عطایی در تیم آمل بعد از دو شکست متوالی برابر هورسان و ایفاسرام، در اندیشه کسب یک پیروزی هستند تا از نظر روانی و انگیرشی به دوران طلایی خود بازگردند.

پیکان پرافتخارترین تیم لیگ برتر مردان در هفته دوم دور برگشت در رفسنجان به مصاف مس می‌رود، جدالی که برای نماینده رفسنجان حکم انتقام شکست دور رفت را دارد، زیرا مسی‌ها 13 مهرماه سه بر صفر در تهران مغلوب پیکان شده بودند. شاگردان پیمان اکبری در تیم پیکان اکنون با 9 برد و 30 امتیاز در رتبه سوم جدول قرار دارند و در رفسنجان به دنبال دو رقمی کردن بردهای خود هستند. از سوی دیگر تیم مس با سه برد و 11 امتیاز در قعر جدول است و از نظر داده‌های آماری جدول شانس زیادی برابر پیکان نخواهد داشت.

گیتی‌پسند اصفهان که با 6 برد و 20 امتیاز در رتبه دهم جدول قرار دارد، این هفته میزبان شهرداری ارومیه است. نماینده ارومیه که در هفته چهاردهم از قعر جدول به رتبه دوازدهم صعود کرد، این هفته به دنبال یک برد دیگر است تا جایگاه خود را تثبیت کند، از سوی دیگر نماینده اصفهان به دنبال هفتمین برد و صعود به رتبه بهتر جدول است.

تیم‌های سایپا تهران و فولاد سیرجان ایرانیان در آخرین دیدار هفته دوم دور برگشت لیگ برتر مردان در سالن فدراسیون به مصاف یکدیگر می‌روند. نارنجی‌پوشان در این مسابقه به دنبال چهارمین برد خود هستند و فولاد سیرجان در اندیشه نهمین پیروزی. بازی رفت دو تیم نیز سه بر صفر به سود فولاد به پایان رسید و شاگردان عظیم جزیده در اندیشه جبران شکست دور رفت هستند.

برنامه کامل هفته پانزدهم لیگ برتر مردان به شرح زیر است:

گرگان، سالن امام خمینی (ره)، ساعت 15

پاس گرگان – راه‌یاب ملل مریوان

مشهد، سالن مهران، ساعت 15

نیان الکترونیک خراسان – هورسان رامسر

تهران، سالن فدراسیون، ساعت 15

سایپا تهران – فولاد سیرجان ایرانیان

رفسنجان، سالن 9 دی، ساعت 15

مس رفسنجان – پیکان تهران

آمل، سالن پیامبر اعظم (ص)، ساعت 15

لبنیات هراز آمل – شهرداری گنبد

اصفهان، سالن مخابرات، ساعت 15

گیتی‌پسند اصفهان – شهرداری ارومیه

یزد، سالن شاهدیه، ساعت 16

شهداب یزد – ایفاسرام اردکان

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *