• info@hipotrip.ir
  • ایران - مشهد

مربی تیم ملی تیروکمان: مشکلات پایه‌ای روند تمرینات را کند کرده است/ در خصوص نعمتی، سرمربی تصمیم می‌گیرد

مربی تیم ملی تیروکمان: مشکلات پایه‌ای روند تمرینات را کند کرده است/ در خصوص نعمتی، سرمربی تصمیم می‌گیرد

مربی تیم ملی تیروکمان گفت: اگر کمانداران در پایه کمی دقیق تر آموزش می دیدند امروز وضعیت بهتری را داشتیم.

مربی تیم ملی تیروکمان: مشکلات پایه‌ای روند تمرینات را کند کرده است/ در خصوص نعمتی، سرمربی تصمیم می‌گیرد

مهسا بدخشان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص وضعیت کنونی تیم‌های ملی تیروکمان کشورمان اظهار داشت: در حال حاضر ما 4 تیم ملی تیم ملی ریکرو و کامپوند در بخش آقایان و بانوان داریم که همه در حال ارتقای بحث فنی هستند و تیم ملی با توجه به ورود مربی جدید به تیم ملی برنامه ارتقا سطح کمانداران را در برنامه خود داشت که شکر خدا این اتفاق عملی شده است و ورزشکاران روز به روز درحال پیشرفت هستند.

وی در خصوص اینکه شرایط پس از حضور سرمربی کره‌ای در تیم ملی چگونه بوده است، گفت: از وقتی که هونگ وارد ایران شده،‌تمرینات بسیار منظمی را داشتیم. اوایل تمرینات کمی برای کمانداران سخت و پرفشار بود، اما در ادامه نتیجه این فشارها در تمرینات در ارتقا سطح کمانداران دیده شد و همه از این تمرینات راضی هستند و امروز مشکلی ندارند. هونگ ارتباط خوبی با ورزشکاران دارد، چون خودش در گذشته کماندار بوده است، توانسته به خوبی با کمانداران در ارتباط باشد از شوخی کردن و بالا بردن روحیه کمانداران تا افزایش دادن سطح کیفی ورزشکاران که آن ها هم به راحتی به هونگ اعتماد می‌کنند و تمرینات خود را پیش می برند.

مربی تیم ملی تیرکمان کشورمان درباره صحبت های سرمربی تیم ملی مبنی بر مشکلات پایه‌ای کمانداران عنوان کرد: ما در مسابقه ای که برگزار کردیم تا نفرات را انتخاب کنیم مشخص بود که اکثرا مشکلات فنی پایه ای داشتند. این مشکلات باید در همان رده های پایه برطرف می شد تا وقتی به مرحله حرفه ای می رسند مشکلات این چنینی را نداشته باشیم، چرا که اصلاح مشکلات در زمانی که سن بالا رفته است و ورزشکار به صورت حرفه ای کار می کند بسیار دشوار است. اگر کمانداران در پایه کمی دقیق تر آموزش می دیدند امروز وضعیت بهتری را داشتیم. ما امروز باید برای رفع مشکلات پایه‌ای وقت بگذاریم تا برطرف شوند که روند تمرینات را کمی کند می‌کند.

بدخشان در پاسخ به این سوال که هدف هونگ در تیم ملی چه چیز است، تصریح کرد: هونگ از همان ابتدا که به ایران آمد هدفش کشف کمانداران و پرورش آن‌ها بوده است.ببینید وقتی تیم ملی پشتوانه قوی را داشته باشد می توانیم در آینده هم برای مسابقات نفرات بهتر را انتخاب کنیم و یا در صورت اتفاقاتی که ممکن است رخ بدهد نفرات خوبی را جایگزین کنیم. حفظ کمانداران برتر و کشف کمانداران جدید و با استعداد باعث خواهد شد تا در آینده ما از نظر پشتوانه دچار مشکل نباشیم و بتوانیم به راحتی در مسابقات حضور پیدا کنیم. امیدوارم بتوانیم در مسابقات تایوان که کاپ آسیا است و سال آینده که بازی های آسیایی و انتخابی المپیک را پیش رو داشته باشیم نتیجه دلخواه خودمان را بگیریم.

وی در خصوص اینکه کمانداران در این مدت چقدر پیشرفت داشته‌اند، گفت: من به صورت کلی در این خصوص باید به شما بگویم که کمانداران از زمان ورود مربی جدید تا به امروز شاهد افزایش رکورد خود بودند و همواره در حال ارتقا رکورد خود هستند، اما در این میان ورزشکارانی هم هستند که هنوز به آن سطحی که سرمربی می خواهد نرسیده اند و انتظاری برای رکورد از آن ها نداریم و آن ها را برای سال آینده آماده می کنیم، چرا مه خیلی از پایه تر با این ورزشکاران کار می‌کنیم و بعد از گذارندن تمرینات سال آینده به آمادگی خواهند رسید.

مربی تیم ملی در پایان در خصوص وضعیت زهرا نعمتی در تیم ملی تیروکمان کشورمان گفت: در خصوص زهرا نعمتی باید بگویم که سرمربی تصمیم نهایی را خواهد گرفت. نعمتی قرار بود زیر نظر سرمربی تمرینات خود را انجام دهد و با سایر ورزشکاران در رکورد گیری ها شرکت کند تا درباره او تصمیم گیری شود. در حال حاضر به صورت صد درصدی زیر نظر سرمربی کره‌ای تیم ملی تمرینات خود را انجام می دهد تا هونگ تصمیم بگیرد که نعمتی می تواند در تیم ملی حضور داشته باشد یا خیر؟ در مجموع او یک مدت زمان مشخص را به صورت کامل زیر نظر هونگ کار خواهد کرد و بعد از رکورد گیری همه چیز مشخص خواهد شد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *