• info@hipotrip.ir
  • ایران - مشهد

چگونه سبک سفر کنیم؟

چگونه سبک سفر کنیم؟

چگونه سبک سفر کنیم؟

هم رسانی

  • فیسبوک
  • لینکداین
  • توئیتر

meisamroudaki.ir چگونه سبک سفر کنیم؟ | how to travel light

وقتی چمدان تان را پر می کنید و به سفر می روید نهایتا در آخر سفر می بینید، نیمی از وسیله هایی که همراه تان برده اید بی استفاده مانده! پس سبک سفر کنید.

یکی از هنرهایی که هر توریست و گردشگری باید داشته باشد سبک سفر کردن است. سبک سفر کردن واقعا هنر است و باید آن را بلد باشید. زمانی که قصد دارید چمدان تان را ببندید در نظرتان همه چیز ضروری به نظر می رسد و دوست دارید همه وسیله ها را همراه تان ببرید، اما این کار کاملا اشتباه است. هرچقدر چمدان یا کوله پشتی تان سنگین تر باشد سفر سخت تری پیش روی تان خواهید داشت.

چگونه سبک سفر کنیم؟

من با اطمینان به شما می گویم وقتی چمدان تان را پر می کنید و به سفر می روید نهایتا در آخر سفر می بینید، نیمی از وسیله هایی که همراه تان برده اید بی استفاده مانده. این موضوع اصلا جالب نیست. من به شخصه همیشه سبک سفر می کنم و سعی می کنم وسیله هایی که واقعا نیاز است را با خودم ببرم.

جمع کردن همدفمند وسیله ها

افراد مشهور بسیاری هستند که به اقتضای کارشان مجبورند در ماه چندین سفر به کشورهای مختلف را انجام دهند. افرادی مثل ساوانتا سیترو (یکی از سهامداران برند آرایشی بهداشتی immunocologic) یا سرآشپز بزرگ یعنی کوین اوکانر. آن ها در جواب به این سوال که «آیا از سفرهای زیاد و مکرر خسته نمی شوید؟» گفته اند: «ما در سفر فقط و فقط یک کوله پشتی همراه مان می بریم و همین امر باعث می شود راحت تر سفر کنیم»، از طرفی عشق به کار سختی سفر را نیز شیرین می کند.

لباس های سنگین و سبک

در طول سفر باید سعی کنید لباس های سنگین تان را تن تان کنید و لباس های سبک تر را در کیف یا چمدان تان جای دهید. مخصوصا در سفرهای کاری. در سفرهای کاری حتما باید کت و شلوارتان همراه تان باشد از این رو پیشنهاد می کنم کت و شلوار را بر تن کنید و مابقی لباس هایتان را در چمدان قرار دهید. هر چه چمدان سبک تر باشد بهتر است. از طرفی بهتر است حمل لوازم آرایشی بهداشتی تان را به حداقل ممکن برسانید.

لباس های سبک و حساس تان را باید ابتدا داخل کیسه پلاستیکی قرار دهید و سپس آن ها را در چمدان جای دهید.

استفاده از محصولات چند منظوره

نکته دیگری درباره سبک سفر کردن این است؛ در صورتی که مجبور بودید چند تا وسیله ی سنگین را با خودتان ببرید، سعی کنید نمونه های جایگزین و چند منظوره را انتخاب کنید. مثلا به جای اینکه یه شامپو بدن، یه شامپوی مو و یک شوینده لباس ببرید یک ماده شوینده ای را انتخاب کنید که هر سه کار را با هم انجام دهد. این گونه مقدار قابل توجهی از وزن چمدان تان را کم کرده اید.

خرید سوغاتی

خرید سوغات یکی از بخش های اصلی در سفر است. در خرید سوغات بایستی هنر به خرج داد تا چمدان تان را بیهوده سنگین نکنید. سوغاتی هایی را که انتخاب می کنید حتما سبک باشند و البته ارزان قیمت تا از نظر اقتصادی هم مقرون به صرفه باشد. در کل در سفر باید سعی کنید حداقل هزینه ممکن را به خرید سوغات اختصاص دهید.

در نهایت اینکه سعی کنید چمدانی را برای سفر انتخاب کنید که جیب های جانبی داشته باشد تا بتوانید کارت های بانکی و مدارک مهم تان را در آن جای دهید.

1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *