• info@hipotrip.ir
  • ایران - مشهد

کاهش شدید ورود مسافر به مشهد در پی برودت هوا

حجت‌الاسلام حجت گنابادی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص تعطیلی واحدهای اقامتی در مشهد اظهار کرد: حدود ۱۰۰ واحد اقامتی در مشهد جهت صرفه‎‌جویی در مصرف گاز با رضایت مالکان‌شان تعطیل شد که شامل ۳۰ هتل، ۲۹ هتل آپارتمان و ۲۷ مهمان‌پذیر می‌شود.

وی افزود: برای بازگشایی این واحدهای اقامتی تا زمانی که شرایط آب و هوایی بهبود پیدا کند منتظر تدابیر ستاد انرژی خراسان رضوی هستیم. همچنین مقرر شده است هتل‌هایی که امکان استفاده از سوخت دوم را دارند با تامین گازوئیل توسط شرکت نفت فعالیت خود برای میزبانی از زائران را ادامه دهند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی گفت: در حال حاضر بحث، حفظ جان مردم است. نمی‌توانیم بگویم که زائر در سرمای مشهد یخ بزند و بگوییم مسئولیتی نداریم و یا اینکه در مشهد هتل‌ها را گرم نگه‌داریم آن وقت مردم تربت‌جام و روستاها از گاز محروم باشند؛ چراکه این وظیفه انسانی و اسلامی همه ما است.

گنابادی‌نژاد ادامه داد: طبیعتا اگر این هتل‌ها از بیمه‌های مرتبط برخوردار باشند، می‌توانند ضرر چند روز تعطیلی خود را جبران کنند؛ اما اگر تعطیلی‌های هتل‌ها ادامه یابد، برای جبران ضرر این تعطیلی‌ها کمک‌های جداگانه‌ای به آن‌ها خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: پیش‌بینی ما این است که با این چند روز تعطیلی زمینه ورشکستگی هتل‌ها رقم نخورد. سال ۱۴۰۱ سال خوبی برای واحدهای اقامتی مشهد بوده است. پس از این نیز بهتر خواهد شد. اگر برودت هوا ادامه پیدا کند برای جلوگیری از ضرر و زیان‌های ناشی از آن باید با توجه به راهکارها و ظرفیت‌های قانونی به صرفه‌جویی در مصرف گاز کمک کنیم.

گنابادی‌نژاد خاطرنشان کرد: در این روزهایی که مشهد با برودت شدید هوا روبرو بوده است، به شدت با کاهش ورود زائر و مسافر روبرو بوده‌ایم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *