• info@hipotrip.ir
  • ایران - مشهد

کربکندی: پرسپولیس چشم‌نواز بازی می‌کند، ساپینتو عصبی است/ در هر مسابقه 20 دقیقه وقت تلف می‌شود!

کربکندی: پرسپولیس چشم‌نواز بازی می‌کند، ساپینتو عصبی است/ در هر مسابقه 20 دقیقه وقت تلف می‌شود!

کارشناس فوتبال گفت: اگر واقعاً می‌خواستیم در لیگ برترمان مثل جام جهانی وقت‌های تلف شده را دقیق محاسبه کنیم شاید باید در هر بازی حداقل 20 دقیقه وقت اضافه محاسبه می شد.

کربکندی: پرسپولیس چشم‌نواز بازی می‌کند، ساپینتو عصبی است/ در هر مسابقه 20 دقیقه وقت تلف می‌شود!

رسول کربکندی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد شرایط نیم‌فصل اول لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: به دلایل مختلف نیم فصل جذابی را شاهد نبودیم. یکی از این دلایل برگزاری جام جهانی بود. کیفیت بازی‌های جام جهانی به هیچ عنوان با مسابقات لیگ برتر ما قابل مقایسه نبود و بعد از این مسابقات فهمیدیم که چقدر از نظر کیفیت فنی اوضاع بدی داریم. دلیل دیگرش هم نبود تماشاگر است. ورزشگاه خالی جذابیت ندارد و بازیکنان تحت فشار نیستند.

وی در مورد اینکه اگر بخواهیم از نظر فنی به لیگ برترمان نمره بدهید چه نمره‌ای به این نیم‌فصل می‌دهید، گفت: از یک تا 20 به این لیگ نمره 12 می‌دهم. اگر واقعاً می‌خواستیم در لیگ برترمان مثل جام جهانی وقت‌های تلف شده را دقیق محاسبه کنیم شاید باید در هر بازی حداقل 20 دقیقه وقت اضافه محاسبه می شد. مدام در فوتبال ما شاهد جار و جنجال و توقف بازی هستیم. البته از سوی دیگر هم به خاطر شرایط جذابیت فوتبال برای مردم کم شده است. در کل می‌توان گفت که نیم فصل خوبی را در فوتبال‌مان شاهد نبودیم. در جام جهانی هم تیم ملی نتوانست مردم را راضی نگه دارد. از طرفی دیگر هنوز هم تیم ملی بلاتکلیف است. باز هم می‌خواهیم در دقیقه 90 برای تیم ملی تصمیم‌گیری کنیم تیم را جمع و جور کنیم به جام ملت‌ها اعزامش کنیم.

کربکندی در مورد اینکه کدام تیم‌ها از نظر فنی بازی خوبی ارائه می‌کردند، عنوان کرد: این اواخر پرسپولیس چشم‌نوازتر بازی می‌کرد. سپاهان هم با وجود اینکه خوب نتیجه نگرفت اما بازی‌هایش خوب بود. استقلال و گل‌گهر را هم می‌توانید به این جمع اضافه کنید. این تیم‌ها نسبت به سایر تیم‌ها شرایط فنی بهتری دارند. البته پرسپولیس با انگیزه و منظم‌تر از سایر تیم‌ها بود.

وی در مورد حضور خمز مربی اسپانیایی در تراکتور گفت: تراکتور با ا ین مربی هم پرنوسان است در یک بازی بازنده می‌شود و بعد مقابل استقلال آن بازی خوب را انجام می‌دهد. ساپینتو مربی استقلال هم یک مربی عصبی نشان داده که نتوانسته کیفیت استقلال را بالا ببرد اما خمز در تراکتور آرامش خوبی دارد و با تیمی که مهره‌های زیادی هم ندارد بازی خوب و قابل قبولی ارائه می‌دهد.

این کارشناس فوتبال در مورد اینکه با توجه به قهرمانی نیم فصل پرسپولیس می‌توان این تیم را مدعی اصلی قهرمانی دانست، گفت: هنوز خیلی زود است در این مورد صحبت کنیم. نیمی دیگر از مسابقات باقی مانده است و تیم‌های دیگر هم شرایط خوبی دارند. سپاهان بازیکنان ذخیره خوبی دارد و پشتوانه خوبی در اختیار دارد. به نظر من حضور تماشاگران می‌توانست جذابیت لیگ را افزایش دهد. سپاهان هم اگر با تماشاگر بازی می‌کرد اینقدر راحت امتیاز از دست نمی‌‌داد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *