• info@hipotrip.ir
  • ایران - مشهد

گردشگری ترکیه رکورد زد

گردشگری ترکیه رکورد زد

گردشگری ترکیه رکورد زد

هم رسانی

  • فیسبوک
  • لینکداین
  • توئیتر

english.news.cn درآمد گردشگری ترکیه در سال ۲۰۲۲ به رکورد ۴۶.۳ میلیارد دلار رسید

درآمد گردشگری ترکیه در سال ۲۰۲۲ به رکورد ۴۶.۳ میلیارد دلار رسید و این در شرایطی است که کسری تجاری این کشور به بیش از ۱۰۹ میلیارد دلار افزایش یافت.

به گزارش «دنیای سفر» به نقل از رویترز، داده های موسسه آمار ترکیه نشان داد که درآمد گردشگران نسبت به سال قبل ۵۳ درصد افزایش یافت و از بالاترین رقم قبلی ۳۴.۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ قبل از شیوع بیماری همه گیر کووید-۱۹ گذشت.

داده های وزارت گردشگری ترکیه نشان می دهد که در سال گذشته مجموعاً ۴۴.۶ میلیون نفر وارد شده اند که تنها کمتر از اوج سال ۲۰۱۹ (۴۵.۱ میلیون نفر) است.

محدودیت های کووید-۱۹ در سال ۲۰۲۲ متوقف شدند و روس ها که بعد از آلمانی ها از نظر ورود گردشگر خارجی در رتبه دوم قرار داشتند، تا حدی به دلیل محدودیت های پروازی اعمال شده توسط کشورهای غربی به دلیل تهاجم مسکو به اوکراین، به تعداد زیادی وارد شدند.

همچنین تخمین زده می شود که صدها هزار روس در سال گذشته به ترکیه نقل مکان کرده اند که به عنوان پناهگاه امنی برای سرمایه گذاری در خانه ها و دارایی های دیگر تلقی می شود.

بر اساس گزارش رویترز، مهمت ارسوی – وزیر گردشگری ترکیه پیش بینی کرد که در سال ۲۰۲۳ درآمد گردشگری ۵۶ میلیارد دلار خواهد بود. داده ها نشان می دهد که در سه ماهه چهارم، درآمد گردشگری با ۲۲.۲ درصد افزایش به ۱۱.۳۷ میلیارد دلار رسیده است.

1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *