• info@hipotrip.ir
  • ایران - مشهد

بناهای تاریخی در طرح مولد سازی فروخته نمی شوند

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری: بناهای تاریخی در طرح مولد سازی فروخته نمی شوند

بناهای تاریخی در طرح مولد سازی فروخته نمی شوند

هم رسانی

  • فیسبوک
  • لینکداین
  • توئیتر

خبرگزاری مهر عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی و گردشگری

وزیر میراث فرهنگی گفت: به هیچ وجه طرح واگذاری مالکیت بناهای تاریخی را در طرح مولدسازی دارایی های دولت نداریم.

به گزارش «دنیای سفر» عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی در حاشیه برگزاری شانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی درباره طرح مولدسازی و واگذاری اموال مازاد دستگاه های دولتی و نگرانی برخی از افراد برای واگذاری مالکیت برخی از بناهای تاریخی این وزارتخانه نیز گفت: بناهای تاریخی به هیچ وجه امکان واگذاری به غیر را ندارند.

ضرغامی بیان کرد: ما از قبل برنامه قانونی داریم که برخی از بناهای تاریخی که نیاز به مرمت دارند، با یک فرایند قانونی در اختیار متقاضیان قرار گیرد و مرمت شود، آنها سرمایه گذاری می کنند و قرارداد اجاره با ما می بندند. کاربری آن را هم ما تعیین می کنیم. این اتفاق فایده اقتصادی دارد. بناها هم حفظ می شوند و هم نظارت ما بر آنها وجود دارد بنابراین هیچ گونه واگذاری مالکیت درباره آنها مطرح نیست.

ضرغامی همچنین درباره اختصاص ۳۰ درصد از عوارض خروج از کشور به زیرساخت های صنعت گردشگری گفت: اعضای کمیسیون تلفیق مجلس نگاه درستی به نظام مسائل وزارت میراث فرهنگی دارند و برخی از اقداماتی که در حال انجام دارند؛ اگر به تصویب نهایی برسد، کمک خوبی برای حوزه گردشگری است.

وی گفت: قبلا رقم خیلی کمی برای گردشگری اختصاص داده می شود تنها اسمش عوارض خروج از کشور بود ولی دستگاه های دیگری آن را برمی داشتند. اینکه اکنون ۳۰ درصد برای گردشگری اختصاص پیدا کرده رقم خوبی برای ماست و با گذشته تفاوت زیادی دارد.

1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *