• info@hipotrip.ir
  • ایران - مشهد

هفته بیست و هفتم لیگ برتر| نصف جهان در فکر شکار قو و ادامه دربی‌ها در کرمان و خوزستان

هفته بیست و هفتم لیگ برتر| نصف جهان در فکر شکار قو و ادامه دربی‌ها در کرمان و خوزستان

هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال روز دوشنبه با انجام 4 مسابقه به پایان می رسد که مهم ترین مسابقه در اصفهان بین سپاهان و ملوان انزلی برگزار می شود.

هفته بیست و هفتم لیگ برتر| نصف جهان در فکر شکار قو و ادامه دربی‌ها در کرمان و خوزستان

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، 4 دیدار هفته پایانی لیگ برتر دوشنبه برگزار می شود. در این روز سپاهان صدرنشین یکی از مدعیان قهرمانی به میدان خواهد رفت و از نتیجه دربی هم تا آن زمان آگاه شده است. مسابقه ای که زردپوشان اصفهانی دوست دارند مساوی تمام شود اما هواداران سرخابی هرکدام خواهان برنده شدن تیم محبوب شان هستند.

نگاهی به 4 مسابقه فردا می اندازیم؛

آلومینیوم اراک – ذوب آهن اصفهان؛ نبرد همسایه ها

نبرد همسایه های جدول لیگ برتر می تواند جذاب شود. آلومینیوم 34 امتیازی در رده هشتم جدول لیگ قرار دارد و ذوب آهن با 30 امتیاز تیم نهم جدول لیگ است. شاگردان رحمتی در صورت بازنده شدن هم سرجای خود در جدول خواهند ماند اما آلومینیوم دوست دارد یکی دو پله هم در جدول صعود کند. تیمی که همراه با پرسپولیس مستحکم ترین خط دفاع لیگ را دارد و گل زدن با آن بسیار دشوار است. آلومینیوم مدت هاست برنده نشده و بعد از یازده هفته مقابل استقلال در خانه شکست خورد. بعد از آن هم مقابل نساجی به تساوی رضایت داد. ذوب اهن هم یک شکست ناباورانه مقابل نفت مسجدسلیمان قعرنشین داشت. بازی رفت را ذوب آهن یک بر صفر برده و در لیگ برتر آلومیینوم هنوز موفق به شکست دادن ذوب آهن نشده است.

مس رفسنجان – مس کرمان؛ دربی بی تماشاگر؟

دربی کرمان برای تیم های قعرشین اهمیت دارد و به همین دلیل نفت آبادان درخواست همزمانی مسابقه خود با مس را داشت که مورد تایید قرار نگرفت. مس کرمان برای بقا می جنگد و فاصله اش با نفت آبادان در جدول به 4 امتیاز رسیده است. مس کرمان که این فصل به لیگ برتر صعود کرده روی پله چهاردهم و خطر سقوط مجدد است. مس رفسنجان 40 امتیازی در جدول لیگ ششم است برای رسیدن به رتبه چهارمی با گل گهر و تراکتور رقابت دارد. بازی رفت را مس رفسنجان 2 بر صفر برد.

این مسابقه احتمالا بدون تماشاگر است که از جذابیت های بازی کم خواهد کرد. اشکان خورشیدی داوری گزینه قضاوت دربی پایتخت بود این بازی را سوت می زند. مس کرمان دو باخت متوالی مقابل پرسپولیس و نفت آبادان داشته حالا باید برای بقا از تیم همشهری خود امتیاز بگیرد.

سپاهان اصفهان – ملوان انزلی؛ نصف جهان به دنبال قهرمانی

سپاهان یکی از سه مدعی اصلی قهرمانی است، زردپوشان اصفهانی کار راحت تری برای رسیدن به جام دارد. شاگردان مورایس کافی است هر 4 بازی خود را ببرند و قهرمان شوند زیرا جدول لیگ برتر در پایان مسابقات براساس بازی رودرو تنظیم می شود نه تفاضل گل. به این ترتیب سپاهان با تمام توان برای گرفتن سه امتیاز به میدان خواهد رفت اما ملوان هم در انتهای جدول روی کاغذ در خطر سقوط به لیگ یک است.

ملوان در بازی رفت هم توانست سپاهان را متوقف کند و اگر این مرتبه در اصفهان دوباره از این تیم مدعی امتیاز بگیرد باعث خوشحالی بی حد هواداران استقلال و پرسپولیس خواهد شد. مازیار زارع اگرچه سابقه حضور در پرسپولیس را دارد اما او ابتدا برای اعتبار ملوان می جنگد و تلاش می کند بازیکنانش با تمام توان به میدان بروند تا خیال شان بابت بقا در لیگ برتر راحت شود.

تماشای این مسابقه برای هواداران اصفهانی رایگان است و به همین دلیل انتظار می رود که دوباره شاهد یک ورزشگاه پر از تماشاگر باشیم.سپاهان هم که نتیجه مسابقه دربی را می داند با خیالی اسوده به میدان خواهد رفت بخصوص اگر این بازی به دلخواه آنها مساوی تمام شود.

فولاد خوزستان – نفت مسجدسلیمان؛ تلاش نفت برای بقا

دوشنبه دربی خوزستانی را شاهد هستیم مسابقه ای که نفت مسجدسلیمان قعرنشین کورسویی از امید برای بقا دارد و باید سه امتیاز این بازی را بگیرد و امیدوار باشد تا دیگر قعرنشینان هم پیروز نشوند. فولاد خوزستان هم با حضور منصوریان نتایج درخشانی گرفته و با 35 امتیاز در رده هفتم جدول لیگ ایستاده است. فولادی ها بعد از اخراج نکونام روند نتیجه گیری شان مطلوب بود اما هواداران این تیم رابطه خوبی با منصوریان برقرار نکرده اند که دلیلش مشخص نیست.نفت اگر در این مسابقه بازنده شود عملا به لیگ یک سقوط خواهد کرد.نفتی ها با برد هفته قبل مقابل ذوب آهن به بقا امیدوار شده اند.

برنامه مسابقات هفته بیست و هفتم لیگ برتر:

هفته بیست‌وهفتم؛ عید سعید فطر و روز ملی خلیج فارس

یکشنبه 3 اردیبهشت

هوادار تهران – گل‌گهر سیرجان – ساعت ۱۸:۳۰ ورزشگاه شهدای پاس قوامین تهران

تراکتور تبریز – پیکان تهران – ساعت 15:30- ورزشگاه یادگار امام تبریز

پرسپولیس – استقلال – ساعت ۱۶- ورزشگاه آزادی تهران

صنعت نفت آبادان- نساجی مازندران – ساعت 19- ورزشگاه تختی آبادان

دوشنبه 4 اردیبهشت

آلومینیوم اراک – ذوب آهن اصفهان – ساعت 16- ورزشگاه امام خمینی (ره) اراک

مس رفسنجان -مس کرمان – ساعت 16:30- ورزشگاه شهدای مس رفسنجان

سپاهان اصفهان- ملوان بندرانزلی – ساعت 18:30- ورزشگاه نقش جهان اصفهان

فولاد خوزستان- نفت مسجدسلیمان – ساعت 19:30- ورزشگاه شهدای فولاد اهواز

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *